Connect with us

Haber

ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi

Published

on

ABD Kongresi 13 Mart’ta yayımlanan yıllık Ortak Ekonomik Raporunda, ilk defa Bitcoin, kripto paralar ve Blockchain teknolojisine yönelik bir bölüm oluşturdu.

2018 Ortak Ekonomik Raporu, gelecek yıl için analiz ve öneriler içeriyor. Bölüm, kripto paralar ve Blockchain’in, ABD ekonomisindeki etkisine dair bilgi sağlamaya yönelik olarak kuruldu.

 

Raporda, 2017 yılın için “Kripto paralar yılı” olarak bahsediliyor. Bitcoin, Google’ın 2017 yılındaki en çok arananlar listesinde küresel bir haber konusu olarak ikinci sıraya yerleştiğini gösteriyor.

1xBit

Bazı kripto paraların fiyatları, Dow Jones ve S&P 500 gibi bazı önemli endeksleri geride bırakarak çarpıcı bir artış gösterdi.

Raporda;

“… Eğer dijital para birimleri gelecekte daha az uçucu hale gelirse, bu alandaki varlıkları değerlendirmek daha kolay olabilir ve bireyler bunları bir değişim aracı olarak daha sık kullanmaya başlayabilirler.” deniyor.

Kripto para piyasa kapitalizasyonu, hızla yükselen fiyatlardan etkilendi. 2017 başında, tüm Bitcoin’lerin toplam dolaşımdaki değeri yaklaşık 15,5 milyar dolardı, ancak yıl sonunda yaklaşık 14 kat artarak 216 milyar dolara çıktı. Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi dijital para birimleri de benzer kazanımlar yaşadı.

Ancak rapora göre, Janet Yellen de dahil olmak üzere birçok önde gelen ekonomist hala kripto para birimlerinin standart para tanımına uyduğunu ve Bitcoin’i “son derece spekülatif bir varlık” olarak adlandırımasının aptalca olduğunu düşünüyor.

Yazarlar, her düzeydeki hükümet kurumlarını yeni teknolojilerin hayata getireceklerimi göz önünde bulundurmak ve incelemek üzere tavsiyede bulunuyorlar. Yani, Blockchain’in ajans verimliliğini artırma ve siber saldırılara karşı güvenliği sağlama potansiyelini tanıyorlar.

Rapor, “Politikacılar, düzenleyiciler, girişimciler ve geliştiriciler, Amerikalıları dolandırıcılık, hırsızlık ve suistimale karşı koruyacak şekilde Blockchain teknolojilerini hızla düzenleyebilmelerini sağlamak için birlikte çalışmalı.” diyor.

Rapor ayrıca Blockchain’in “hacking’e büyük ölçüde dayanıklı olduğunu” ve “daha ​​birçok potansiyel uygulamaya sahip olduğunu” vurguladı.

Analiz, hükümet organlarının Blockchain’in devrimci teknolojisini görmezden gelemeyeceğini gösteriyor. Raporda, teknoloji, sağlık hizmetleri ve kritik finansal altyapı ve enerji altyapısı gibi hayati alanlarda kullanılabilir olduğu da belirtiliyor.

Bu haftanın başlarında Sermaye Piyasası, Menkul Kıymetler ve Yatırım Alt Komitesi, ABD hükümetinin daha fazla düzenleyici adımlar atması gerekli olduğunu belirterek, ABD’de Kripto para, ICO ve Blockchain geliştirme konularının konuşulacağı bir toplantı için bir araya gelmişti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler