Connect with us

Analiz

Bitcoin Fiyatı Teknik Analiz (05.03.2018)

Published

on

Bitcoin fiyatı artan bir kanal formasyonu içinde istikrarlı bir şekilde yükseliş gösteriyor. Fiyat destek noktasından sıçradı ve kanalın yarısına geldi. Direnç üzerindeki görünüm 12.000 dolara yaklaştı. Teknik göstergeler potansiyel kar optimizasyonu için sinyaller vermeye başladı.

Bitcoin fiyatı, artan kanalın 1 saatlik zaman çizelgesinde daha yüksek bir seviyede ve tepeye tırmanmak için yeterli momentuma sahip şekilde görünüyor.

 

Teknik İndikatör Sinyalleri

En düşük direnç yolunun başa doğru gittiğini göstermek için 100 günlük SMA, uzun vadeli 200 Günlük SMA’nın üstündedir. Başka bir deyişle, yükseliş trendinin devam etmesi durumu, terse dönmesi durumundan daha muhtemel. Ayrıca, kanal destekli 100 günlük SMA çizgisi, zemin olarak yükselişin gücüne katkıda bulunuyor.

1xBit

Bununla birlikte, sinyaller aşırı alım sinyallerini gösteriyor ve daha düşük fiyatla dönerek satıcıları geri çekebiliyorlar. RSI, tırmanmanın gücünde biraz daha fazla yere sahip. Dolayısıyla, düşüş baskısının geri gelmesinden önce bitcoin fiyatı yükselerek kanalın dışına ve tepesine çıkabilir.

Bununla birlikte, kanal desteği desteğinin altında 11.200 dolar civarında bir kırılma, bir gerilemenin veya düşüş trendinin devam ettiğini gösterebilir.

Pazar Faktörleri

Ticaret, savaş korkularının finansal piyasaları zora sokması nedeniyle, bitcoin fiyatı risk faktörlü nakit çıkışlı akışlardan bir kez daha yararlanıyor gibi görünüyor. Trump, ABD’li üreticileri korumak için çelik ve alüminyum ithalatına daha yüksek vergiler getirme planlarını açıkladı ancak bu durum başka yerlerde emtia talebine zarar verebilir.

Bunun bir parçası olan ticaret ortakları, ABD’ye mal göndermeye karşı misilleme yapabilirler ve bu mallar ABD ekonomisini olumsuz etkileyebilir. Duyurudan bu yana hisse senetleri ve emtialar toparlandılar, ancak bitcoin fiyatı liderliğini sürdürdü.

ABD’nin raporları, bu hafta başlayacak ve NFP’nin Cuma günü olması nedeniyle BTCUSD fiyat hareketini etkileyebilir. Bitcoin, artan SEC gözetim raporlarından biraz etkileniyor ancak piyasa gözlemcileri, düzenleyicilerin, kripto para endüstrisindeki gelişmeleri engellemeyeceğinden emin görünüyor.

2 Comments

2 Comments

 1. uğur gülal

  10 Mart 2018 at 23:45

  Güzel bir açıklama olmuş Çağatay bey sitenizi uzun zamandır takipteyim.

  • Çağatay Sancak

   12 Mart 2018 at 08:20

   Teşekkürler.. 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

1xBit

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Analiz

Altcoin Market Fiyatları Nereye Gidiyor?

Published

on

Altcoin

Altcoin hareketli ortalama grafiklerine bakıldığında önemli düşüşler görülüyor. İlk 10 altcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrediyor oluşu endişe oluşturuyor.

CMC verilerine göre market cap değeri en büyük olan ilk 10 kripto paranın düşüş trendini sürdürdüğünü görüyoruz. Coindesk yazarı olan Sebastian Sinclair bu konuda bizi uyarıyor. Ether, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Binance Coin, EOS, Bitcoin SV’nin 200 günlük hareketli ortalama olarak (MA) ifade edilen ortalamanın altında olduğunu ifade etti.

Analistlere göre bu durum altcoinler için tehlikeli bir döneme işaret ediyor. 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden grafiklerde genellikle aşağı yönlü hareketin ivmelenebileceği düşünülmektedir. Grafiklerden anlaşılan son dönemde trade ve holder’ların bitcoine yöneldiğini görüyoruz.

1xBit

Piyasanın başını çeken bu coinler temmuz ayı başından bu yana bu ortalama çizginin altında seyrediyordu. Elbette piyasada oluşacak olumlu bir hava sonucunda, merakla beklenen altcoin boğa sezonunun açılması da mümkün. Teknik analiz çoğu zaman trend takibinde işimize yaramasına rağmen, çeşitli pisikolojik faktörlerin etkisiyle grafiklerin aksi yönde ilerlemesi de mümkün. Son dönemde özellikle ortaklık, yazılım, kullanım gibi alanlarda gelişmeler duyuran coinlerde ani yükselişler gördük.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Fiyatı Düşerken Altcoinler Karışık Sinyaller Veriyor

Published

on

Kripto Para Bitcoin

11 Ağustos Pazar – ilk 20 kripto para biriminde, bugün Bitcoin (BTC) bazında ani bir düşüş olduğundan dolayı, büyük ölçüde kırmızı bir hareket gözlemleniyor.

Coin360

Coin360 Verileri

Coin360 verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda %4.62 düştü ve 11.370 $ seviyesinde işlem görmekte. Haftalık çizelgeye bakıldığında ise BTC yaklaşık %5,5 yükselmiş durumda.

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Ethereum (ETH) şu anda 21,9 milyar dolar olan pazar hacmiyle, en büyük altcoin olma durumunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin, Ripple (XRP), basın zamanında 12.45 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

1xBit

Coin360 verileri, ETH’nin son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2,63 oranında azaldığını gösteriyor. Şuan ETH, 206 $ civarında işlem görüyor. Haftalık bazda ise Ethereum yaklaşık %6.82 düşük durumda.

XRP, son 24 saat içinde %2,18 oranında geriledi ve şu anda yaklaşık 0.296 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise değeri yaklaşık % 5,62 azaldı.

İlk 20 kripto para birimi arasında, Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK), sırasıyla %10.46 ve %5.46 ile gün içerisinde en fazla değer kazanan altcoinler oldu.

Tezos (XTZ), Coinbase’in kriptoya desteğinin açıklanmasının ardından bu haftanın başlarında bir fiyat artışı yaşarken, XTZ, ilk 20 kripto para birimi arasında, %5’in üzerinde düşüşle en büyük kayıbı yaşayan altcoin oldu.

Kripto para birimlerinin mevcut toplam piyasa kapitalizasyonu, bir hafta öncesinden yaklaşık %1,2 daha yüksek olarak 294,2 milyar dolar seviyesinde.

Continue Reading

Trendler