Connect with us

Haber

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Harekete Geçti

Published

on

Bitcoin

Kartal gözlü kripto meraklıları, dün 1 milyar dolarlık Bitcoin ‘in yeni oluşturulmuş bir adrese taşınmasıyla alışılmadık bir Bitcoin hareketi gördü.

İşlem 6 Eylül Cuma günü, çeşitli adreslerden yeni yaratılan bir adrese toplandı. 700 Dolarlık bir işlem ücreti ödendi ve bu oran normal işlem ücretlerinden çok daha yüksek.

Fonların 2016’da oluşturulan bir adresten geldiği görülüyor. Bu adrese yapılan ortalama işlem 15.000 BTC’ye ulaşıyordu, ancak çekme işlemleri de vardı. Adresin 2017 ve 2018 yıllarında forklardan gelen tüm BCH ve BSV’leri hala var görünüyor. Her durumda, atıl durumda olan bir cüzdan hayata geri döndü ve bu süreçte yaklaşık değer 100.000 BTC’ye ulaştı.

1xBit

Her zamanki gibi, kripto dünyası bilinmeyen balinanın kim olduğu konusunda birçok imkan sundu. Bazıları bitcoinlerin VanEck ve 5 Eylül’de işlem görmeye başlaması planlanan ETF çözümlerine bağlı olabileceğini iddia etti. Diğerleri, bugün müşteri mevduatını kabul etmeye başlayan Bakkt ile bağlantı kurmayı tercih etti.

Kripto Twitter’daki birkaç analist, orijinal adreslerin bir kısmını Huobi’ye kadar takip ettiğini iddia etti. Normalde, bu büyüklükteki hareketler değişim veya normal cüzdan bakımı yapan borsalara bağlıdır. Bununla birlikte, borsalar genellikle bir seferde 5.000 BTC’lik daha küçük bloklar halinde fon taşırlar. Tek çekimde bu kadar büyük bir miktar taşımak olağandışıdır.

Yine bazı kesimler, yatırımcılardan birkaç milyar dolar değerinde BTC biriktiren ponzi sistemi Çin’li PlusToken ile bağlantı kurmaya çalıştı.

Yorum yapanların çoğunda 1 milyar doların, bir saatten daha az bir sürede 700 dolarlık bir maliyetle banka müdahalesi, devlet onayı veya belgeye gerek kalmadan transfer edildiğini vurgulayarak, Bitcoin’in güzelliğini ortaya koydu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

EtherDelta Saldırısında İki Şüpheli

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Bölgesi Kaliforniya avukatlık ofisi, Aralık 2017’de EtherDelta ’yı hacklemek için Elliot Gunton ve Anthony Tyler Nashatka’yı suçlamıştı.

İddianameye göre , Gunton ve Nashatka, borsa kullanıcılarını dolandırmak için EtherDelta’nın etki alanı adının sistem ayarını değiştirdiler.

Bilgisayar korsanları, EtherDeltada çalışanının telefon numarasına erişerek ve çalışanın e-postalarına erişmek için bu telefon numarasını kullanarak alan adı sistemi ayarını değiştirebildi. İkili daha sonra e-postayı EtherDelta’nın alan adı sistem hesabına erişmek için kullandı ve web sitesinin trafiğini “gerçek EtherDelta platformuna benzeyen sahte bir web sitesine” yönlendirdi.

1xBit

Sahte web sitesini ziyaret edenlerin özel anahtarları ve kripto para birimi adreslerinin çalınması ve cüzdanlarının geri alınması gerekirdi. İddianameye göre, Gunton ve Nashatka, bir EtherDelta kullanıcısından en az 800.000 $ değerinde kripto para çaldı. Mahkeme hackten çalınan toplam miktar hakkında bilgi vermedi.

Continue Reading

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Trendler