Connect with us

Altcoinler

1Fox Platformu Nasıl Kullanılır? Copy Trading Nasıl Yapılır?

Published

on

Bitcoin düşerken de yükselirken de kazanmak istemez misiniz? İşte bunu nasıl başaracağınızı bu yazıda öğreneceksiniz. 1Fox platformu ile Bitcoin düşerken de yükselirken de kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca Copy trading imkanı ile çok rahat kazanç sağlayabilirsiniz. Arayüzü ve kullanım kolaylığı açısından çok rahat işlem yapabileceğiniz 1Fox platformunu sizler için inceledik ve nasıl kullanılacağını da bu yazımızda anlatıyoruz.

Öncelikle 1Fox platformuna buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Sitenin arayüzü oldukça sade ve anlaşılır bir biçimde tasarlanmış. Sadece BTC / USD çifti ile işlem yapmanıza olanak sağlayan sitede short ve long pozisyonlar açarak bitcoin düşerken veya yükselirken kazanç elde edebiliyorsunuz.

En Çok Kazanan Traderların İşlemlerini Kopyalayın! (Copy Trading)

1Fox‘a geçtiğimiz günlerde gelen Copy Trading özelliği ile en çok kazanan traderların işlemlerini görebiliyor ve anında kopyalayabiliyorsunuz.

1xBit

Yani bunun anlamı şu; En başarılı traderlardan birisinin işlemlerini kopyalayarak, onun yaptığı işlemleri, belirlediğiniz miktar ile otomatik olarak kopyalabiliyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Otomatik olarak kopyalanan trade işlemi sizin için de uygulanıyor ve siz de herhangi bir şey yapmadan kazanmaya başlıyorsunuz…

Peki ya Short ve Long Pozisyon Ne Demek?

1Fox’da trading yapmak için iki seçeneğimiz bulunuyor. Short yada Long pozisyon alabiliyoruz. Gelin ne demek olduğunu ve nasıl işlediğini resimdeki bilgileri örnek alarak açıklamaya çalışalım…

Resimde sol tarafta gördüğümüz Short ve Long seçeneklerini ok işaretleri ile görüyorsunuz. Short pozisyonun yanındaki Gri Ok ikonu aşağıyı göstermekte. Long pozisyonu yanındaki Turuncu Ok ikonu ise yukarı yönde duruyor.

Short emiri örnek alarak anlatmaya çalışırsak; Resimdeki Short butonunda 6539$ dolar görüyoruz. Bu emir ile Short pozisyon açtığımızda şunu demiş oluyoruz; Bitcoin fiyatı 6539 Dolardan aşağıya düşer. Siz bu emri girdikten sonra, Bitcoin fiyatı sizin emir fiyatınızdan aşağıya düştükçe kazanmaya başlıyorsunuz.

Aynı şekilde, Long pozisyon açtığımızda da dediğimiz şey şu; “Bitcoin fiyatı 6550 Dolardan yukarı çıkar.” Burada da Bitcoin fiyatı sizin pozisyon açtığınız fiyattan yükselmeye başladıkça kazanmaya başlıyorsunuz.

Yani kısacası Bitcoin fiyatının düşeceğini düşeceğini düşünüyorsanız “Short” pozisyon, yükseleceğini düşünüyorsanız da “Long” pozisyon açıyorsunuz.

Short veya Long Pozisyon Nasıl Açılır?

Short ve Long emirlerinin ne olduğunu öğrendiğimize göre şimdi gelelim nasıl pozisyon açacağımıza… Aşağıdaki resimde Short pozisyonu örnek alarak anlatmaya çalıştık, long da aynı şekilde işlemekte. Short Butonuna tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran geliyor.

Amount (BTC) kısmına kaç BTC ile pozisyon açmak istiyorsak o miktarı giriyoruz. Misalen 0.1 BTC ile işlem yapmak istiyoruz ve Amount kısmına tutarımızı giriyoruz.

Yukarıdaki başlıkta anlattığımız gibi Short veya Long pozisyonumuzu seçiyoruz. Burada örnek olarak “Short” seçtik. Yani fiyat resimde gösterilen 6545 Dolardan aşağıya düşmeye başladığında biz de kazanmaya başlayacağız.

Leverage kısmı önemli arkadaşlar. Bu alanda pozisyonumuzda “kaldıraç işlemi” kullanıp kullanmayacağımızı belirliyoruz. Alana 1 değerini girersek kaldıraç sistemi devre dışı kalmış oluyor. En fazla 10x kaldıraç kullanılabilmekte.
(Yazı bütünlüğünü bozmamak için “Kaldıraç Nedir” kısmını bir sonraki başlıkta anlattım.)

Opsiyonel olarak bir kaç seçenek daha mevcut. Deneyimli kullanıcılar için “Optional Fields” alanına tıkladığınızda Stop-Loss emri koyabiliyorsunuz. Stop-Loss Nedir? konusuna bu başlıktan ulaşabilirsiniz.

Son olarak “Create Order” butonuna tıklayarak pozisyonumuzu açmış oluyoruz değerli arkadaşlar.

Kaldıraç Sistemi Nedir?

Kısaca bunu da bir örnekle açıklayalım. Örnek olarak 0.1 BTC ile işlem yapıyoruz. Leverage kısmını da 10 yaptık diyelim. Böyle bir emir girdiğimizde kaldıraç sistemi, bizim 0.1 BTC‘lik işlemimizi 10 ile çarparak, pozisyonumuzda sanki 1 Bitcoin‘imiz varmış gibi kazanç sağlamamıza olanak tanıyor. Kaldıraç kısmında kaçı seçmişsek bakiyemizin o kadar katı ile işlem yapmamıza olanak sağlayan bir sistem kaldıraç sistemi.

Kullanım kolaylığı ve sunduğu özellikler ile birçok kripto para borsasından daha iyi bir performans gösteren bu platforma mutlaka katılmanızı tavsiye ediyoruz.

1Fox Platformuna Kayıt Olmak için “Buraya Tıklayınız”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoinler

Peercoin (PPC) İncelemesi; Hibrit Kripto Para Hakkında Bilgiler

Published

on

Peercoin incelemesi

2012 yılında Scott Nadali ve Sunny King adıyla iki bilişim uzmanı tarafından başlatılan Peercoin (PPC) nispeten eski bir altcoin projesidir. Olması gerektiği gibi, Peercoin, “Proof of Stake” olarak adlandırılan bir teknolojinin kitlesel olarak kabul edilmesine giden yolu açan ilginç bir blok projedir.

Platform, Bitcoin’e dayanır (her ne kadar onu Satoshi’nin buluşundan ayıran çeşitli ayırt edici özelliklere sahip olsa da) ve Bitcoin’in efsanevi mucidi gibi, kurucularının her ikisi de anonimdir.

Peercoin’in Kriptoya Armağanı – PoS (Proof of Stake)

Çoğu kripto para karşılığı projeler için günümüze giden teknoloji olan Proof of Stake, Peercoin’in kripto dünyasına en büyük katkısıydı. PoS’un (İşin Kanıtı) tersine PoS, her bir ağ katılımcısının hem sahibi hem de madencinin rolünü üstlenmesini sağlar.

1xBit

Bu yönteme göre, bloklar ancak paralar 30 günden uzun bir süredir elinde bulundurulduktan sonra oluşturulabilir. Asıl avantajı, sahiplerinin temel olarak kendilerine ödeme yapmalarına, kredilerini tüketmelerine ve sıfırlamalarına izin vermesidir.

PoS konusunda tartışılacak çok şey var. Örneğin, ilk girdiye “çekirdek” denir ve belirli karma hedef protokolleri kümesi gerçekleştirmek için çekirdek gereklidir. Bir karma hedef, çekirdekte tüketilen birim kod başına belirlenen bir değerdir.

Proof of Stake ile ilgili asıl sorun, işlemin doğrulanması sürecinin madencilik yoluyla yapılmasıdır. Ve madenciler, blok ödülleri için rekabet ettiklerinden, çoğu bir avantaj elde etmek için, çeşitli madencilik havuzlarına katıldılar. Bu, bütünüyle merkeziyetsizleşme fikrinin aksine olan ve hala güçlü durumda olan donanım çözümlerine duyulan ihtiyaçlara neden oldu.

Özetlemek gerekirse Proof of Stake, genellikle yüksek işlem ücretlerine yol açan bir enerji-aç teknolojisidir. Peercoin tarafından uygulanan PoS yönteminin arkasındaki tüm fikir, kriptoların mutlaka aşırı miktarda enerji tüketimi gerektirmediğini kanıtlamaktı. Tüm ilgili tarafların ve makinelerin işin içine eşit bir şekilde gireceği ve böylece kayda değer miktarda enerji tasarrufu sağlayacağı güvenli bir eşler arası ağ oluşturmaktı.

Peercoin’in bir diğer avantajı da enflasyon oranıdır. Kısacası, kripto para birimi, yıllık %1’lik bir azami enflasyon oranıyla oldukça istikrarlı olacak şekilde tasarlandı. Bunu, ağda çalışan veya bakımını yapan kullanıcıların masraflarını telafi etmek için, enflasyonu yıllık getirilerde %1 oranında ayırmak suretiyle yaptı. Yıllık %1’lik enflasyon oranının sağlanmasına katkıda bulunan bir diğer faktör de, ağa ödenen 0,01 PPC‘lik (platformun resmi belirleyicisi) işlem ücretleridir.

Peercoin, kontrol noktası adı verilen çok yenilikçi bir koruma protokolü uygulamakta. Ağın ilk aşamalarında, kontrol noktaları ağı saldırılara karşı korunmaktan sorumluydu.

PPC nasıl satın alınır ve depolanır?

Peercoin şu anda CoinMarketCap üzerinde 163. sırada yer almakta olup toplamda 13.515.756 dolarlık bir piyasa değeri ve dolaşımda olan 25.092.260 PPC bulunmaktadır. Bu yazının yazıldığı tarihte 1 PPC, 0,538642 dolardan işlem görüyordu.

PPC, HitBTC ve Bittrex gibi kripto borsalarından satın alınabilir. Peercoin’i depolamanın en iyi yolu, platformun web sitesinden resmi Peercoin cüzdanını kullanmaktır. M-cüzdan Windows, Linux ve Android için kullanılabilir.

Trader’ların PPC sahibi olmalarının bir başka yolu da madencilik ve darbelere dayanmakta. Madencilik mümkün olsa da, platform “minting” olarak adlandırılan bir sürece yönelik olarak çalışmakta. Peercoin, Stake bloğu üretimine dayanan bu kavramın yaratıcısıdır. Kullanıcılarının benim için özel donanım kullanmasını gerektirmek yerine, cüzdanlarında tuttukları peercoin sayısına göre yeni peercoin kazanmalarını sağlıyor. Ödüllerin alınması için tek şart, daha önce de belirttiğimiz gibi, bakiyeyinizi en az 30 gün elde tutmaktır.

Peercoin, 2012’deki lansmanından bu yana, yatırımcıların aradığı en önemli faktörlerden biri olan “istikrarlı ve güvenilir bir proje” olduğunu kanıtlamıştır.

Continue Reading

Altcoinler

Enjin Coin Nedir? ENJ Coin Hakkında Tüm Bilgiler

Published

on

Enjin coin, oyuncular için akıllı bir kripto para olmayı hedefliyor. Geçmişte oyun endüstrisine odaklanmış birkaç grişim olsa da, bu çabaların çoğu başarısız oldu. Enjin projesinin ise Minecraft platformuna değerli bir katkı sağladığı kanıtlanmıştır.

Bununla birlikte Enjin, sadece bir kripto para olmaktan çok dijital ürünlerle ilgili uzun vadeli sorunların çözülmesine yardımcı olan blok zinciri tabanlı bir çözümdür.

 

Enjin Coin Nedir?

Yukarıda belirtildiği gibi, konsept tamamen yeni değil; Proje, çoklu oyun platformları arasında popüler bir kripto para birimi işlevi görecek, sanal ürünler ve dijital varlıkların oyun platformları arasında aktarılabilirliğini de beraberinde getirecek.

1xBit

Enjin Coin rakiplerinden farklı olarak, pazarda benimsenmesi için projeye destek veren büyük oyuncu topluluklarına sahiptir. Enjin markası aynı zamanda oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında iyi bilinen bir marka.

Enjin Coin, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş bir tokendır. Farklı web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilecek bir dijital para olarak tanımlanabilir. Ayrıca oyun öğeleri veya oyun içi altın gibi diğer dijital nesnelere kolayca dönüştürülebilir.

Özellikle Minecraft sunucusunu işletenler için Enjin Coin ile gelen pek çok avantaj var. Enjin, sunucunuzu çalıştırma maliyetini azaltmanın yanı sıra, sahtekarlığı ortadan kaldırmayı, ücretleri azaltmayı ve ters ibrazlarla mücadelede harcanan zamanı azaltmayı planlamaktadır.

Yararları sadece sunucuları çalıştıranlar için değil; Ayrıca oyunculara da yayılır. Oyun sırasında biriktirdiğiniz altınlar yahut ödüller Enjin Coin’e dönüştürülebilir ve onu destekleyen diğer oyunlar için de ayrıca kullanılabilir.

 

Enjin Coin Kullanım Çantası

Enjin Coin çeşitli oyun platformları arasında köprü olacak olsa da kullanımdaki yaygınlığı şimdilerde sınırlı. Bu sınırın aşılması da Enjin Coin’in popülerliğin artmasına ve büyük geliştiricilerin ENJ’yi kendi platformlarına entegre etmeye karar vermelerine bağlı. Geliştiricilerin kendi platformlara entegre etmeleri; gerçek ürün sahipliğine, kalite değerine ve Enjin için çok daha fazlasına olanak tanıyacak.

 

Enjin Wallet

Bu hızlı, güvenli ve basit para yönetimi için tasarlanmış bir cüzdandır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve ERC20 tokenlarını bulundurabiliyorsunuz. Enjin cüzdanı, Enjin ekosisteminin temel parçasıdır.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca oyuncu, sanal eşyalarını, Enjin Coinlerini ve özel tokenlarını saklamak için bu cüzdanı kullanabilir. Oyuncunun varlıkları yüzlerce veya binlerce dolar değerinde olabileceğinden, geliştirici ekip Enjin Akıllı Cüzdan’ı son derece güvenlikli bir şekilde geliştirdiler.

Diğer cüzdanlardan farklı olarak Enjin Akıllı Cüzdan, desteklenen cihazlar için parmak izi seçeneğine sahip. Kullanıcılar cüzdanlarını, şifre yerine parmak izleriyle açabiliyorlar.

 

Enjin Coin Nereden Alınır?

Oyun ekosistemleri için bir kripto para birimi olan Enjin Coin (ENJ) tokenları dışında, BTC, ETH, BNT, QASH ve USDT gibi diğer kripto para değişimlerinde de işlem görüyor.

 

ENJ jetonları aşağıdaki borsalarda işlem görmektedir:

Binance
Cobinhood
COSS.io
Kucoin

Yukarıda listelenen borsalarda Enjin Coin almak için öncelikle bahsi geçen bazı kripto para birimlerine sahip olmanız gerekir. Bahsedilen kripto para ile Enjin Coin alarak, Enjin Wallet’a gönderebilirsiniz.

ENJ Jetonları Destekleyen Diğer Üçüncü Taraf Cryptocurrency Cüzdanları

ENJ coinlerinizi, aslında en iyi seçenek olan Enjin Cüzdanında saklamanın yanı sıra, MyEtherWallet’e de aktarabilirsiniz. ENJ token’larınızın görüntülenmesi için “Token Balances” kutucuğuna gidin ve “Add Custom Token” butonuna tıklayın. Görüntülenen alandaki ENJ Tokenları için Token Adresi, Token Simgesi ve Decimals parametrelerini girmeniz gerekecektir.

Coinomi ayrıca ENJ ve diğer ERC20 tokenlarını da destekler. Bu adımları izleyin ve ENJ jetonlarınızı benzer şekilde eklemelisiniz.

 

Enjin Coin Takımı ve Danışmanları

Ekip kripto para, yazılım geliştirme ve pazarlama konularında derin bilgiye sahip. Ayrıca, Ethereum’un kurucu ortağı olan iş danışmanlarından Anthony Diiorio’da Ekip listesinde yer alıyor.

 

Yol haritası – Roadmap

Enjin takımının kolları çok fazla. Yol için en heyecan verici gelişme, Efinity ile yaplına ortaklık olmuş. Enjin platformu milyonlarca kullanıcıyı ağırlayacak ve aynı zamanda neredeyse sıfır işlem maliyetinde yüksek hız sunacak. Bu durumda Efinity, geliştiriciler için merkezi olmayan oyunları oluşturmak için bir çerçeve olarak görülebilir.

EnjinX Blockchain kaşifi de planın bir parçası. Bu, birden çok engellemeyi ele alacak bir web tabanlı bir kaşif olacak. Gelecekte ENJ oyun varlıklarının taranmasına da izin verecek.

 

Sonuç

Enjin Coin, oyun dünyasına bir devrim getirmeye hazırlanıyor. Bu buluşla, oyun sadece eğlenceli olmayacak, ancak bazı yan gelir sağlayan da bir etkinlik olacak. Ayrıca oyun geliştiricilerinin daha yaratıcı olmalarını ve oyun sektöründe yeni bir cepheyi keşfetmelerini sağlayacak.

Continue Reading

Altcoinler

En İyi 5 Ethereum Cüzdanı 2018

Published

on

Ethereum, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler yoluyla merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmasına izin veren, blockchain teknolojisine dayalı bir platformdur.

