Connect with us

Haber

Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi?

Published

on

Bitcoin

Birkaç gündür 8.000$ fiyat seviyesinin üzerinde seyreden Bitcoin şu an 7300$ seviyelerine geriledi. BTC’nin fiyat seviyesini koruma ve baskınlık kabiliyeti konusunda analistler ve kripto takipçilerinden farklı düşünceler gelişti.

15 Mayıs 2019’da CNBC’de konuşan iki analist, bitcoin’in yorgunluğunun mevcut dalgalanmaya rağmen fiyatların düşmesine neden olabileceği öngörüsünde bulunuyor.

Bitcoin Fiyatı 6.000 $ ‘a Düşebilir

Bitcoin fiyatındaki mevcut artış, 2018’deki %80 pazar düzeltmesinden sonra kripto topluluğunda bir kargaşaya neden oldu. 2018 kripto kışı nihayet bitti. Ayrıca analistler ve meraklılar hali hazırda bir numaralı kripto para için yüksek rakamlar öngörüyorlar.

1xBit

Fiyat artışını öngören Anthony Grisanti, mevcut fiyat artışı hakkında şunları söyledi:

“Direnç seviyesinin üstüne çıktık ama sonra iki farklı olayda başarısız olduk. Bitcoin son ​​beş ayda iki katına çıktı, bu yüzden biraz geri çekilme beklemekteydim ve aşağı yönde, 6,870$ ila 6,425$ arasında çok ilginç bir boşluk var. ”

Grisanti ayrıca, eğer tüccarlar 7000 $ ‘ın ötesinde kar alımına ilgi göstermeye başlarsa, bunun Bitcoin fiyatında düşüşe neden olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, diğer bir görüş ise, düşüş eğiliminin, büyük olasılıkla geri çekilme yerine fiyat artışında bir yükselişe neden olacak olması.

Lightning Network Bitcoin Uyarlanabilirliğini Kolaylaştırır

Path Trading Partners’tan Bob Iaccino da Bitcoin’deki artışın ardında bir neden olduğunu belirtti. 2016 yılında piyasaya giren ve 2018 zirvesinde piyasadan çıkan yatırımcılar kripto para piyasasına geri döndü. Iaccino’ya göre, Bitcoin patlaması, Yıldırım Ağı (LN) olarak bilinen uygulamanın bir sonucu.

Iaccino şunları söyledi:

Bitcoin’in patlamasının nedeninin bir parçasını bildiğime inanıyorum ve bunun, Bitcoin’i elinde tutanlar için küçük işlemleri çok daha kolaylaştıran Lightning Network adı verilen yazılımın başlatılması ve uygulanmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Iaccino, Visa’yı Bitcoin ile karşılaştırmaya devam ederken, geçmişte Visa’nın saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebileceğini, Bitcoin’in yalnızca yedi işlem yapabildiğini söyledi. Ancak LN uygulaması, daha küçük işlemleri daha hızlı yapar ve bitcoin’in bir para birimi olarak uyarlanabilirliğini kolaylaştırır.

Bitcoin Fiyat Eylemi – Geri Çekilme mi, Parabolik İlerleme mi?

Önceki tecrübelere göre, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketini sürdürmek zor olacak. Bir geri çekilme meydana gelirse, bu, CNBC analistlerinin bitcoin fiyatının 6000 $ ‘a düşeceği tahminin doğrular olacak.

Bitcoin tüccarı @CryptoFibonacci, Twitter’da fiyat geri çekilmesinin büyük olasılıkla olacağını gösteren bir fiyat çizelgesi hazırladı.

Şu anki bitcoin yükselişi kripto topluluğundaki umudu ateşledi, Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bu sefer bunun farklı olduğunu belirten bir tweet ile iyimserliğini gösterdi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler