Connect with us

Analiz

Analiz: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS (20 Şubat)

Published

on

Bitcoin fiyatı son günlerde yeniden yükselmeye başladı ve yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor. Son düşüşünden sonra, 09-12 Şubat arasında yaklaşık 400 milyon $ değerinde Bitcoin satın alan bir trader’ın raporları var. İnsanlar pozitif şekilde, Bitcoin’e kademeli olarak dönüyor. Shark Tank’tan Robert Herjavec, Bitcoin’in 2017 yılının Aralık ayının ortasında 20.000$ ile tarihi zirve yapan Bitcoin fiyatının, kısa sürede içinde 20.000 $ ‘ın üstüne yükseleceğine inanıyor.

Bakalım grafikler bize neler söyleyecek?

BTC / USD

BTC / USD çifti yükselen bir kanal içinde işlem görüyor. Kanal, destek hattının üstünde kaldığı sürece Bitcoin fiyatı 12.000 $ seviyesine rahatça ulaşabilir.

1xBit

Düşüş halinde kanalın destek hattı ve 20 günlük EMA güçlü bir destek görevi görecek. Bu iki seviye kırılırsa, fiyat 8.400 dolara düşebilir. Fakat bu öngörü, ekstrem bir durum olmadıkça zor görünüyor. Bitcoin, yatırım için uygun görünmekte.

ETH / USD

Ethereum fiyatı, 18 Mart’ta 50 günlük SMA’ya yakın bir yükselişle, 979 $ ‘lık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı ve 1000 $ hedefine oldukça yaklaştı.

Son dört günde, ETH / USD çifti 900 $ düzeyinde destek alıyor. Bu nedenle, stop-loss emirleri 900 $’a koyulabilir.

Boğalar kanaldan ayrılmayı başarırsa, 1.200 dolara doğru bir hareket olasılığı yüksektir. Öte yandan, ayılar 900 $ ‘ın altına inerse, Ethereum fiyatı 780 $ seviyesine düşebilir.

BCH / USD

Stop-Loss emirleri 1.400 dolara koyulabilir çünkü çoğu kripto para birimi direnişlerinden düşerse, BCH / USD çifti buna uyabilir. Bitcoin Cash fiyatı 1.750 dolar seviyelerine ulaştığında kısmi olarak kârınızı ayırabilirsiniz ve 2.000 Dolar seviyesini hedef alarak, stop-loss emri ile BCH pozisyonunuzu koruyabilirsiniz.

XRP / USD

Ripple sıkışık bir aralıkta hareketine devam ediyor. Diğer üst kripto para birimleri gibi düşüş trendine katılmadı. Ripple son dört gün boyunca 20 günlük EMA’nın üstünde kaldı.

Büyük kripto para birimleri düşerse, XRP / USD çifti de keskin şekilde düşecektir. Stop-Loss emirlerini 0,95 $ ‘a koymanızı tavsiye ediyoruz.

Sıkışık giden Ripple yükselişe giderse, pozisyonlarınızın % 50’sini 1.45 dolardan kapatabilirsiniz. Kalan pozisyonu da izleyerek ikinci hedef olarak 1.74 doları belirleyebilirsiniz.

XLM / USD

Stellar da son dört gündür iyice sıkışmış durumda. Bir kaç gündür 0,45 dolara yakın bir seviyede işlem görüyor.

Hareketin üst ucuna, 0,63 dolar seviyesine bir hareket bekliyoruz. Bunun için, XLM / USD çifti 50 günlük SMA’dan kurtulmak zorunda olacak.

Aksi durumda ilk destek seviyesi 0,41 $ ve ikinci detek seviyesi ise 0,38 $ olacak. Şimdilik, stop-loss emirlerini 0,30 Dolar’da tutabilirsiniz.

LTC / USD

Geçtiğimiz dört gün boyunca, LTC / USD çifti yaklaşık 208 ila 240 $ aralığında işlem gördü. Bu aralığın bir kopuşu olumlu bir hareketlenme olacak ve ilk olarak 270 $ ve sonrasında 307 $ seviyesine doğru bir yürüyüş bekliyoruz.

Riskimizi azaltmak için stop-loss emirlerini 200 dolara koyabiliriz.

ADA / BTC

Cardano da son birkaç gündür düşüş yaşadı. Çünkü düşüş eğilimli üçgen formasyonu gidişatı aşağıya kırdı. Cardano fiyatı 0.00004070 seviyelerine kadar gerilese de, durum, trend üçgenin aşağısında hareket ettiği sürece negatif.

Cardo fiyatı, bir sonraki destek seviyesine yani 0.0000246’ya düşecek gibi görünüyor. ADA, düşüş trendi hattından çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz hale gelecektir, çünkü düşüş eğiliminin başarısızlığı yükseliş işaretidir.

NEO / USD

NEO’daki düşüş trendi 18 Şubat’ta başarısız oldu. Şu sıralarda NEO, düşüş trendi çizgisinden kurtulmaya çalışılıyor. Boğalar bu kopuşu sürdürürlerse, 169 dolara doğru bir ralli görebiliriz.

