Connect with us

Analiz

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Published

on

Bitcoin, aralık ayı ortasında tarihindeki en yüksek seviyelerden, şubat ayı başlarında %68 oranında düştü. Bu düşüş, Google’da arama yapan kullanıcıların sayısına bakılırsa, Bitcoin’in popülaritesini de etkiledi. Google Trends verileri, Mart ayının ilk yarısında Bitcoin aramalarının, geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

Öncü kripto para birimi için bu sürekli kötü kalacak bir şey değil. Bu durum, öforik fazın sona erdiğini ve bazı yatırımcıların piyasadan kaçtığını gösteriyor. Şimdi piyasada kripto para birimleriyle en çok ilgilenen ve en tecrübeli katılımcılar kaldı denebilir.

 

Fiyatlar, negatif haberler ile destek seviyelerinin altında kalmazsa, ayılar ellerinde tuttuklarını gösterir. Bir boğa piyasasının erken aşamaları her zaman endişelere neden olur. Fiyatlar ne zaman toparlanırsa, “spekülatörler” hemen sahneye geri dönecektir.

BTC / USD

Ayılar, 10 Mart’ta Bitcoin’deki 9.500 $ seviyesinin altındaki fiyatlardan yararlanamadı. Fiyatlar, 11 Mart’ta düşük seviyelerde güçlü alım desteği gösterdi ve ertesi gün hızlıca toparladı.

Şu anda BTC / USD çifti kritik seviyede işlem görüyor.

10,000 ila 10,300 dolar arasındaki seviye, hareketli ortalamalardan ve inen kanalın direnç çizgisinde direnir. Fiyat kırılınca ve dört saat boyunca 10.300 doların üzerinde kalabilirse, 8,700 $ ‘lık bir stop loss emri ile Bitcoin satın alınabilir.

İlk hedef, daha önce üç kez geri döndüğü yer olan 12.150 dolar seviyesine doğru bir ralli. Fiyatların bu dirençten çıkması halinde, Bitcoin için yeni bir yükseliş başlar.

ETH / USD

654.02 $ ‘nın Ethereum üzerinde güçlü bir destek olduğu kanıtlandı. Geçtiğimiz üç gün boyunca fiyatlar 745 ila 654 $ arasında değişiyor.

Eğer boğalar bu dar aralıktan koparsa, ETH / USD çifti, 20 günlük EMA ve inen kanalın direnç çizgisinden, yeni dirençle karşılaşacağı 800 $ seviyesine yükselebilir.

Bu iki direnci geçtikten sonra, bir sonraki direnç 50 günlük SMA’dan 900 dolar olacak. Gün içi trader’lar fiyatların hızlı bir kar için dirençlerinden çıkmasıyla satın alabilir.

Hareketin tersi durumunda, Ethereum fiyatının 565 $ ‘a düşme olasılığının da var olduğunu unutmayalım.

BCH / USD

Bitcoin Cash, son üç gün için 1.000 $ seviyesine ulaştı. Dün, 11 Mart’ta fiyatlar 1.150 dolarlık genel direncinden kurtuldu, ancak boğalar bu hamleyi yapamadı.

Şu anda, BCH / USD çifti düşüş trendinde dirençle karşı karşıya. Hemen yukarıda 20 günlük EMA yatıyor. Ayı piyasası, 1.150 dolar ile 1.200 dolar arasında bir savunma yapacak. Büyük bir direnç olan 1,355 dolara bir hareket görebiliriz.

Diğer taraftan, eğer 1.000 dolar seviyesi kırılırsa, Bitcoin Cash 854 dolar seviyelerine kayabilir.

XRP / USD

Ripple ile yaptığımız satın alma işlemi, son üç gün boyunca 0.73 $ seviyesinin üzerinde seyrettiği için tetiklemedi.

XRP / USD paritesinin birkaç gün boyunca menzili kalmasını bekliyoruz. Kripto endüstrisindeki duyarlılık gelişirse, menzilin üst ucuna 1,22 $ ‘dan bir çıkış yapılabilir. Traderlar 0.85 Dolar seviyelerinden satın alabilir ve 0,72 Dolar seviyelerinde stop-loss emri koyabilirler. Bu riskli bir işlemdir, dolayısıyla lütfen ripple için ayırdığınız bakiyenin yalnızca %50’si ile işlem yapın.

Ripple fiyatı 0.73 $ ‘ın altına düşerse önce $ 0.695 ve daha sonra da 0.5627 Dolar seviyesine düşebilir.

XLM / USD

Stellar’daki fiyat hareketleri durgunlaştı. Ayılar, 0.32 $ seviyesinin altındaki düşüşten yararlanamadı. 0.22 $ ‘lık bir düşüş beklerken, boğa piyasası $ 0.25 seviyelerini başarıyla savundu.

Boğalar düşük seviyelerden alım yapsa da, fiyatları 0,32 doların üzerine çekemediler.

Fiyatlar birkaç gün boyunca 0.32 $ seviyesinin üzerinde seyredecektir, XLM / USD çifti üzerinde uzun vadeli bir işlem düşünebilirsiniz.

LTC / USD

Litecoin son dört gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Fiyat, azalan üçgen modelinin zirvesine ulaştığında, artık kurulumu artık geçerli değil.

Boğalar düşüş çizgisinden ve 20 günlük EMA’dan ayrılırsa, LTC / USD çiftinin 250 $ seviyesine doğru hareket etmesini bekleyebiliriz. Bu nedenle, Litecoin fiyatı 200 $ ‘ın biraz üzerine çıktığında satın almanızı öneririz. Ticaret için stop-loss emri 165 $ ‘da tutulabilir.

Diğer taraftan, eğer fiyat mevcut seviyelerden bir kez daha 180 $ ‘ın altına düşerse, 160 $’a bir düşüş beklenebilir.

ADA / BTC

Cardano, önceki analizde tahmin olarak küçük bir aralıkta ticaret yapmaya devam ediyor. Hem boğalar hem de ayılar denge halindeyken, ticaret kurulumu yoktur.

Taraflardan biri, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir hamle ile hakimiyetlerini sergileyecek. Onu beklemeli ve sonra bir pozisyon tavsiye etmeliyiz.

Şu anda, herhangi bir yukarı hareket 0,0000246’da dirençle karşı karşıya kalacaktır. Bunun üstünde, bir sonraki direnç, yaklaşık 0,0000275 seviyesinde olan düşüş trendinden ve 20 günlük EMA’dan olacaktır. ADA / BTC çifti bundan kurtulduğunda, yeni bir trend başlatabilir. O zamana kadar, kenarlarda kalacağız.

Aşağı yönde, bir sonraki destek 0,00001690’dır.

NEO / USD

Boğalar, son dört gün içinde 93.5 $ seviyesinin üzerine çıkamadı ve NEO şuan için zayıf görünüyor. Bu zayıflık satın alma eksikliğini gösteriyor.

Şimdi, NEO / USD çifti 80 $ seviyesinin altında hareket ederse azalan üçgen modelini tamamlayacak. İlk destek, 6 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 63.62 Dolar.

NEO bir kaç gün 100 $ seviyesinin üzerinde devam ederse uzun dönem bir pozisyon alınabilir.

EOS / USD

EOS destek seviyesini son dört gündür tutmaya çalışıyor. Boğaların güçlü desteklerden çıkmadaki başarısızlığı ise zayıflığı gösteriyor.

Ayı piyasası şimdi desteklerin altını kırmaya ve fiyatları 3.65 $ seviyesine doğru geri itmeye çalışacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Fiyatı 8000 Dolar’a mı Hazırlanıyor?

Published

on

Bitcoin

Kasım ayının son gününde, kripto para piyasası piyasası nispeten nötr bir durumda. İlk 10 kriptonun oranları % 2’den fazla artmadı veya azalmadı. Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse % 2 arttı ve şu anda en büyük kazancı elde eden kripto oldu.

BTC / USD: 8,000 Dolar Seviyesine Dikkat Edin

Bitcoin, Kasım ayında altı ayın en düşük seviyesini kaydetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı aşırı bir düşüş yaşadı. Ancak, iyileşme belirtileri 22 ve 25 Kasım düşüşlerinden sonra ortaya çıktı.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, boğaların yerini kaybettiği ve ayıların tekrar girişimi ele geçirmeden önceki son fiyat. Bu 8,000 $ işareti olabilir. Yaklaşan satış hakimiyeti, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine yaklaşmakta olduğu gerçeğiyle doğrulanıyor.

Büyük zaman dilimine bakıldığında, alıcıların işlem hacmi endeksine bağlı olarak azalan ilgisini görmekteyiz. Bitcoin, ayılar tarafından yapılan sürekli baskıyı gösteren aşağı yönlü kanaldan henüz çıkmadı.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP Haftalık Analiz | 11 Kasım 2019

Published

on

Bitcoin

Kripto pazarının toplam piyasa değeri son yedi günde 0,3 milyar dolar kaybetti ve şimdi 245,8 milyar dolar oldu. İlk 10 kripto para birimi, aynı zaman dilimi için çoğunlukla yeşil katmanda olan Stellar (XML) ve EOS sırasıyla yüzde 13,3 ve 8,8 oranında değer kazandı. Ben bu yazıyı yazarken, Bitcoin (BTC) 8731.3 dolar ve Ethereum 188 dolar civarında işlem görmekte. Ripple ise 0,277 dolardan işlem görüyor.

BTC / USD

Bitcoin, 3 Kasım Pazar günü bir adım daha gerileyerek 7 günlük periyotta %3,4 düşüşle günü ve haftayı 9.204 dolar seviyesinde kapattı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin, Pazartesi günü %2,3 artışla 9.423 dolar ile güne başladı. Gün içinde 9,597 dolara ulaştı ve % 38,20 ile başarı şekilde Fibonacci seviyesinin üzerine çıktı.

Ancak boğalar bölgelerini koruyamadı ve Bitcoin Salı günü 9,311 dolara geriledi. BTC/USD çifti ise 9.174 dolara kadar düştü. Çarşamba günü, Bitcoin öğlen saatlerinde daha yavaş bir hızla ilerledi, ancak akşam saatlerinde ayağa kalkmayı başardı ve 9.347 dolar seviyesinde kapandı.

1xBit

Ayılar BTC fiyatını Perşembe günü 9.191 dolara, ardından da 8 Kasım Cuma günü 8.763 Dolara düşürdü. “Dijital altın” düşüş sırasında yüzde 6,1 değer kaybetti çünkü analistlerin çoğunluğu bir sonraki bölgeyi 8,000 dolar seviyelerinin ortası olarak gösteriyordu.

9 Kasım Cumartesi günü BTC 8.817 dolara hızlı bir sıçrama ile başladı, ardından 10 Kasım Pazar günü sağlam bir artış gerçekleşti. BTC / USD çifti 9.000 Doların üzerine çıktı ve oturumu %2,5 artışla 9.029 Dolar seviyesinde kapattı ancak tüm haftaya genel bir bakış attığımızda yüzde 1,9 kaybetmiş oldu.

ETH / USD

Ethereum, 3 Kasım Pazar günü düşmeye devam etti ve 181,6 dolarda durdu ve haftalık bazda % 1,5 kaybetti. ETH / USD çifti yeni haftanın ilk gününde 180 dolar seviyesinden başarıyla yükselişe geçerek işlem görmeye başladı. Bu değere % 3,3 ekledi ve 186 dolara yükseldi. ETH 189 dolara yükseldi ve daha sonra bir adım daha atarak 190 doları gördü.

Salı günü ETH oldukça değişkendi. Geniş alanda 182 – 193 dolar arasında hareket ettiğini, önceki güne kıyasla 188 dolar ile kapandığını gördük. Boğalar bir sonraki hedef olarak 190 doları gözüne kestirdi ve 6 Kasım’da gün boyunca hedefine ulaşmayı başardı. ETH, günlük grafikte art arda üçüncü artışla 191 dolara yükseldi.

Ancak Perşembe günü ayıların dönüşü oldu. ETH 186 dolara düşerken, 190 doları çok uzun süre tutamadığı için % 2.6’lık değer kaybetti.

Haftanın son iş gününde bu kez 183 dolara düşerek daha da azaldı. ETH günlük seansta 180 dolara kadar düşüşe geçti. Her iki taraf da bir trend belirleyemediğinden dolayı, ETH 26 Ekim’den bu yana 180-185 $ aralığında işlem görüyordu.

Hafta sonunun ilk günü 185 dolara yükseldi ve 10 Kasım Pazar günü genel kripto pazarının trendini takip etti ve 189 dolara kadar çıktı. Ethereum, 4-10 Kasım haftasında % 4,4 değer kazanmış oldu.

XRP / USD

Ripple 3 Kasım Pazar günü 0.29 dolar ile kapandı ve önceki 7 günlük dönemde değerinin yüzde 2’sini kaybetti. Pazartesi günü sağlam bir yeşil oturum oluşturarak borsaya başladı. Para %3,1 değer kazanırken, 0,299 dolara kadar yükseldi.

Bu hareket Salı günü yükselerek devam etti. 0.295 $ – 0.305 $ aralığında işlem yaptığı oldukça dalgalı bir seansta, dalgalanma 0,300 dolar destek seviyesinin üzerinde başarıyla kırıldı ve 0,301 dolar ile Salı gününü kapattı.

6 Kasım’da hafta ortasındaki seans farklı değildi ve XRP / USD çifti günlük grafikte üçüncü ardışık yeşil mumunu yaktı ve 0,31 dolara indirdi. Değerine %2,9 ekledi. Maalesef, boğalar bir kez daha 0,31 $ – 0,315 $ civarında yüksek seviyelerde reddedildi. Bu seviyeye 18 Eylül’de ulaşıldı ve o zamandan beri boğaların en yüksek noktası burasıydı.

Perşembe günü, XRP’nin %6,4 değer kaybettiğini ve 0,29 dolara kadar düştüğünü gördük. Ayılar gün içinde fiyatı ancak 0.,274 dolara çıkarabildiler. Serbest düşüş, çalışma haftasının son gününde devam etti ve XRP, ayın en düşük seviyesi olan 0,274 dolara düştü.

9-10 Kasım tarihlerinde hafta sonu alıcılar için olumlu bir başlangıç ​​yaptı çünkü nefes alabilecekleri bir alan buldular ve 0,279 dolar civarında pozisyonlarını geri kazandılar. 10 Kasım Pazar günü, XRP / USD çifti yine 0,285 dolar civarında reddedildi ve 0,279 dolara düştü. 7 günlük süre içinde % 4 değer kaybetti.

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ)

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ). Varlıklar ve uygulamalar için açık kaynaklı olan platform, son yedi gün için %39,7 ve iki haftalık bir süre için % 38’lik bir çıkış yakaladı.

7 Kasım Perşembe günü 1,3 dolara yükseldi ve şu anda CoinGecko’nun Top 100 listesinde yaklaşık 970 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 17. sırada yer alıyor.

Dalgalanma nedeni, önde gelen kripto para birimi borsalarından gelen haberler serisidir. 4 Kasım tarihinde, 24 saatlik dönemde üçüncü en büyük platform olan OKEx, XTZ için BTC ve ETH’ye karşı iki noktada çift işlem göreceğini açıkladı.

İki gün sonra, ABD merkezli Coinbase şirketi bir blog yazısında Tezos’a mükafatını verdi. Bu platform belirli varlık ağına katılan kullanıcılara paralarının bir kısmını belirterek düzenli faiz ödemeleri sağlamayı hedefleyen esnetme programına en son eklenen üründür. 

Ek olarak platform, XTZ için nitelikli kullanıcılara kısa bir sınavı cevaplamaları karşılığında XTZ kazanma fırsatı sunan Earn Tezos adlı kampanyasını tanıttı. 11 Kasım’ın erken saatlerinde XTZ, Bitfinex grafiğindeki USD karşısında 1,221 $ seviyesinde işlem görüyor.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

1xBit

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Trendler