Connect with us

Haber

Binance Research: Altcoin Boğası Ne Zaman?

Published

on

Binance Research

Binance borsasının araştırma ekibi olan Binance Research, hazırladığı Ağustos ayı raporunu sundu.

Binance Research raporunda altcoin’lere geniş yer verildi. Toplulukta uzun zamandır tartışma konusu olan Altcoin Boğa Sezonu ile ilgili çarpıcı ifadelere yer verildi. Raporda detaylı olarak altcoin boğasının ne zaman gelebileceği incelendi.

Raporun detaylarında yer alan bilgilere göre Ağustos ayında kripto para sektörü için sakin bir dönem geçirildi. Bu ay içerisinde Bitcoin baskınlık oranının da %5 artış gösterdiği ve %70’ye yaklaştığı vurgulandı. Bu durumun altcoinler için pek iyi bir durum olmadığı ifade edildi.

1xBit

Ağustos ayında yapılan araştırmaya göre toplulukta altcoinlerle ilgili inancın ve kaygının arttığı da kaydedildi. Daha önce “Altcoinler ne zaman yükselecek” diye düşünen topluluk artık “Altcoinler geri dönecek mi?” diye soruyor ve endişe ediyor.

Raporda dikkat çeken bir kısım da şu ifadelere yer verildi:

“…Ayrıca, Bitcoin’deki değer yükselişi genel olarak kripto paraların özümsenmesine destek oluyor ve altcoin’lerin yükselişi çoğunlukla projelerin kendilerine bağlı oluyor. Kripto para endüstrisinin bütününün gelimesi için altcoin’lerin olgunlaşma zamanının ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz.”

Binance’ın araştırma ekibi üyelerine göre Bitcoin baskınlık oranı zamanla düşecek ve 50-60 seviyelerine kadar inecek. Buna göre Binance araştırma ekibinin altcoin boğasının geleceğine inandıklarını söyleyebiliriz. Rapordaki bu kısımda binance araştırma ekibi üyelerinin şu ifadeleri yer alıyor: “Temmuz raporunda, BTC baskınlığının yüzde 50-60 aralığına geri döneceğine inandığımızı belirttik. Buna hala inanıyoruz.”

Bitcoinin direkt olarak kişiden kişiye satıldığı ve borsa kayıtlarına girmeyen OTC olacak ifade edilen, tezgah üstü piyasalarda da alımlardan çok satışların baskın olduğu bilgiside binance araştırma raporunda yer aldı. Yatırımcıların özellikle altcoin fiyatlarının düşmesini beklediğini ve yeterince düştüğüne inandıkları seviyelerden giriş yaptıkları ifade edildi. Yatırımcılar genellikle ilk 30 altcoini yatırım yapmaya değer görüyorlar. Bununla alakalı olarak raporda “…Hatta yatırımcıların göreceli olarak altcoin’lere karşı iştah gösterdiğini bile gördük.” ifadeleri kullanıldı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamalarda bir altcoin boğa sezonunun daha yaşanacağına dair inancı olduğunu söylemişti. Zaho’ya göre erken yada geç bir zamanda bir tane daha altcoin sezonunun mutlaka göreceklerinden emin olduğunu ifade etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

EtherDelta Saldırısında İki Şüpheli

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Bölgesi Kaliforniya avukatlık ofisi, Aralık 2017’de EtherDelta ’yı hacklemek için Elliot Gunton ve Anthony Tyler Nashatka’yı suçlamıştı.

İddianameye göre , Gunton ve Nashatka, borsa kullanıcılarını dolandırmak için EtherDelta’nın etki alanı adının sistem ayarını değiştirdiler.

Bilgisayar korsanları, EtherDeltada çalışanının telefon numarasına erişerek ve çalışanın e-postalarına erişmek için bu telefon numarasını kullanarak alan adı sistemi ayarını değiştirebildi. İkili daha sonra e-postayı EtherDelta’nın alan adı sistem hesabına erişmek için kullandı ve web sitesinin trafiğini “gerçek EtherDelta platformuna benzeyen sahte bir web sitesine” yönlendirdi.

1xBit

Sahte web sitesini ziyaret edenlerin özel anahtarları ve kripto para birimi adreslerinin çalınması ve cüzdanlarının geri alınması gerekirdi. İddianameye göre, Gunton ve Nashatka, bir EtherDelta kullanıcısından en az 800.000 $ değerinde kripto para çaldı. Mahkeme hackten çalınan toplam miktar hakkında bilgi vermedi.

Continue Reading

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Trendler