Connect with us

Haber

Bitcoin Fiyatında Yatırımcıların Gözü 11,9K $’da

Published

on

BitCoin

Kripto girişimcileri, sektörde asla sıkıcı bir gün olmadığının ve Kasım ayının bir avuç umutlandırmayan yeni hikayelerle başladığının farkındalar. 4 Kasım’da Bloomberg, iki üniversite araştırmacısının, 2017 Bitcoin fiyatının 20.000 dolara yükseldiği zamanlarda muhtemelen tek bir balina tarafından yönetildiği sonucuna vardığını bildirdi.

Ertesi gün Stellar Kalkınma Vakfı, ekosistemi daha verimli hale getirmek için tasarlanan bir harekette 55 milyar (4.7 milyar $) (XLM) tokeni imha ettiğini açıkladı.

3 Kasım’da Huobi Global, Amerika Birleşik Devletleri merkezli tüm müşterilerin hesaplarını 13 Kasım’dan başlayarak dondurulacağını da açıkladı. Borsa operatörü, kullanıcı sözleşmesinin ABD merkezli müşterilerin işlem platformunu kullanmalarını açıkça yasakladığını açıkladı.

13 Kasım’a kadar, müşterilere Bitcoin (BTC) veya Tether’de (USDT) para iadesi alınabildiğini ve işlem gören marjı kullanan müşterilere, ödünç alınan fonları iade etmeleri ve kalan tüm dijital varlıkları hesaplarından çekmeleri istendi.

Bütün bunlar geçtiğimiz birkaç gün içinde, Kasım ayının ilk haftası sona ermeden gerçekleşti! Bu arada, Bitcoin daha da yükselmeye devam ediyor, boğalar tarafından sürekli çaba gösteriliyor ve görünen o ki, şu anda kripto dünyasını sallayan sayısız dikkat çekici başlığın farkında değilsiniz.

Pazartesi günü, Bitcoin boğaları, BTC 9.600 $’dan biraz daha yükseğe çıkacak şekilde 9.400 ve 9.550 dolar seviyelerinin üzerine çıktıkça fiyatı yükseltmeye devam ettiler. Fiyat hızlı bir şekilde 9.400 dolara geriledi, ancak 9.330 Dolar ve 9.090 dolardan destek aldı. Fiyat 9.600 doları tekrar görünce, 10.000 dolarlık bir deneme daha yapabilmek için boğalar 9.825 doların üzerine yükseltmeye çalışacak.

Günlük zaman aralığında, göreceli güç endeksi (RSI), ortalama yakınsama hareketi (MACD) ve Stokastik RSI hepsi yükseliş eğilimindedir, ancak haftalık ve aylık zaman dilimleri daha ümit verici gibi görünüyor.

Bitcoin, ayın alım satım kanalının dışında işlemlerini kapattı ve fiyat şu an 9.800 Dolar olan 20 haftalık ağırlıklı hareketli ortalamaya (WMA) doğru yükseliyor. Bollinger Bands göstergesi, 20-WMA’nın üzerinde Bitcoin fiyatının 11.890 dolara yükselebileceğini gösterirken, güçlü bir aşağı yönlü kırılma, fiyatları 7.768 dolara kadar düşürebilir.

Haftalık MACD, histogramın son 3 hafta boyunca kırmızıdan pembeye kayması ve her çubuğun uzunluğu kısalması nedeniyle satış baskısında sabit bir azalma olduğunu gösteriyor. MACD çizgisi düşüşünü kolaylaştırdı ve düzleştirdi, bu da sinyal hattına doğru sabit bir hareket olduğunu gösteriyor ancak günlük ve 6 saatlik MACD’nin daha yakından analiz edilmesi gerekiyor.

Hem haftalık hem de günlük zaman dilimlerinde Bitcoin çentikleme ardışık olarak daha düşük değerler gösteriyor ve fiyat 200 günlük hareketli ortalama (DMA) tarafından iyi destekleniyor.

25 Ekim’deki %42’lik toparlanma 111 ve 128 DMA’nın seyrini değiştirdi ve hareketli ortalamalar aralarında bir mesafe bırakmaya başladı. 50 ile 100-DMA arasındaki korkunç “ölüm çarmıhından” da kaçınılmıştır.

