Connect with us

Haber

Binance CEO’su Hack Sonrası Durum Güncellemesi Paylaştı

Published

on

Binance Hack CZ

10 Mayıs Cuma günü, Binance Kurucu Ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 7 Mayıs Salı günü gerçekleşen ve 7.000’den fazla BTC kaybıyla sonuçlanan büyük güvenlik ihlali sonrasında kripto borsasındaki güvenliği artırmak için bazı önemli değişikliklerden bahsetti.

CZ, Cuma günü aşağıdaki “güvenlik olay güncellemesini” paylaştı;

 • CZ, tüm Binance kullanıcılarına olabildiğince dürüst ve şeffaf olmak istiyor, ancak bilgisayar korsanlarının Binance ve CEO’su tarafından yayınlanan her şeyi okuduğu / izlediği için de dikkatli olması gerekiyor.
 • Binance ekibi “güvenlik önlemleri, prosedürleri ve uygulamalarını” önemli ölçüde geliştirmek için çok çalışıyor; Bu değişikliklerin bir kısmı mevduat / para çekme işlemlerinin askıya alındığı bir hafta boyunca yapılacak ve diğerlerini de en kısa zamanda uygulamaya çalışacaklar.
 • Ekip, özellikle “API, 2FA ve para çekme doğrulama alanlarında önemli değişiklikler yapıyor”.
 • İyileştirme için işaretlenen diğer alanlar “risk yönetimi, kullanıcı davranış analizi ve KYC prosedürleri” ve ayrıca phishing saldırılarının tespiti.
 • Binance, YubiKey gibi iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) cihazları için de destek ekliyor; Bu yeni özelliği tanıtmanın bir yolu olarak, 1000 YubiKey cihazı verecekler.
 • Binance, daha önce güvenlik ihlaliyle ilgili ve CZ’nin AMA oturumundaki ilk blog yazısında belirtildiği gibi, fonlar yalnızca Binance’in Bitcoin sıcak cüzdanından çalındı ​​ve başka sıcak / soğuk cüzdanlar etkilenmedi.
 • Binance, platformunun güvenliğini artırmak ve bilgisayar korsanlarını yakalamaya çalışmak için bir düzine kadar güvenlik uzmanıyla birlikte çalışıyor.
 • Binance, çalınan bitcoin’leri izlemeye çalışmak için birçok güvenlik ve blok zinciri analitiği firması ile birlikte çalışmakta ve çalınan fonları dondurmak için de birçok kripto borsası ve diğer finansal hizmet sağlayıcılarıyla birlikte çalışmakta.
 • Takım “dövüş modunda” ve Binance’i “uzun vadede çok daha güçlü ve daha güvenli” yapmaya kararlı.
 • CZ, kimi zaman yanlış şeyler söyleyebileceğini fark etmesine rağmen, kripto topluluğu ile Twitter üzerinden sık sık iletişim kurmaya devam edecek.
 • CZ, ekibinin, gelecek hafta başından itibaren üzere para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden etkinleştirmeyi umduğunu söylüyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler