Connect with us

Analiz

Bitcoin Fiyatı Dalgalı, Borsada Tekrar Düşüş Var

Published

on

BTC, kripto piyasalarındaki karışık hareketlerin ortasında daha fazla kazanç olanağı sağlayacak gibi görünüyor. Dün, dört günün en yüksek seviyesi olan 8.627 dolara ulaşan Bitcoin Fiyatı, bugün saat 7,754 dolara düştü. Yazı yazılırken ise Bitcoin fiyatı 8,246 dolardı. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 1 değer kaybetti.

Bu arada, Bitcoin Cash son 24 saat içinde %25 oranında güçlenmişken, Ripple (XRP) yüzde 3 artış gösterdi. Kaybeden taraf ise Ethereum, Cardano, Stellar ve NEO gibi hafif eğim gösteren coinler oldu.

 

Bitoin’in, ABD tahvil getirilerindeki artışa ve yüksek enflasyon korkularına bağlı olarak, Dow Jones Endüstri Ortalamasında (DJIA) 1000 puanlık bir düşüş ile çakıştığında, 8621 $ ile 7754 $ arasında hareket etmişti.

1xBit

Raporlar, kripto paranın günlük yüzde dönüşleri ile S & P 500 arasındaki 90 günlük korelasyonun, Ocak 2016’dan bu yana en yüksek %33’e yükseldiğini belirtti.

Bu konu tartışmaya açık olsa da, BTC’nin hisse senedi piyasalarında satılan son satışlarında düşük fiyat hareketi, kriptoparanın altın, İsviçre frangı ve bankaları gibi “yeni bir güvenli varlık olduğu” sık sık ortaya atılan bu teoriyi çürütebilir.

Bununla birlikte, bitcoin bu ara sıklıkla beklentilerin dışında hareket ediyor ve teknik grafikler hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatının 9.000$ ‘a yükselme işaretlerini veriyor.

1 Saatlik Mum Grafiği

(Fiyat Coinbase endeksine göredir)

– BTC yükseliş eğilim çizgisini ihlal etti
– Boğa Bayrak Formasyonu – boğa devam süreci – 6 Şubat’tan 5.873 $ ‘ın altına kadar devam eden mitingin yukarı kırılma sinyali devamını ifade ediyor.

4 Saatlik Mum Grafiği

Önceki iki mumun büyük kuyrukları vardı (dipler arasındaki büyük boşluk), bu da güçlü dalma talebini gösteriyor. Ayrıca 7,750 $ bandında güçlü destek sağlandı. Mumlar, düşüş trendi çizgisinin şimdi güçlü bir destek olarak hareket ettiğini de gösteriyor.

Bu arada BTC, boğaların son 24 saat içinde 8.650 $ ve 8.625 $’ı aşamaması gerçeği göz önüne alındığında, 8.625 $ üzerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya kalabilir.

İzlenim

Ana trend çizgisinde uzun kuyrukları olan sırt sırta 4 saatlik mumlar, BTC’nin boğa bayrağı modelinde bir terslik yaşandığına işaret ediyor.

1 saatlik mum, bayrak direncinin üzerinde kapandıktan sonra yükseliş eğilimi doğrulanacak. Böyle bir senaryoda, fiyatlar 9.000 – 9.185 $ seviyesine ulaşabilir.

Tersi durumda ise, 7,535 doların (7 Şubat’ın en düşük seviyesi) altını işaret ederek 7,000 dolar düzeyine inebileceğini gösteriyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

1xBit

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Analiz

Altcoin Market Fiyatları Nereye Gidiyor?

Published

on

Altcoin

Altcoin hareketli ortalama grafiklerine bakıldığında önemli düşüşler görülüyor. İlk 10 altcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrediyor oluşu endişe oluşturuyor.

CMC verilerine göre market cap değeri en büyük olan ilk 10 kripto paranın düşüş trendini sürdürdüğünü görüyoruz. Coindesk yazarı olan Sebastian Sinclair bu konuda bizi uyarıyor. Ether, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Binance Coin, EOS, Bitcoin SV’nin 200 günlük hareketli ortalama olarak (MA) ifade edilen ortalamanın altında olduğunu ifade etti.

Analistlere göre bu durum altcoinler için tehlikeli bir döneme işaret ediyor. 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden grafiklerde genellikle aşağı yönlü hareketin ivmelenebileceği düşünülmektedir. Grafiklerden anlaşılan son dönemde trade ve holder’ların bitcoine yöneldiğini görüyoruz.

1xBit

Piyasanın başını çeken bu coinler temmuz ayı başından bu yana bu ortalama çizginin altında seyrediyordu. Elbette piyasada oluşacak olumlu bir hava sonucunda, merakla beklenen altcoin boğa sezonunun açılması da mümkün. Teknik analiz çoğu zaman trend takibinde işimize yaramasına rağmen, çeşitli pisikolojik faktörlerin etkisiyle grafiklerin aksi yönde ilerlemesi de mümkün. Son dönemde özellikle ortaklık, yazılım, kullanım gibi alanlarda gelişmeler duyuran coinlerde ani yükselişler gördük.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Fiyatı Düşerken Altcoinler Karışık Sinyaller Veriyor

Published

on

Kripto Para Bitcoin

11 Ağustos Pazar – ilk 20 kripto para biriminde, bugün Bitcoin (BTC) bazında ani bir düşüş olduğundan dolayı, büyük ölçüde kırmızı bir hareket gözlemleniyor.

Coin360

Coin360 Verileri

Coin360 verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda %4.62 düştü ve 11.370 $ seviyesinde işlem görmekte. Haftalık çizelgeye bakıldığında ise BTC yaklaşık %5,5 yükselmiş durumda.

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Ethereum (ETH) şu anda 21,9 milyar dolar olan pazar hacmiyle, en büyük altcoin olma durumunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin, Ripple (XRP), basın zamanında 12.45 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

1xBit

Coin360 verileri, ETH’nin son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2,63 oranında azaldığını gösteriyor. Şuan ETH, 206 $ civarında işlem görüyor. Haftalık bazda ise Ethereum yaklaşık %6.82 düşük durumda.

XRP, son 24 saat içinde %2,18 oranında geriledi ve şu anda yaklaşık 0.296 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise değeri yaklaşık % 5,62 azaldı.

İlk 20 kripto para birimi arasında, Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK), sırasıyla %10.46 ve %5.46 ile gün içerisinde en fazla değer kazanan altcoinler oldu.

Tezos (XTZ), Coinbase’in kriptoya desteğinin açıklanmasının ardından bu haftanın başlarında bir fiyat artışı yaşarken, XTZ, ilk 20 kripto para birimi arasında, %5’in üzerinde düşüşle en büyük kayıbı yaşayan altcoin oldu.

Kripto para birimlerinin mevcut toplam piyasa kapitalizasyonu, bir hafta öncesinden yaklaşık %1,2 daha yüksek olarak 294,2 milyar dolar seviyesinde.

Continue Reading

Trendler