Connect with us

Haber

Arjantin’de Neler Oluyor? BTC Fiyatı 12500 Dolar’ı Geçti

Published

on

Arjantin BTC

Krizlerle mücadele eden Arjantin’de BTC fiyatı sürekli artıyor. Bu durumun sebepleri haberimizde.

Arjantin piyasalarında bugünlerde inanılmaz fiyat hareketleri kaydediliyor. Ülkede ulusal bir ekonomik kriz sürerken bitcoin fiyatı tüm dünyanın dikkatini çekti. Yerel bir kripto para borsası olan SatoshiTango’ya  göre Bitcoin (BTC) değeri 12500 doları geçti.

Bitcoin fiyatı Arjantin’de ortalama global kurlara göre 2200 dolar kadar fazla olduğu anlaşılıyor. Bu durumun sebebleri arasında son zamanlarda hükümetin aldığı sıkı para politikalarında gizli. Zira Arjantin hükümeti amerikan dolarını almayı kısıtladı. Vatandaşların yüksek miktarda amerikan doları almasına izin verilmiyor. Ayrıca doların transferi de oldukça sıkı bir şekilde takip ediliyor ve engelleniyor. Bu yüzden tüccarlar iş yapamaz hale gelmiş durumdalar. Ticaretin dönemediği ülkede haliyle bitcoine yoğun ilgi gösteriliyor.

1xBit

Arjantin hükümetinin aldığı bu sıkı para politikaları vatandaşların da mağdur olmasına sebebiyet veriyor. Yeni politikalar gereği vatandaşlar 10 bin dolardan fazla dolar alımı yapamıyor. Büyük para transferlerinde de hükümet tespit edip engelliyor. Para transferi yapmak isteyen yada yüksek miktarda dolar almak isteyen vatandaşların ülkenin merkez bankasından izin alması gerekiyor.

Bu şekilde alınan önlemler yüzünden ekonomi ciddi anlamda zarar görmüş durumda. Ülkenin resmi para birimi olan Peso’da bu durumdan ciddi anlamda etkilenmiş. Uzun süredir değer kaybı yaşayan ve düşüş trendinde olan Peso hala düşmeye devam ediyor. Peso senenin başından beri amerikan doları karşısında yüzde 55 kadar fiyat kaybı yaşadı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

EtherDelta Saldırısında İki Şüpheli

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Bölgesi Kaliforniya avukatlık ofisi, Aralık 2017’de EtherDelta ’yı hacklemek için Elliot Gunton ve Anthony Tyler Nashatka’yı suçlamıştı.

İddianameye göre , Gunton ve Nashatka, borsa kullanıcılarını dolandırmak için EtherDelta’nın etki alanı adının sistem ayarını değiştirdiler.

Bilgisayar korsanları, EtherDeltada çalışanının telefon numarasına erişerek ve çalışanın e-postalarına erişmek için bu telefon numarasını kullanarak alan adı sistemi ayarını değiştirebildi. İkili daha sonra e-postayı EtherDelta’nın alan adı sistem hesabına erişmek için kullandı ve web sitesinin trafiğini “gerçek EtherDelta platformuna benzeyen sahte bir web sitesine” yönlendirdi.

1xBit

Sahte web sitesini ziyaret edenlerin özel anahtarları ve kripto para birimi adreslerinin çalınması ve cüzdanlarının geri alınması gerekirdi. İddianameye göre, Gunton ve Nashatka, bir EtherDelta kullanıcısından en az 800.000 $ değerinde kripto para çaldı. Mahkeme hackten çalınan toplam miktar hakkında bilgi vermedi.

Continue Reading

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Trendler