Connect with us

Haber

Binance Copy-Paste İle Suçlandı

Published

on

Binance BitMEX

Binance yeni açmış olduğu ve test aşamasında olan vaadeli işlem platformunda Bitmex’e ait makaleyi kopyaladı.

Lider kripto para borsası Binance dün yaptığı duyuruda yeni platformu olan Vaadeli İşlem JEX platformunu duyurmuştu. Site içeriğinde bulunan makalelerden bazıları, başka bir vaadeli işlem platformu olan Bitmex’in dökümanları ile birebir aynı olduğu anlaşıldı. Binance’ın bu yeni platfomunun en büyük rakibi Bitmex bu durumu fark etti ve bir twit atarak espiri ile karşıladı.

Vaadeli işlem platformu olan aynı zamanda margin kaldıraçlı işlemlere de açık olan Bitmex’in attığı twitte şu ifadeler kullanıldı: “Belgelerimizi, bizim yazmaktan zevk aldığımız kadar okumaktan hoşlandığınızı görmek güzel!”

1xBit

Son zamanlarda yaptığı bir çok yenilikle adından söz ettiren ve saygınlık kazanan Binance borsasının böyle bir hata ile kullanıcıların karşısına çıkması toplulukta tepkiye yol açtı ve imajı zedelenmiş oldu. Bu durum karşısında Binance CEO’su CZ bir twit atarak yine şaka ve özür ile karşılık verdi.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bu yazıların hemen inceleneceğini ve hatanın düzeltileceğini ifade etti. Durumdan dolayı özür diledi. Bu yazıları kendisinin okumadığını ve satın alınan kripto para platformundan direk geldiğini söyledi.

Bir süre önce Tron CEO’su da ETH White Paperını kopyalamakla itham edilmiş ve eleştirilmişti. Bugünün Binance’ın yaşadığı bu olan Tronun bu olayı ile karşılaştırıldı sosyal medyada.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

EtherDelta Saldırısında İki Şüpheli

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Bölgesi Kaliforniya avukatlık ofisi, Aralık 2017’de EtherDelta ’yı hacklemek için Elliot Gunton ve Anthony Tyler Nashatka’yı suçlamıştı.

İddianameye göre , Gunton ve Nashatka, borsa kullanıcılarını dolandırmak için EtherDelta’nın etki alanı adının sistem ayarını değiştirdiler.

Bilgisayar korsanları, EtherDeltada çalışanının telefon numarasına erişerek ve çalışanın e-postalarına erişmek için bu telefon numarasını kullanarak alan adı sistemi ayarını değiştirebildi. İkili daha sonra e-postayı EtherDelta’nın alan adı sistem hesabına erişmek için kullandı ve web sitesinin trafiğini “gerçek EtherDelta platformuna benzeyen sahte bir web sitesine” yönlendirdi.

1xBit

Sahte web sitesini ziyaret edenlerin özel anahtarları ve kripto para birimi adreslerinin çalınması ve cüzdanlarının geri alınması gerekirdi. İddianameye göre, Gunton ve Nashatka, bir EtherDelta kullanıcısından en az 800.000 $ değerinde kripto para çaldı. Mahkeme hackten çalınan toplam miktar hakkında bilgi vermedi.

Continue Reading

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Trendler