Connect with us

Analiz

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Published

on

Bitcoin, aralık ayı ortasında tarihindeki en yüksek seviyelerden, şubat ayı başlarında %68 oranında düştü. Bu düşüş, Google’da arama yapan kullanıcıların sayısına bakılırsa, Bitcoin’in popülaritesini de etkiledi. Google Trends verileri, Mart ayının ilk yarısında Bitcoin aramalarının, geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

Öncü kripto para birimi için bu sürekli kötü kalacak bir şey değil. Bu durum, öforik fazın sona erdiğini ve bazı yatırımcıların piyasadan kaçtığını gösteriyor. Şimdi piyasada kripto para birimleriyle en çok ilgilenen ve en tecrübeli katılımcılar kaldı denebilir.

 

Fiyatlar, negatif haberler ile destek seviyelerinin altında kalmazsa, ayılar ellerinde tuttuklarını gösterir. Bir boğa piyasasının erken aşamaları her zaman endişelere neden olur. Fiyatlar ne zaman toparlanırsa, “spekülatörler” hemen sahneye geri dönecektir.

BTC / USD

Ayılar, 10 Mart’ta Bitcoin’deki 9.500 $ seviyesinin altındaki fiyatlardan yararlanamadı. Fiyatlar, 11 Mart’ta düşük seviyelerde güçlü alım desteği gösterdi ve ertesi gün hızlıca toparladı.

Şu anda BTC / USD çifti kritik seviyede işlem görüyor.

10,000 ila 10,300 dolar arasındaki seviye, hareketli ortalamalardan ve inen kanalın direnç çizgisinde direnir. Fiyat kırılınca ve dört saat boyunca 10.300 doların üzerinde kalabilirse, 8,700 $ ‘lık bir stop loss emri ile Bitcoin satın alınabilir.

İlk hedef, daha önce üç kez geri döndüğü yer olan 12.150 dolar seviyesine doğru bir ralli. Fiyatların bu dirençten çıkması halinde, Bitcoin için yeni bir yükseliş başlar.

ETH / USD

654.02 $ ‘nın Ethereum üzerinde güçlü bir destek olduğu kanıtlandı. Geçtiğimiz üç gün boyunca fiyatlar 745 ila 654 $ arasında değişiyor.

Eğer boğalar bu dar aralıktan koparsa, ETH / USD çifti, 20 günlük EMA ve inen kanalın direnç çizgisinden, yeni dirençle karşılaşacağı 800 $ seviyesine yükselebilir.

Bu iki direnci geçtikten sonra, bir sonraki direnç 50 günlük SMA’dan 900 dolar olacak. Gün içi trader’lar fiyatların hızlı bir kar için dirençlerinden çıkmasıyla satın alabilir.

Hareketin tersi durumunda, Ethereum fiyatının 565 $ ‘a düşme olasılığının da var olduğunu unutmayalım.

BCH / USD

Bitcoin Cash, son üç gün için 1.000 $ seviyesine ulaştı. Dün, 11 Mart’ta fiyatlar 1.150 dolarlık genel direncinden kurtuldu, ancak boğalar bu hamleyi yapamadı.

Şu anda, BCH / USD çifti düşüş trendinde dirençle karşı karşıya. Hemen yukarıda 20 günlük EMA yatıyor. Ayı piyasası, 1.150 dolar ile 1.200 dolar arasında bir savunma yapacak. Büyük bir direnç olan 1,355 dolara bir hareket görebiliriz.

Diğer taraftan, eğer 1.000 dolar seviyesi kırılırsa, Bitcoin Cash 854 dolar seviyelerine kayabilir.

XRP / USD

Ripple ile yaptığımız satın alma işlemi, son üç gün boyunca 0.73 $ seviyesinin üzerinde seyrettiği için tetiklemedi.

XRP / USD paritesinin birkaç gün boyunca menzili kalmasını bekliyoruz. Kripto endüstrisindeki duyarlılık gelişirse, menzilin üst ucuna 1,22 $ ‘dan bir çıkış yapılabilir. Traderlar 0.85 Dolar seviyelerinden satın alabilir ve 0,72 Dolar seviyelerinde stop-loss emri koyabilirler. Bu riskli bir işlemdir, dolayısıyla lütfen ripple için ayırdığınız bakiyenin yalnızca %50’si ile işlem yapın.

Ripple fiyatı 0.73 $ ‘ın altına düşerse önce $ 0.695 ve daha sonra da 0.5627 Dolar seviyesine düşebilir.

XLM / USD

Stellar’daki fiyat hareketleri durgunlaştı. Ayılar, 0.32 $ seviyesinin altındaki düşüşten yararlanamadı. 0.22 $ ‘lık bir düşüş beklerken, boğa piyasası $ 0.25 seviyelerini başarıyla savundu.

Boğalar düşük seviyelerden alım yapsa da, fiyatları 0,32 doların üzerine çekemediler.

Fiyatlar birkaç gün boyunca 0.32 $ seviyesinin üzerinde seyredecektir, XLM / USD çifti üzerinde uzun vadeli bir işlem düşünebilirsiniz.

LTC / USD

Litecoin son dört gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Fiyat, azalan üçgen modelinin zirvesine ulaştığında, artık kurulumu artık geçerli değil.

Boğalar düşüş çizgisinden ve 20 günlük EMA’dan ayrılırsa, LTC / USD çiftinin 250 $ seviyesine doğru hareket etmesini bekleyebiliriz. Bu nedenle, Litecoin fiyatı 200 $ ‘ın biraz üzerine çıktığında satın almanızı öneririz. Ticaret için stop-loss emri 165 $ ‘da tutulabilir.

Diğer taraftan, eğer fiyat mevcut seviyelerden bir kez daha 180 $ ‘ın altına düşerse, 160 $’a bir düşüş beklenebilir.

ADA / BTC

Cardano, önceki analizde tahmin olarak küçük bir aralıkta ticaret yapmaya devam ediyor. Hem boğalar hem de ayılar denge halindeyken, ticaret kurulumu yoktur.

Taraflardan biri, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir hamle ile hakimiyetlerini sergileyecek. Onu beklemeli ve sonra bir pozisyon tavsiye etmeliyiz.

Şu anda, herhangi bir yukarı hareket 0,0000246’da dirençle karşı karşıya kalacaktır. Bunun üstünde, bir sonraki direnç, yaklaşık 0,0000275 seviyesinde olan düşüş trendinden ve 20 günlük EMA’dan olacaktır. ADA / BTC çifti bundan kurtulduğunda, yeni bir trend başlatabilir. O zamana kadar, kenarlarda kalacağız.

Aşağı yönde, bir sonraki destek 0,00001690’dır.

NEO / USD

Boğalar, son dört gün içinde 93.5 $ seviyesinin üzerine çıkamadı ve NEO şuan için zayıf görünüyor. Bu zayıflık satın alma eksikliğini gösteriyor.

Şimdi, NEO / USD çifti 80 $ seviyesinin altında hareket ederse azalan üçgen modelini tamamlayacak. İlk destek, 6 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 63.62 Dolar.

NEO bir kaç gün 100 $ seviyesinin üzerinde devam ederse uzun dönem bir pozisyon alınabilir.

EOS / USD

EOS destek seviyesini son dört gündür tutmaya çalışıyor. Boğaların güçlü desteklerden çıkmadaki başarısızlığı ise zayıflığı gösteriyor.

Ayı piyasası şimdi desteklerin altını kırmaya ve fiyatları 3.65 $ seviyesine doğru geri itmeye çalışacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Analiz

2019’un En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Published

on

Bitcoin son birkaç ay içinde olağanüstü bir büyüme elde etmiş olabilir, ancak BTC 2019’un ilk beş ayında en iyi sonuçları gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

1) Binance Coin (BNB) +% 475

Nisan ayında, Binance Coin (BNB), Ocak 2018’de gözlenen tarihi yüksek (ATH) seviyesini geçen ilk dijital para birimi oldu. Binance’taki son 41 milyon dolarlık hackleme skandalı bile kriptokrasi para piyasasının performansını etkilemedi. Sadece üç gün önce, BNB tarihi maksimumuna ulaştı. BNB, yılın ilk beş ayında yüzde 475’in üzerinde aldı.

2) Tezos (XTZ) +% 255

Tezos, birçok nedenden dolayı 2018 zordu. Eylül 2018’de, XTZ’nin piyasa değeri 170 milyon dolar azaldı. Mart ayında değerini yüzde 70 artıran Cryptocurrency, 2019 yılının ilk beş ayında değerini yüzde 255 artırdı.

3) Litecoin (LTC) +% 254

Litecoin için 2019 yılının ilk beş ayı artma eğilimindeydi. Cryptocurrency LTC, neredeyse her ay en verimli cryptocurrency oldu. LTC, ocak ayından şubat ayına, şubat ayından mart ayına Mart ayından nisan ayına ve nisan ayından mayıs ayına kadar yüzde 254 arttı.

4) Bitcoin (BCH) + 166%

Bitcoin Cash sert çatalının Kasım 2018’deki olumsuz sonuçları kripto topluluğunda şiddetle hissedildi. Ancak, bu yıl Bitcoin Nakit yaralarını iyileştirmeyi başardı. 2019’un ilk beş ayında, BCH değerini yüzde 166 oranında artırdı.

5) Bitcoin (BTC) +% 134

Sonunda Bitcoin’e ulaştık. Önde gelen kripto para birimi, 2019 yılının ilk beş ayında yalnızca belirli dönemlerde değerini artırma eğilimindeydi. Bu sürelerin ötesinde, BTC’nin fiyatı büyük ölçüde değişmedi. Bitcoin (BTC), yılın ilk beş ayında değerini yüzde 134 artırdı.

Kripto Para Birimi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bitcoin, birçok açıdan benzersiz olan eşler arası bir dijital ödeme sistemidir. Banka havalesi, EFT veya kredi kartı gibi geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir:

Zaman sınırı yoktur. Bitcoin’lerde transfer yapmak isteyen bir kişi için zaman sınırı yoktur, Internet üzerinden herhangi bir yerden çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla transfer yapılabilir.

Geleneksel sistemlerde, para transferi göndermek veya almak için bir banka veya ATM kullanılır (İnternet üzerinden hariç). Örneğin, posta iletme ve Western Union gibi iletim sistemlerinde bir kişinin bu tür merkezlere aktarılması gerekir.

Saklamak ve taşımak çok kolaydır. Akıllı telefonunuzdaki Bitcoin değerine sahip binlerce dolar, istediğiniz zaman indirebileceğiniz sanal bir cüzdanda.

Dünyanın tüm bölgelerinde ticaret mümkündür. Bu nedenle, döviz maliyetleri uygulanmaz.

Basılı para gibi herhangi bir harcama veya gider yoktur. Para geleneksel yoldan basılır; Bu, hükümetlere ulaşım, depolama ve güvenlik gibi birçok yolla ek maliyetler ve maliyetler yaratır.

Ülkelerdeki ekonomik veya sosyo-politik durumdan etkilenmez. Hiçbir ülkenin merkez bankasının müdahalesine veya baskısına tabi değildir; bu nedenle, ülkelerin ekonomik ya da sosyo-politik yükseliş ve çıkışlarından etkilenmez.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Trendler