Olumsuz tarafta ise, hareketli ortalamalar ve 120.33 dolarlık yatay çizgi güçlü bir destek görevi görebilir.

EOS / USD

Beklendiği gibi EOS, dün düşüş trendinden geriye döndü. 20 günlük EMA’sı 9,76 dolar, 50 günlük SMA’sı ise 10,8 dolar seviyesinde.

Boğaların, 9.76 ila 10.8 $ aralığında sert direnişle karşı karşıya kalacağına inanıyoruz. Dolayısıyla, EOS / USD paritesi dört saat seviyesini korursa, EOS fiyatı 11 $ ‘ın üzerine çıkabilir. Sonrasındaki hedef ise 15 $ olacaktır.

Stop-loss emri 8.8 $ ‘a kadar koyulabilir.

 

1 Comment

1 Comment

  1. faruk

    20 Şubat 2018 at 19:41

    teşekkürler incelemeler için …

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

1xBit

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Analiz

2019’un En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Published

on

Bitcoin son birkaç ay içinde olağanüstü bir büyüme elde etmiş olabilir, ancak BTC 2019’un ilk beş ayında en iyi sonuçları gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

1) Binance Coin (BNB) +% 475

Nisan ayında, Binance Coin (BNB), Ocak 2018’de gözlenen tarihi yüksek (ATH) seviyesini geçen ilk dijital para birimi oldu. Binance’taki son 41 milyon dolarlık hackleme skandalı bile kriptokrasi para piyasasının performansını etkilemedi. Sadece üç gün önce, BNB tarihi maksimumuna ulaştı. BNB, yılın ilk beş ayında yüzde 475’in üzerinde aldı.

2) Tezos (XTZ) +% 255

Tezos, birçok nedenden dolayı 2018 zordu. Eylül 2018’de, XTZ’nin piyasa değeri 170 milyon dolar azaldı. Mart ayında değerini yüzde 70 artıran Cryptocurrency, 2019 yılının ilk beş ayında değerini yüzde 255 artırdı.

3) Litecoin (LTC) +% 254

Litecoin için 2019 yılının ilk beş ayı artma eğilimindeydi. Cryptocurrency LTC, neredeyse her ay en verimli cryptocurrency oldu. LTC, ocak ayından şubat ayına, şubat ayından mart ayına Mart ayından nisan ayına ve nisan ayından mayıs ayına kadar yüzde 254 arttı.

4) Bitcoin (BCH) + 166%

Bitcoin Cash sert çatalının Kasım 2018’deki olumsuz sonuçları kripto topluluğunda şiddetle hissedildi. Ancak, bu yıl Bitcoin Nakit yaralarını iyileştirmeyi başardı. 2019’un ilk beş ayında, BCH değerini yüzde 166 oranında artırdı.

5) Bitcoin (BTC) +% 134

Sonunda Bitcoin’e ulaştık. Önde gelen kripto para birimi, 2019 yılının ilk beş ayında yalnızca belirli dönemlerde değerini artırma eğilimindeydi. Bu sürelerin ötesinde, BTC’nin fiyatı büyük ölçüde değişmedi. Bitcoin (BTC), yılın ilk beş ayında değerini yüzde 134 artırdı.

Kripto Para Birimi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bitcoin, birçok açıdan benzersiz olan eşler arası bir dijital ödeme sistemidir. Banka havalesi, EFT veya kredi kartı gibi geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir:

Zaman sınırı yoktur. Bitcoin’lerde transfer yapmak isteyen bir kişi için zaman sınırı yoktur, Internet üzerinden herhangi bir yerden çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla transfer yapılabilir.

Geleneksel sistemlerde, para transferi göndermek veya almak için bir banka veya ATM kullanılır (İnternet üzerinden hariç). Örneğin, posta iletme ve Western Union gibi iletim sistemlerinde bir kişinin bu tür merkezlere aktarılması gerekir.

Saklamak ve taşımak çok kolaydır. Akıllı telefonunuzdaki Bitcoin değerine sahip binlerce dolar, istediğiniz zaman indirebileceğiniz sanal bir cüzdanda.

Dünyanın tüm bölgelerinde ticaret mümkündür. Bu nedenle, döviz maliyetleri uygulanmaz.

Basılı para gibi herhangi bir harcama veya gider yoktur. Para geleneksel yoldan basılır; Bu, hükümetlere ulaşım, depolama ve güvenlik gibi birçok yolla ek maliyetler ve maliyetler yaratır.

Ülkelerdeki ekonomik veya sosyo-politik durumdan etkilenmez. Hiçbir ülkenin merkez bankasının müdahalesine veya baskısına tabi değildir; bu nedenle, ülkelerin ekonomik ya da sosyo-politik yükseliş ve çıkışlarından etkilenmez.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

1xBit

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Trendler