Öte yandan, Ethereum olarak anılan Ether, alelade bir dijital para biriminin ötesinde. Ethereum, ağındaki dApps (merkezi olmayan uygulamalar) için bir nevi “dijital yakıt”tır.

 

Fiziksel cüzdanlar, para birimlerini feshetmek gibi, kripto para birimlerini göndermek, almak ve saklamak için kripto para birimi cüzdanlarına ihtiyaç duyulur. Çoğu kripto paranın resmi cüzdanı vardır ve ayrıca bazı üçüncü parti geliştiriciler, birden fazla kriptolu koda sahip olan kripto para cüzdanları oluşturmuşlardır.

1xBit

Kripto Para Cüzdanı Çeşitleri

Çevrimiçi Cüzdan / Web Cüzdanı Bunlar, bir web tarayıcısıyla İnternet üzerinden erişilebilen cüzdanlardır. Bu cüzdanlar kripto para alanında yeni olanlar için kurulum ve kullanım yönüyle basit, ancak saldırılara karşı diğer cüzdanlardan daha savunmasızdır.

Mobil Cüzdan – Mobil cüzdanlar, kripto paraları tutmak için tasarlanmış mobil yazılım uygulamalarıdır. Genellikle Android ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran cihazlarla çalışmak için geliştirilmişlerdir. Bu cüzdanlar, özellikle “hareket halindeyken”, kripto para birimi işlemlerini oldukça kolaylaştırır.

Masaüstü Cüzdan – Kişisel bilgisayarlar için tam kontrollü cüzdan uygulamaları. Bu, bir dereceye kadar yukarıda bahsedilen diğer iki türden daha güvenli kabul edilir (web ve mobil cüzdanlar). Bu cüzdanlar çevrimdışı özel anahtarlar oluştursa da, hesabınızdaki bakiyeyi (eğer varsa) görüntülemek için yazılımın güncellenmesi gerektiğinden internet’e bağlanmak gerekir.

Donanım Cüzdanları – Hardware cüzdanlar, günlük kullanım için gerek duymadığınız büyük kripto paralarınızı saklamak için harika olan özel dijital cihazlardır. Tabii ki, günlük kullanım için de kullanabilirsiniz, hepsi tamamiyle sizin kontrolünüzdedir. Bu cüzdanlar saklanan kripto para birimleri için , diğer tüm cüzdan türlerinden daha çok fazla güvenlik sağlar.

Kağıt Cüzdanlar – Bu cüzdan türü de çok güvenlidir. M-cüzdanlara erişmek için gerekli olan cüzdan adresleri ve özel anahtarlar bir kağıda yazdırılır. Bu tür bir cüzdan, kullanıcı dostu değildir çünkü kripto para göndermek ve almak için kendi arayüzleri haliyle yoktur. Bazı işlemler yapmanız gerekiyorsa, paranıza erişmek için Mobil, Masaüstü veya Donanım cüzdanının yardımına ihtiyacınız olacaktır. Kağıda basılan şifrelemeyi QR kod yardımıyla cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

ERC20 Token Uyumlu Cüzdanlar

ERC, Ethereum İsteği anlamına gelir; Ethereum ağında iyileştirmeler önermek için resmi bir protokoldür. ERC20, bir tokenın kabul edilmesi ve “ERC20 tokenları” olarak adlandırılması için yerine getirilmesi gereken bir takım kuralları tanımlar.

ERC20 token cüzdanları, yukarıda tanımlanan kurallar dizisine uyum sağlayan tokenları saklayan cüzdanlardır. Bu belirteçler Ethereum Blok zinciri üzerinde çalışır ve cüzdan adresleri hemen hemen Ether adrelerininkine benzerdir.

 

Ledger Wallet

Donanım cüzdanlarıyla ilgili en iyi şey, özellikle de Ledger Cüzdanı, cihaz içinde cüzdan adresi ve ilişkili mnemonik ifade / özel anahtar oluşumunu koruyor.

Ledger Cüzdan cihazındaki şifreleme, kullanıcının şifreli bilgisayarlarını kaybetme riski olmadan bilgisayar korsanlığı sistemlerinde kullanılabileceği kadar sağlamdır.

Ledger Cüzdan’ın ana avantajı, özel anahtarlarınızı kontrol etmenizdir. Ancak, hiyerarşik belirleyici bir cüzdan değildir. Çoklu imza seçeneğine ve 2 Faktör Kimlik Doğrulaması’na da sahip değildir.

 

Trezor Wallet

Ledger 1 gibi yaygın olarak kullanılan başka bir donanım cüzdan da Trezor’dur. Ayrıca ilk üretilen donanım cüzdandır. İlk olarak Bitcoin için üretilen Trezor, Ethereum & ERC20 tokenlerini ve diğer alternatif kripto paraları tutmak için sürekli güncellemeler getiriyor.

Oldukça şık ve kolayca taşınabiliyor. Ancak, üzerinde ne kadar kripto paranız olduğuna bağlı olarak, Trezor Cüzdanınızı güvenli bir yerde saklamanız en iyisi.

Trezor, Ledger ile aynı prensipte çalışır. Özel anahtarlarınız güvenceye alınır ve trezorunuzu kaybettiyseniz, her zaman yeni bir tane satın alabilir ve “seed” yani tohum denilen, rastgele üretilmiş güvenlik anahtarınızı girerek, kriptolarınıza ulaşabilirsiniz.

Trezor da Ledger gibi özel anahtarlarınızı kontrol etmenizi sağlar. Ledger’den farklı olarak, Trezor 2-Faktör-Kimlik Doğrulama seçeneğine sahiptir.

 

MyEtherWallet (MEW)

MyEtherWallet, insanların Ethereum tokenları oluşturmasına, göndermesine ve almasına olanak tanıyan bir platformdur. Bu platform, size özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrol yetkisi sağlar. Başka bir deyişle, diğer kripto para cüzdanlarındaki tokenlarınızı kurtarmak için gereken tüm yetkiye sahip olursunuz.

MEW platformunda bir Ethereum Cüzdanı oluşturursanız, güvenli bir parola ile korumanız gereken bir genel ve bir özel anahtara sahip olursunuz (public-private key). Ayrıca, tokenlarınıza erişmenizi sağlayacak bir sonraki kullanım için de anahtar çifti dosyasını indirebilirsiniz.

MEW ile ilgili dikkat çekici bir özellik ise Ledger ve Trezor donanım cüzdanlarıyla uyumlu çalışması. İki cihazdan herhangi birini PC’nize takarak paranızı MyEtherWallet web arayüzünden kontrol edebilirsiniz.

MEW, çok çeşitli ERC20 tokenlarını desteklediği için ICO’lar için en iyi seçeneklerden biridir.

 

Exodus

Exodus Kripto Para cüzdanı, masaüstü için açık kaynaklı bir cüzdan uygulamasıdır. App gayt güzel ve kullanımı kolay bir arayüze sahip.

Cüzdan sadece Ethereum’u değil, aynı zamanda birçok kripto parayı da destekliyor. Bu cüzdan ayrıca, özel anahtarların görülebildiği ve saklanabileceği şekilde kripto para biriminizi tam olarak kontrol etmenize olanak sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar diğer kripto para cüzdanlarından bile kripto paralarına erişebiliyorlar.

Exodus’u kullanarak, özel anahtarlarınızı kontrol edersiniz. Exodus’da şuan için 2-Faktör-Kimlik Doğrulaması bulunmuyor. Yakın zamanda 2FA doğrulaması da eklenecek olan Exodus cüzdan, çoklu imza seçeneği olmayan, hiyerarşik deterministik bir cüzdandır.

Exodus’u indirmek için buraya tıklayın.

 

Metamask

Metamask, masaüstü / tarayıcı uyumlu bir cüzdandır. Chrome ve Firefox tarayıcıları için bir uzantıdır. Kullanımı kolay arayüzü sayesinde, kullanıcıların testnet ve main network arasında geçiş yapmasını kolaylaştırır.

Özel anahtarlar, yüklü olduğu aygıtta depolanır ve her zaman dışarı aktarılabilir. Metamask mükemmel bir seçenektir, ancak bunun web tabanlı bir cüzdan olduğunu ve web tabanlı cüzdanlar olarak fonunuzun saldırıları kesmede risk altında olduğunu unutmamanız önemlidir.

.

Dikkat Edin

Kullandığınız cüzdan ne olursa olsun, özel anahtarlarınızı veya şifrelerinizekötü niyetli kişilerin erişimini engellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Gizli anahtarlarınıza erişimi olan herkes, şifrelerinizin kontrolünü ele geçirebilir.

Bu nedenle, hesaplarınızı her zaman güvende tutmanız, 2FA’yı etkinleştirmeniz ve alan adlarını tekrar tekrar kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Continue Reading

Trendler