Connect with us

Haber

Bitcoin 10.000 Dolar’a Yaklaştıkça FOMO Artıyor

Published

on

Bitcoin (BTC), 21 Haziran’da 9800 $ ile 2019’un en yüksek seviyesine ulaştı ve neredeyse tüm büyük kripto para birimlerinin günlük getirilerini sıkıca geçti.

Coin360 verilerine göre BTC / USD fiyatı, Cuma sabaha karşı gerçekleşen küçük düzeltmelerden sonra yaklaşık 9.675 Dolara çıktı.

Bitcoin’in performansı son üç aylık yükseliş sürecini hızlandırıyor ve bu hafta 9.000 dolar üstüne çıkan BTC yatırımcıları bir kez daha şaşırttı.

1xBit

Bitcoin yatırımcıları için aylık (30 günlük) kazanç şu anda %26,5 seviyesinde.

Bitcoin 7 Günlük

Bitcoin 7 Günlük

Geçtiğimiz günlerde yorumcular, potansiyel alıcılar arasında ciddi bir talep oluşacağını ve daha sonra da Bitcoin fiyatını daha yükseklere çıkması için gerekli olan 10.000 $ direncinin kırılacağı tahminlerinde bulunmaya başlamışlardı. Fundstrat Global Advisors, müşterilerine ilettiği notta BTC / USD’nin 2019’da 40.000 $ ‘a kadar çıkabileceğini söyledi.

“Çoğu pazarda, bir kırılmayı onaylamak için “yeni bir yükseliş” gerekir. Ancak Bitcoin, tarihinin yalnızca %3’ünde görülen bir fiyatla işlem yaptığında, bu, yeni bir yaklaşan kırılmanın olduğunu doğruluyor. İşte bu da kriptoyu farklı kılıyor ”dedi. Tom Lee Perşembe günü bu tweeti attı ve bitcoin 9.750 dolar geçti.

“Şu anda FOMO’dan 250 dolar uzakta.”

Altcoin piyasaları, Bitcoin’in son gelişmelerine tepki vermekte yavaş kaldı. Basın zamanında, Ethereum (ETH) en büyük kripto para birimi BTC’nin 24 saatlik getirisini yenerek %5,4 artışla 284 $ ‘a ulaştı.

ETH / USD bu seviyede en son Eylül 2018’de işlem gördü. Ethereum / Dolar paritesi, yaklaşık dokuz aydır Bitcoin’i yakından izleyen bir patikada tam daire çiziyordu.

Ethereum 7 Günlük

Ethereum 7 Günlük

Piyasa değeri ile ilk yirmideki diğer altcoin’lerde ise daha az etkileyici bir tablo hakim. İstisnalar olarak Monero (XMR) günlük %8 artışla 109 USD‘ye ulaştı ve Binance’in kriptosu BNB, % 7.2 artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.18 $’a ulaştı.

Toplam kripto para birimi piyasa sınırı, geçen yılın Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyat olan 300 Milyar $’ın altında duruyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler