Connect with us

Analiz

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA; 5 Eylül, Fiyat Analizi

Published

on

Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, IOTA

Altın, ABD doları ve Japon Yeni gibi geleneksel güvenli limanların yanı sıra, kripto para birimleri de ekonomik krizlerden ötürü Türkiye ve Venezüella’da varlıklarını hissettirdi.

Bu ülkelerdeki kriz anlarında artan ticaret hacmi, bir sonraki büyük ekonomik krizin dünyaya yayılması, kripto para taleplerinin daha yüksek seviyelere doğru yükseleceğine işaret ediyor.

Çin ve ABD, küresel ekonomiye zarar veren bir ticaret savaşının eşiğinde. Kontrol edilmezse, tam bir kriz içine girebilir. Bu nedenle, bunun dijital para birimlerinin altına bir zemin koyacağına inanıyoruz.

Çoğu hükümet ve düzenleyiciler kripto para piyasalarına göz kulak olurken, dikey bir ralli beklemiyoruz. Fiyatların kademeli olarak artması muhtemeldir, bu da sanal para birimlerinin uzun vadeli büyümesi için iyi bir durum.

 

BTC / USD

Bitcoin, yukarı yönlü doğru devam ederek, direnç gibi davranabilen %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine kapandı.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor, bu da boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Bir yükseliş crossover mevcut ralli için daha fazla güç sağlayacaktır. Eğilim çizgisinin altında kırılırsa Bitcoin ivme kaybedecektir.

20 günlük EMA, bir düşüş için güçlü bir destek olarak hareket edecektir. BTC / USD çifti, 8.000 $ ‘ın üzerine ve 8,566,40 $ üst seviyesine yükselebilir.

Traderlar long pozisyonlarını tutabilirler, ancak stoplar ile karlarını yükseltebilirler. Bitcoin 6,955,79 $ seviyesinin altına düşerse durum negatif olur.

 

ETH / USD

Ethereum, 11 Ağustos’tan beri simetrik üçgen içinde işlem görüyor. Üçgenden ayrıldıktan sonra bir sonraki hareketine başlayacak.

ETH / USD çifti düşüş trendinde fakat üçgenden yukarı yönlü çıktığında 358 $ seviyesine çıkabilir. 20 günlük EMA düz olsa da, 50 günlük SMA hala düşüş gösteriyor.

Ethereum, 24 Mayıs’tan beri 50 günlük SMA’dan ikna edici bir şekilde kırılmamıştır ve bu nedenle, bu sert bir direnç olarak hareket edecektir. Fiyat 50 günlük SMA’yı ölçeklendirdiğinde durum pozitif olur.

Eğer fiyat simetrik üçgenden ayrılırsa, 14 Ağustos’un en az bir tekrarı mümkün olabilir.

 

XRP / USD

Ripple, 18 Ağustos’tan bu yana 0.31-0.37390 $ arasında konsolide oldu. 20 günlük EMA ve 50 günlük SMA aşağı yönlü seyrederken, satışların düştüğü de görülüyor.

XRP / USD çifti, boğa aralığı üst sınırının hemen üstünde olan 50 günlük SMA’nın üzerine çıkıp devam ederse, trendde bir değişme belirtisi gösterecektir. Baştaki ilk hedef düşüş trendinden, 0,50 $’a bir ralli.

Traderlar, 50 günlük SMA’nın üstünde kapatabilir ve Stop-Loss emirlerini 0,309 $ seviyesinde tutabilirler. Eğilim henüz değişmediğinden, sadece geri çekmeyi yakalamaya çalışıyoruz. Bu nedenle, konum boyutunu normalin %50’sinde tutmayı öneriyoruz.Fiyat aralığın altından kırılırsa, alt seviyelerin tekrar test edilmesi olasıdır.

 

BCH / USD

Bitcoin Cash, 15 Ağustos’tan 31 Ağustos’a kadar dar bir aralıkta sıkıştıktan sonra, 1 ve 2 Eylül’de keskin bir artış gösterdi ve düşüş trendini kırdı.

BCH / USD çifti şu anda 50 günlük SMA’da dirençle karşı karşıya. Boğalar 50 günlük SMA’dan ayrılırsa, 880 $ ‘lık bir ralli olasıdır. 50 günlük SMA düz döndü, 20 günlük EMA yavaş yavaş yükseldi. RSI ayrıca yukarı doğru bir hamle olasılığını artıran pozitif bölgeye girdi.

Bu nedenle, traderlar 670 $ ‘ın üzerinde bir pozisyonu 470 $’ lık bir stop loss emriyle başlatabilirler. Aşağı yönde, 20 günlük EMA güçlü bir destek olarak hareket edecek gibi görünüyor.

 

EOS / USD

EOS, 1 Eylül’de 50 günlük SMA’nın kapandığı zaman satın alma düşüncemizi tetikledi. Ancak, beklediğimiz gibi hız kazanmadı.

EOS, son üç gün boyunca 50 günlük SMA’ya yakın bir şekilde konsolide oldu. 20 günlük EMA, 50 günlük SMA düz kalırken, kısa vadede boğalar için avantaj sağladı.

7,55 $ ‘ın üzerindeki bir kesintide, EOS / USD çifti hızla 9 $’a yükselebilir. Aşağı yönde, 20 günlük EMA ile 5.65 dolar arasındaki bölge güçlü destek olarak hareket etmelidir. Grafik paternleri olası bir trend değişikliğine işaret ettiğinden, trader’ların pozisyonlarını belirlenen stoplarla tutmasını öneriyoruz.

 

XLM / USD

Stellar’da işlemler değişen bir aralıkta kaldığından, traderlar nispeten daha az zarar gördü. Her iki hareketli ortalama düzleştirilmiş ve RSI da bir denge durumunu doğrulayan seviyeye yakın.

Aralığın bir kopuşu 0.3157505 $ ‘lık bir patern hedefine sahip, ancak biz ralli ile fiyatın 0,35 $’ a çıkmasını bekliyoruz. XLM / USD çiftinin aralıkta kalma süresi uzadıkça, nihai kopma da o kadar güçlü olacaktır.

Düşüş trendi çizgisi küçük direnç gösterebilir, ancak bunun kolayca geçilmesini bekliyoruz. Bu nedenle, 27 Ağustos’ta başlayan satın alma işlemimizi sürdürüyoruz.

 

LTC / USD

Litecoin, dönüş sinyalleri veriyor ve şu anda düşüş trendini ve 50 günlük SMA’yı kırmaya çalışıyor. Başarılı olursa, hızlı bir şekilde 74 $’a çıkabilir. 50 günlük SMA düzleşirken, 20 günlük EMA ortaya çıktı. Bu, boğaların yakın vadede üstün ellere sahip olduğunu göstermekte.

Eğer LTC / USD çifti üç gün boyunca 74 $ ‘ın üzerinde seyrederse, fiyatın 94 $’ a çıkma ihtimali artar. Kısa vadeli traderlar, uygun duruşlarla uzun pozisyonlar kurmaya devam edebilir.

Ayılar yukarıdan gelen dirençleri savunurlar ve fiyatlar 58 $ seviyesinin altına düşerse, boğa ön görümüz geçerliliğini yitirecektir.

 

ADA / USD

Cardano, son altı gündeki aralığın üst sınırının yakınında konsolide oldu. Menzilden çıkmayı başaramamış olmasına rağmen, tüccarların pozisyonlarını boşa almadıklarını gösteren çok fazla bir zeminden vazgeçmedi.

20 günlük EMA düz döndü, ancak 50 günlük SMA aşağı doğru seyrediyor. Eğer ADA / USD çifti 0.111843 $ ‘ın üzerinde ölçeklenirse, 0.140494 $’ lık bir desen hedefine sahiptir, ancak 0.13 $ ‘dan dirençle karşılaşabilir. Mevcut seviyelerde güvenilir bir alım kurulumu görmüyoruz ve bu nedenle bir ticaret önermiyoruz.

 

IOTA / USD

IOTA, son yedi gün boyunca 20 günlük EMA ile 50 günlük SMA arasında sıkışmış durumda. Düzleştirici hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, satışın azaldığını göstermektedir. Düşüş trendi hattının ve 0.9150 $ ‘lık direncin kırılması, trendde bir değişime işaret edecektir. Bu nedenle, tüccarların uzun pozisyonlarını uygun stop loss ile tutmasını öneriyoruz.

Boğalar 0.9150 $ ‘ın üzerinde seyrederse, IOTA / USD çifti, dirençle karşılaşması muhtemel olan 1.24 $’ a yükselebilir.

Destek alanının ayılarının 20 günlük EMA ile 0,5750 ABD Doları arasında kırılması durumunda yükseliş görünümümüz geçersiz hale getirilecektir.

 

XMR / USD

Monero, 1 Eylül’de uzun vadeli düşüş trendinin üzerinde kapattığı alım tavsiyemizi gerçekleştirdi. Olumlu yakınlık, 150 $ ‘lık yukarı yönlü direncin ilerlemesiyle devam etti. Hareketli ortalamalar, trendin değiştiğini teyit eden boğa geçişinin eşiğinde.

RSI aşırı alım bölgesine girdiği için, XMR kırılmadan önce birkaç gün boyunca 150 $ seviyesine yakın bir seviyede konsolide olabilir.

Boğalar bir sonraki dip seviyesini 109.22 $ seviyesinin üzerinde tutmazsa, XMR / USD paritesi negatif olacaktır. Bu nedenle, mevcut uzun pozisyonu 90 $ stop loss ile tutmayı öneriyoruz. Tüccarlar, duruşlarını birkaç gün içinde daha yüksekte takip edebilirler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Fiyatı 8000 Dolar’a mı Hazırlanıyor?

Published

on

Bitcoin

Kasım ayının son gününde, kripto para piyasası piyasası nispeten nötr bir durumda. İlk 10 kriptonun oranları % 2’den fazla artmadı veya azalmadı. Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse % 2 arttı ve şu anda en büyük kazancı elde eden kripto oldu.

BTC / USD: 8,000 Dolar Seviyesine Dikkat Edin

Bitcoin, Kasım ayında altı ayın en düşük seviyesini kaydetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı aşırı bir düşüş yaşadı. Ancak, iyileşme belirtileri 22 ve 25 Kasım düşüşlerinden sonra ortaya çıktı.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, boğaların yerini kaybettiği ve ayıların tekrar girişimi ele geçirmeden önceki son fiyat. Bu 8,000 $ işareti olabilir. Yaklaşan satış hakimiyeti, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine yaklaşmakta olduğu gerçeğiyle doğrulanıyor.

1xBit

Büyük zaman dilimine bakıldığında, alıcıların işlem hacmi endeksine bağlı olarak azalan ilgisini görmekteyiz. Bitcoin, ayılar tarafından yapılan sürekli baskıyı gösteren aşağı yönlü kanaldan henüz çıkmadı.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP Haftalık Analiz | 11 Kasım 2019

Published

on

Bitcoin

Kripto pazarının toplam piyasa değeri son yedi günde 0,3 milyar dolar kaybetti ve şimdi 245,8 milyar dolar oldu. İlk 10 kripto para birimi, aynı zaman dilimi için çoğunlukla yeşil katmanda olan Stellar (XML) ve EOS sırasıyla yüzde 13,3 ve 8,8 oranında değer kazandı. Ben bu yazıyı yazarken, Bitcoin (BTC) 8731.3 dolar ve Ethereum 188 dolar civarında işlem görmekte. Ripple ise 0,277 dolardan işlem görüyor.

BTC / USD

Bitcoin, 3 Kasım Pazar günü bir adım daha gerileyerek 7 günlük periyotta %3,4 düşüşle günü ve haftayı 9.204 dolar seviyesinde kapattı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin, Pazartesi günü %2,3 artışla 9.423 dolar ile güne başladı. Gün içinde 9,597 dolara ulaştı ve % 38,20 ile başarı şekilde Fibonacci seviyesinin üzerine çıktı.

Ancak boğalar bölgelerini koruyamadı ve Bitcoin Salı günü 9,311 dolara geriledi. BTC/USD çifti ise 9.174 dolara kadar düştü. Çarşamba günü, Bitcoin öğlen saatlerinde daha yavaş bir hızla ilerledi, ancak akşam saatlerinde ayağa kalkmayı başardı ve 9.347 dolar seviyesinde kapandı.

Ayılar BTC fiyatını Perşembe günü 9.191 dolara, ardından da 8 Kasım Cuma günü 8.763 Dolara düşürdü. “Dijital altın” düşüş sırasında yüzde 6,1 değer kaybetti çünkü analistlerin çoğunluğu bir sonraki bölgeyi 8,000 dolar seviyelerinin ortası olarak gösteriyordu.

9 Kasım Cumartesi günü BTC 8.817 dolara hızlı bir sıçrama ile başladı, ardından 10 Kasım Pazar günü sağlam bir artış gerçekleşti. BTC / USD çifti 9.000 Doların üzerine çıktı ve oturumu %2,5 artışla 9.029 Dolar seviyesinde kapattı ancak tüm haftaya genel bir bakış attığımızda yüzde 1,9 kaybetmiş oldu.

ETH / USD

Ethereum, 3 Kasım Pazar günü düşmeye devam etti ve 181,6 dolarda durdu ve haftalık bazda % 1,5 kaybetti. ETH / USD çifti yeni haftanın ilk gününde 180 dolar seviyesinden başarıyla yükselişe geçerek işlem görmeye başladı. Bu değere % 3,3 ekledi ve 186 dolara yükseldi. ETH 189 dolara yükseldi ve daha sonra bir adım daha atarak 190 doları gördü.

Salı günü ETH oldukça değişkendi. Geniş alanda 182 – 193 dolar arasında hareket ettiğini, önceki güne kıyasla 188 dolar ile kapandığını gördük. Boğalar bir sonraki hedef olarak 190 doları gözüne kestirdi ve 6 Kasım’da gün boyunca hedefine ulaşmayı başardı. ETH, günlük grafikte art arda üçüncü artışla 191 dolara yükseldi.

Ancak Perşembe günü ayıların dönüşü oldu. ETH 186 dolara düşerken, 190 doları çok uzun süre tutamadığı için % 2.6’lık değer kaybetti.

Haftanın son iş gününde bu kez 183 dolara düşerek daha da azaldı. ETH günlük seansta 180 dolara kadar düşüşe geçti. Her iki taraf da bir trend belirleyemediğinden dolayı, ETH 26 Ekim’den bu yana 180-185 $ aralığında işlem görüyordu.

Hafta sonunun ilk günü 185 dolara yükseldi ve 10 Kasım Pazar günü genel kripto pazarının trendini takip etti ve 189 dolara kadar çıktı. Ethereum, 4-10 Kasım haftasında % 4,4 değer kazanmış oldu.

XRP / USD

Ripple 3 Kasım Pazar günü 0.29 dolar ile kapandı ve önceki 7 günlük dönemde değerinin yüzde 2’sini kaybetti. Pazartesi günü sağlam bir yeşil oturum oluşturarak borsaya başladı. Para %3,1 değer kazanırken, 0,299 dolara kadar yükseldi.

Bu hareket Salı günü yükselerek devam etti. 0.295 $ – 0.305 $ aralığında işlem yaptığı oldukça dalgalı bir seansta, dalgalanma 0,300 dolar destek seviyesinin üzerinde başarıyla kırıldı ve 0,301 dolar ile Salı gününü kapattı.

6 Kasım’da hafta ortasındaki seans farklı değildi ve XRP / USD çifti günlük grafikte üçüncü ardışık yeşil mumunu yaktı ve 0,31 dolara indirdi. Değerine %2,9 ekledi. Maalesef, boğalar bir kez daha 0,31 $ – 0,315 $ civarında yüksek seviyelerde reddedildi. Bu seviyeye 18 Eylül’de ulaşıldı ve o zamandan beri boğaların en yüksek noktası burasıydı.

Perşembe günü, XRP’nin %6,4 değer kaybettiğini ve 0,29 dolara kadar düştüğünü gördük. Ayılar gün içinde fiyatı ancak 0.,274 dolara çıkarabildiler. Serbest düşüş, çalışma haftasının son gününde devam etti ve XRP, ayın en düşük seviyesi olan 0,274 dolara düştü.

9-10 Kasım tarihlerinde hafta sonu alıcılar için olumlu bir başlangıç ​​yaptı çünkü nefes alabilecekleri bir alan buldular ve 0,279 dolar civarında pozisyonlarını geri kazandılar. 10 Kasım Pazar günü, XRP / USD çifti yine 0,285 dolar civarında reddedildi ve 0,279 dolara düştü. 7 günlük süre içinde % 4 değer kaybetti.

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ)

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ). Varlıklar ve uygulamalar için açık kaynaklı olan platform, son yedi gün için %39,7 ve iki haftalık bir süre için % 38’lik bir çıkış yakaladı.

7 Kasım Perşembe günü 1,3 dolara yükseldi ve şu anda CoinGecko’nun Top 100 listesinde yaklaşık 970 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 17. sırada yer alıyor.

Dalgalanma nedeni, önde gelen kripto para birimi borsalarından gelen haberler serisidir. 4 Kasım tarihinde, 24 saatlik dönemde üçüncü en büyük platform olan OKEx, XTZ için BTC ve ETH’ye karşı iki noktada çift işlem göreceğini açıkladı.

İki gün sonra, ABD merkezli Coinbase şirketi bir blog yazısında Tezos’a mükafatını verdi. Bu platform belirli varlık ağına katılan kullanıcılara paralarının bir kısmını belirterek düzenli faiz ödemeleri sağlamayı hedefleyen esnetme programına en son eklenen üründür. 

Ek olarak platform, XTZ için nitelikli kullanıcılara kısa bir sınavı cevaplamaları karşılığında XTZ kazanma fırsatı sunan Earn Tezos adlı kampanyasını tanıttı. 11 Kasım’ın erken saatlerinde XTZ, Bitfinex grafiğindeki USD karşısında 1,221 $ seviyesinde işlem görüyor.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Trendler