Connect with us

Haber

Binance CEO’su Ripple (XRP) ile Ortaklık Kuracaklarını Açıkladı!

Published

on

Binance Ripple XRP

Binance CEO’su Changpeng Zhao, XRP destekli ödeme çözümü xRapid’i artırmak için kesinlikle Ripple ile ortak olacaklarını söyledi.

İlk canlı yayınında konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, önde gelen kripto para borsasının, gelecekte XRP destekli ödene çözümü xRapid’i artırmak için Ripple ile kesinlikle ortak olacağını belirtti.

Bu potansiyel ortaklık açıklaması, sadece bir ortaklığın ilk işaretleri ve başka hiçbir öne çıkan detay bulunmuyor. Ancak bu durum, banka kurumlarında çekicilik kazanmakta olan Ripple ve ödeme çözümleri için son derece umut verici.

1xBit

Bununla birlikte, ikisinden henüz katı bir şey olmamasına rağmen, Binance, kripto borsaları Bittrex, Bitso, Coins.ph ve Bitstamp ile ortaklık yaparak xRapid için likidite artışına yardımcı oluyor. Bu borsalar, finansal kuruluşların yerel para birimlerini XRP‘ye dönüştürmelerini ve dijital varlıkları tekrar fiat para birimlerine dönüştürerek anında başka bir ülkeye göndermelerini mümkün kılıyor.

“Şu anda daha fazla özellik başlatmaya odaklandık, bu yüzden birkaç başka partnerle çalışıyoruz. XRapid ile şu an devam eden bir şey yok, ancak gelecekte kesinlikle onları bir ortak olarak eklemek istiyoruz”

XRapid için verilen destek XRP için verilen destekdir

XRP, Ripple için yerel token olsa da, finansal kurumlara yönelik ana ürünü şu anda xRapid’dir. Ripple, uluslararası şirketlerin dünyanın her yerindeki banka hesaplarına para transferi için, yasal ve uyumlu bir yol olması amacıyla xRapid‘i geliştirdi.

Bu, bankalarla ortaklıklarının çoğunu temel alan bir üründür ve bu ürüne yapılan büyük bir destek, Binance gibi büyük borsaların işin içine girmesi halinde olur. Eğer bu ortaklık devam ederse, ripple fiyatının büyük bir artış göstereceği şüphe götürmez.

XRP ve Ripple, daha önce merkezileştirilmiş olarak etiketlenen daha geleneksel ve kurumsallaştırılmış iş yapma biçimleri nedeniyle, geçmişte kripto para birimi topluluğunun eleştirilerine maruz kalmıştı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler