Connect with us

Haber

Binans Kurucusu Hakan Baş Merak Edilen Soruları Cevapladı

Published

on

Kripto para dünyasına yeni giriş yapan ve yerli bir girişim olan Binans.com kripto para borsasını geçtiğimiz günlerde sitemizde haber yaptık ve sosyal medya hesaplarımızda da bu haberi takipçilerimizle paylaştık. Türk kripto meraklıları Binans’ın güvenilirliği konusunda tereddüt yaşadıklarını fazlaca dile getirdiler.
(Önceki Binans haberimize buradan ulaşabilirsiniz.)

Özellikle, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kore merkezli “Binance” borsasının ismiyle çok benzeştiği için kullanıcılar tarafından “taklit” olarak algınlamış ve büyük ölçüde güvensizlik yaratmıştı. Gelişen Türk kripto borsaları arasında, yeni açılan “Binans” borsasının ayırt edici ne özelliği olduğunu ve tepki çeken marka ismini, Binans kurucusu Hakan Baş’a sorduk…

 

– Platformunuzun ismi, Kore merkezli bir platform olan “Binance” borsasının Türkçe telaffuzunun hemen hemen aynısı. Bu nedenle kripto kullanıcılarının çoğu, platformunuz hakkında “Yaratıcılığın olmadığını, taklitçi bir borsa olabileceğini ve bu nedenle de güvensizlik verdiğini” belirtiyorlar. 

1xBit

“Binans” ismini belirlerken nelerden esinlendiniz? Gelen tepkiler üzerine platformunuzda bir isim değişikliği düşünür müsünüz?

  • Binans ismi, Bitcoin kelimesinin ilk harfi ve Finans kelimesinin ilki dışındaki diğer harflerinin birleşiminden türettiğimiz bir isim. Tabii ki Binance ile olan büyük isim benzerliğini düşündük ve değerlendirdik. İsmin hafızada kalması, Türkçe kolay telaffuz edilmesi, domain’in kısa olması gibi benzerlikten çok daha önemli kriterler ağır bastı. Şu ana kadar tüm girişimlerimizde de şahit olduk ki önemli olan işi iyi yapmak, siz işi iyi yaptıktan sonra ismin hiçbir önemi yok.

– Binansın diğer borsalardan farkı ne olacak? Türk kullanıcılar neden Binans’da hesap açsın?

  • Binans’ta sunmayı hedeflediğimiz farklılıklar: farklı ödeme opsiyonları, TL ile daha farklı coin alımları, kolay mobil ve web ara yüzler, güvenilir işlemler, cross-token alım satımı, daha sonrasında da Türkiye ve Orta Doğu’da ICO yapan firmaların ilk işlem gördüğü borsa olabilmeyi hedefliyoruz.

– Platformda hangi kripto paralar değişime açılacak?

  • İlk etapta BTC, BCH ve Ethereum tabanlı coin’ler. Sonrasında MCAP’i en büyük coin’leri talebe göre eklemeyi düşünüyoruz.

– Kullanıcılar kredi kartı ile satın alma işlemi gerçekleştirebilecekler mi?

  • Kredi kartı ödemelerinde kullanıcının 6 aya kadar itiraz süreci olduğundan o tarafta biraz elimiz kolumuz bağlı kalıyor. Fakat yine de bu hizmeti sunabilmenin yollarını araştırıyor ve değerlendiriyoruz.

Hakan Baş’a sorularımızı yanıtlandırdığı için teşekkürlerimizi iletiyor, Binans’ın geleceği için de kendilerine başarılar diliyoruz.

Binans borsasına buradan katılabilirsiniz. (100 TL Hoşgeldin Bonusu)

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler