Connect with us

Analiz

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS: Fiyat Analizi 13 Mart

Published

on

Bitcoin, aralık ayı ortasında tarihindeki en yüksek seviyelerden, şubat ayı başlarında %68 oranında düştü. Bu düşüş, Google’da arama yapan kullanıcıların sayısına bakılırsa, Bitcoin’in popülaritesini de etkiledi. Google Trends verileri, Mart ayının ilk yarısında Bitcoin aramalarının, geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

Öncü kripto para birimi için bu sürekli kötü kalacak bir şey değil. Bu durum, öforik fazın sona erdiğini ve bazı yatırımcıların piyasadan kaçtığını gösteriyor. Şimdi piyasada kripto para birimleriyle en çok ilgilenen ve en tecrübeli katılımcılar kaldı denebilir.

 

Fiyatlar, negatif haberler ile destek seviyelerinin altında kalmazsa, ayılar ellerinde tuttuklarını gösterir. Bir boğa piyasasının erken aşamaları her zaman endişelere neden olur. Fiyatlar ne zaman toparlanırsa, “spekülatörler” hemen sahneye geri dönecektir.

1xBit

BTC / USD

Ayılar, 10 Mart’ta Bitcoin’deki 9.500 $ seviyesinin altındaki fiyatlardan yararlanamadı. Fiyatlar, 11 Mart’ta düşük seviyelerde güçlü alım desteği gösterdi ve ertesi gün hızlıca toparladı.

Şu anda BTC / USD çifti kritik seviyede işlem görüyor.

10,000 ila 10,300 dolar arasındaki seviye, hareketli ortalamalardan ve inen kanalın direnç çizgisinde direnir. Fiyat kırılınca ve dört saat boyunca 10.300 doların üzerinde kalabilirse, 8,700 $ ‘lık bir stop loss emri ile Bitcoin satın alınabilir.

İlk hedef, daha önce üç kez geri döndüğü yer olan 12.150 dolar seviyesine doğru bir ralli. Fiyatların bu dirençten çıkması halinde, Bitcoin için yeni bir yükseliş başlar.

ETH / USD

654.02 $ ‘nın Ethereum üzerinde güçlü bir destek olduğu kanıtlandı. Geçtiğimiz üç gün boyunca fiyatlar 745 ila 654 $ arasında değişiyor.

Eğer boğalar bu dar aralıktan koparsa, ETH / USD çifti, 20 günlük EMA ve inen kanalın direnç çizgisinden, yeni dirençle karşılaşacağı 800 $ seviyesine yükselebilir.

Bu iki direnci geçtikten sonra, bir sonraki direnç 50 günlük SMA’dan 900 dolar olacak. Gün içi trader’lar fiyatların hızlı bir kar için dirençlerinden çıkmasıyla satın alabilir.

Hareketin tersi durumunda, Ethereum fiyatının 565 $ ‘a düşme olasılığının da var olduğunu unutmayalım.

BCH / USD

Bitcoin Cash, son üç gün için 1.000 $ seviyesine ulaştı. Dün, 11 Mart’ta fiyatlar 1.150 dolarlık genel direncinden kurtuldu, ancak boğalar bu hamleyi yapamadı.

Şu anda, BCH / USD çifti düşüş trendinde dirençle karşı karşıya. Hemen yukarıda 20 günlük EMA yatıyor. Ayı piyasası, 1.150 dolar ile 1.200 dolar arasında bir savunma yapacak. Büyük bir direnç olan 1,355 dolara bir hareket görebiliriz.

Diğer taraftan, eğer 1.000 dolar seviyesi kırılırsa, Bitcoin Cash 854 dolar seviyelerine kayabilir.

XRP / USD

Ripple ile yaptığımız satın alma işlemi, son üç gün boyunca 0.73 $ seviyesinin üzerinde seyrettiği için tetiklemedi.

XRP / USD paritesinin birkaç gün boyunca menzili kalmasını bekliyoruz. Kripto endüstrisindeki duyarlılık gelişirse, menzilin üst ucuna 1,22 $ ‘dan bir çıkış yapılabilir. Traderlar 0.85 Dolar seviyelerinden satın alabilir ve 0,72 Dolar seviyelerinde stop-loss emri koyabilirler. Bu riskli bir işlemdir, dolayısıyla lütfen ripple için ayırdığınız bakiyenin yalnızca %50’si ile işlem yapın.

Ripple fiyatı 0.73 $ ‘ın altına düşerse önce $ 0.695 ve daha sonra da 0.5627 Dolar seviyesine düşebilir.

XLM / USD

Stellar’daki fiyat hareketleri durgunlaştı. Ayılar, 0.32 $ seviyesinin altındaki düşüşten yararlanamadı. 0.22 $ ‘lık bir düşüş beklerken, boğa piyasası $ 0.25 seviyelerini başarıyla savundu.

Boğalar düşük seviyelerden alım yapsa da, fiyatları 0,32 doların üzerine çekemediler.

Fiyatlar birkaç gün boyunca 0.32 $ seviyesinin üzerinde seyredecektir, XLM / USD çifti üzerinde uzun vadeli bir işlem düşünebilirsiniz.

LTC / USD

Litecoin son dört gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Fiyat, azalan üçgen modelinin zirvesine ulaştığında, artık kurulumu artık geçerli değil.

Boğalar düşüş çizgisinden ve 20 günlük EMA’dan ayrılırsa, LTC / USD çiftinin 250 $ seviyesine doğru hareket etmesini bekleyebiliriz. Bu nedenle, Litecoin fiyatı 200 $ ‘ın biraz üzerine çıktığında satın almanızı öneririz. Ticaret için stop-loss emri 165 $ ‘da tutulabilir.

Diğer taraftan, eğer fiyat mevcut seviyelerden bir kez daha 180 $ ‘ın altına düşerse, 160 $’a bir düşüş beklenebilir.

ADA / BTC

Cardano, önceki analizde tahmin olarak küçük bir aralıkta ticaret yapmaya devam ediyor. Hem boğalar hem de ayılar denge halindeyken, ticaret kurulumu yoktur.

Taraflardan biri, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bir hamle ile hakimiyetlerini sergileyecek. Onu beklemeli ve sonra bir pozisyon tavsiye etmeliyiz.

Şu anda, herhangi bir yukarı hareket 0,0000246’da dirençle karşı karşıya kalacaktır. Bunun üstünde, bir sonraki direnç, yaklaşık 0,0000275 seviyesinde olan düşüş trendinden ve 20 günlük EMA’dan olacaktır. ADA / BTC çifti bundan kurtulduğunda, yeni bir trend başlatabilir. O zamana kadar, kenarlarda kalacağız.

Aşağı yönde, bir sonraki destek 0,00001690’dır.

NEO / USD

Boğalar, son dört gün içinde 93.5 $ seviyesinin üzerine çıkamadı ve NEO şuan için zayıf görünüyor. Bu zayıflık satın alma eksikliğini gösteriyor.

Şimdi, NEO / USD çifti 80 $ seviyesinin altında hareket ederse azalan üçgen modelini tamamlayacak. İlk destek, 6 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 63.62 Dolar.

NEO bir kaç gün 100 $ seviyesinin üzerinde devam ederse uzun dönem bir pozisyon alınabilir.

EOS / USD

EOS destek seviyesini son dört gündür tutmaya çalışıyor. Boğaların güçlü desteklerden çıkmadaki başarısızlığı ise zayıflığı gösteriyor.

Ayı piyasası şimdi desteklerin altını kırmaya ve fiyatları 3.65 $ seviyesine doğru geri itmeye çalışacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

1xBit

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Analiz

Altcoin Market Fiyatları Nereye Gidiyor?

Published

on

Altcoin

Altcoin hareketli ortalama grafiklerine bakıldığında önemli düşüşler görülüyor. İlk 10 altcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrediyor oluşu endişe oluşturuyor.

CMC verilerine göre market cap değeri en büyük olan ilk 10 kripto paranın düşüş trendini sürdürdüğünü görüyoruz. Coindesk yazarı olan Sebastian Sinclair bu konuda bizi uyarıyor. Ether, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Binance Coin, EOS, Bitcoin SV’nin 200 günlük hareketli ortalama olarak (MA) ifade edilen ortalamanın altında olduğunu ifade etti.

Analistlere göre bu durum altcoinler için tehlikeli bir döneme işaret ediyor. 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden grafiklerde genellikle aşağı yönlü hareketin ivmelenebileceği düşünülmektedir. Grafiklerden anlaşılan son dönemde trade ve holder’ların bitcoine yöneldiğini görüyoruz.

1xBit

Piyasanın başını çeken bu coinler temmuz ayı başından bu yana bu ortalama çizginin altında seyrediyordu. Elbette piyasada oluşacak olumlu bir hava sonucunda, merakla beklenen altcoin boğa sezonunun açılması da mümkün. Teknik analiz çoğu zaman trend takibinde işimize yaramasına rağmen, çeşitli pisikolojik faktörlerin etkisiyle grafiklerin aksi yönde ilerlemesi de mümkün. Son dönemde özellikle ortaklık, yazılım, kullanım gibi alanlarda gelişmeler duyuran coinlerde ani yükselişler gördük.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Fiyatı Düşerken Altcoinler Karışık Sinyaller Veriyor

Published

on

Kripto Para Bitcoin

11 Ağustos Pazar – ilk 20 kripto para biriminde, bugün Bitcoin (BTC) bazında ani bir düşüş olduğundan dolayı, büyük ölçüde kırmızı bir hareket gözlemleniyor.

Coin360

Coin360 Verileri

Coin360 verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda %4.62 düştü ve 11.370 $ seviyesinde işlem görmekte. Haftalık çizelgeye bakıldığında ise BTC yaklaşık %5,5 yükselmiş durumda.

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Ethereum (ETH) şu anda 21,9 milyar dolar olan pazar hacmiyle, en büyük altcoin olma durumunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin, Ripple (XRP), basın zamanında 12.45 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

1xBit

Coin360 verileri, ETH’nin son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2,63 oranında azaldığını gösteriyor. Şuan ETH, 206 $ civarında işlem görüyor. Haftalık bazda ise Ethereum yaklaşık %6.82 düşük durumda.

XRP, son 24 saat içinde %2,18 oranında geriledi ve şu anda yaklaşık 0.296 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise değeri yaklaşık % 5,62 azaldı.

İlk 20 kripto para birimi arasında, Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK), sırasıyla %10.46 ve %5.46 ile gün içerisinde en fazla değer kazanan altcoinler oldu.

Tezos (XTZ), Coinbase’in kriptoya desteğinin açıklanmasının ardından bu haftanın başlarında bir fiyat artışı yaşarken, XTZ, ilk 20 kripto para birimi arasında, %5’in üzerinde düşüşle en büyük kayıbı yaşayan altcoin oldu.

Kripto para birimlerinin mevcut toplam piyasa kapitalizasyonu, bir hafta öncesinden yaklaşık %1,2 daha yüksek olarak 294,2 milyar dolar seviyesinde.

Continue Reading

Trendler