Girişimciler ayrıca, Bollinger Band göstergesinin üst kolunun günlük zaman diliminde 10,106 dolar olduğunu, bu nedenle 9,000 dolardan pozisyon açan momentumlu girişimcilerin 10,110 dolardan kar elde etmeye başlayabileceğini ve ardından yüksek hacimli bir kırılma durumunda izlemeyi durdurabileceklerini not edecekler veya kısa baskı Bitcoin fiyatını 10.500 dolara itecek.

6 saatlik grafik, Bitcoin’in şu anki kısa vadeli kurulumunun yükselmeye devam ettiğini ve daha fazla ters işlemin yapılabileceğini gösteriyor. Pazartesi gününün hareketiyle Bitcoin’in fiyatının 9.600 dolara çıkması, 12 ve 26 dönemlik üssel hareketli ortalamaların (EMA) üstüne çıkardı.

6 saatlik MACD yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak fiyat Bollinger Band göstergesinin orta koluna doğru düştüğü zaman sinyal çizgisi ve MACD düzleşti. 6 saatlik Stoch ayrıca 99’da bir çift tepe oluşturdu ve yazarken 87’ye geri döndü.

Önceki analizlerde sıklıkla belirtildiği gibi, bugünkü erken kırılma dışında, işlem hacmi düşmeye devam ediyor ve Bollinger bantları sıkılmaya devam ediyor.

Fiyat üst banttan geri çekildi ve şimdi fiyat aralığı sıkılaştıkça 20-MA’da 9,247 dolar civarında düşüşe geçti. Bitcoin fiyatının Bollinger Band kolunun 9,080 dolara düşmesi olasıdır.

Bunun altında, 8,957 dolarlık bir düşüş meydana gelebilir. Bitcoin fiyatı bu noktadan 31 Ekim’de ve 26 Ekim’de yükseldi ve 9.000 dolara inen düşüşler boğalar tarafından iyi korundu. Bitcoin 9.500 dolardan 9.600 dolara yükselemezse, girişimciler 9.450 dolardan kısa bir süre geçmeyi ve 9.000 dolarlık bir pozisyon açmadan önce bu miktara yakın bir kar elde etmeyi düşünebilir.

Dört Gözle Bekleniyor

Kısa vadeli fiyat hareketleri bir yana, Bitcoin’in aylık, haftalık ve günlük zaman dilimlerindeki vaziyeti görünüşte heyecan verici.

Özellikle, dijital varlığın birkaç aydır düşen kanalın dışına çıkmayı başarması gerçeği cesaret verici ve uzun zaman dilimlerinde yükselen düşük ve giderek artan göstergelerin sürekliliği trend eğiliminin düzenli olduğunu gösteriyor ve girişimcilerin Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 11.500 dolarlık başka bir işlem yapıp yapmadığını görmek için sabırla beklemeleri gerekiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Coinbase Card, Avrupa’daki Visa Card Erişimini Arttırıyor

Published

on

Coinbase Google Drive iCloud

Coinbase, Visa kredi kartına beş yeni kripto para seçeneği daha ekledi ve Coinbase Card aynı zamanda 10 Avrupa ülkesine daha erişim olanağı sağladı.

ABD merkezli kripto para birimi borsası Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada Visa kart sahiplerinin şimdi XRP, Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX) ve Stellar (XLM) kripto para birimlerini kullanarak da harcama yapabileceklerini belirtti. Yeni seçenekler şu anda sunulan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kripto paralarına ek olarak geliyor.

Visa aynı zamanda Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’teki Coinbase müşterilerine de erişim sağladı.

Borsa’nın Birleşik Krallık CEO’su Zeeshan Feroz yaptığı açıklamada: “Müşterilerimizin Coinbase Card ile harcama yapabilecekleri kripto para sayısını iki katına çıkarttık ve bununla birlikte kartı 10 yeni ülkede daha kullanıma soktuk. Coinbase olarak amacımız; kripto paranın yalnızca bir yatırım aracı değil, harcama yaparken de bir yardımcı olarak kullanılmasıdır.”

İngiltere ve AB ülkelerine hizmet vermek üzere, Nisan ayında Coinbase Card çıkarıldı. Coinbase, müşterilerin hesap kartını kullanarak işlem yaptığında “anında” kripto para birimini resmi para birimine dönüştürebildiğini söylüyor.

Firmaya göre, Coinbase Card uluslararası dahil olmak üzere Visa kabul eden her yerde kullanılabilir. İnternet sitesinde, yurtiçinde 200 £ veya 200 €’ya kadar para çekme işlemlerinin ücretsiz olduğu, 200£ / 200€’dan yüksek işlemlerde %1 oranında işlem ücreti kesileceği söyleniyor. Yurtdışında ise tek fark, 200£ / 200€’dan yüksek para çekme işlemlerinde işlem ücreti %2 olarak belirtiliyor.

Coinbase ayrıca kullanıcıların mobil cihazlarında Visa ödemeleri yapmalarını sağlayan bir iOS ve Android uygulaması da sunuyor. Coinbase Card, Paysafe Financial Services Limited tarafından verilir. Paysafe Birleşik Krallık yasaları tarafından yetkilendirilen Finansal Yürütme Kurumu tarafından yetkilendirilen bir firmadır.

Continue Reading

Haber

Dünyanın En Büyük Ordusu Yakında Kripto Paralarla Ödüllendirilebilir

Published

on

Kripto Para Çin

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisine övgüler yağdırmasından birkaç hafta sonra, yerel bir askeri gazete Çinli askerlerin sadakat ve iyi performansları için kripto ile ödüllendirilebileceğine dair bir haber yayınladı.

Çinli Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Güney Çin Sabah Postası’nın Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun resmi gazetesi PLA Daily’den alıntı yaparak paylaştığı haberde, Çin ordusunun blockhain kullanarak yenilik getireceğini söyledi. Ordu beceri, eğitim, görev tamamlama ve maaş dahil olmak üzere çeşitli performans kriterlerini göz önünde bulundurarak bir token ödül mekanizması yaratabilir. Salı günkü haberde, tokenlerin ordu personelinin günlük performansına göre ödüllendirmenin veya cezalandırmanın objektif bir değerlendirme sağlayarak insan kaynakları yönetimine etkin bir şekilde enerji vereceği paylaşıldı.

Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisinin benimsenmesine yeşil ışık yaktıktan sonra herkes aniden teknolojinin potansiyelini anlamaya başladı. PLA Daily’nin haberine göre; Blockchain teknolojisi, geleneksel dijital verilerin saldırıya ve güvenilirliğe karşı savunmasız olma sorununu çözdü.

Haberde, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) için diğer potansiyel kullanım durumları listelendi. Örneğin, askeri sırların blockchain’e depolanmasını öneriyor. Bu durumda, sınıflandırılan dokümanlar sunucular arasında dağıtılabilecek ancak kopyalanmayacaktır.

DLT, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun tedarik zinciri yönetimi ve askeri lojistiği için de uygulanabilir. Ayrıca, eğitim sonuçlarının gerçekliğini en üst düzeye çıkarmak için eğitim kayıtlarını saklayabilir.

Blokchain bir etkileşim sisteminin askeri ve insan kaynakları yönetimi içinde bölümler arası iletişimi ve işbirliğini hızlandıracağı söyleniyor.

Statista’dan gelen verilere göre, Çin ordusu dünyanın en büyük ordusu olarak biliniyor. Ülkenin aktif askeri personel sayısı, dünyanın en büyük 2. ordusu olan Hindistan’dan 820.000 fazla.

Komünist Parti Üyeleri Blockchain’e Olan Sadakatlerini Dile Getirdiler

Yerel medya geçen ay ilginç bir şekilde Çin’deki Komünist Parti’nin blokchain’e olan sadakatlerini gösteren blokchain tabanlı bir propaganda uygulamasına sahip olduğunu bildirdi. Sistem, iktidar partisine katılanlara kalıcı bir hatırlatma görevi verecek.

Bağlılıklarını taahhüt etmek isteyenler, katılmalarının sebeplerinin bir listesini paylaşacaklar. Liste daha sonra dağıtılmış bir defterde saklanacaktır. Lian Shang Chuxin adlı uygulama, Çin’deki blockchain’in merkeziyetsizcilikten ziyade kontrol için nasıl kullanılabileceğinin bir başka örneği.

Continue Reading

Haber

Alternative Airlines, Kripto Ödeme Sağlayıcısı Utrust ile Ortaklık Kurdu

Published

on

utrust alternative airlines

Kripto ödeme teknolojisi sağlayıcısı olan Utrust, bugün online bir uçuş arama platformu olan Alternative Airlines ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Artık Alternative Airlines’ın müşterileri, Bitcoin, Ethereum, DASH, DigiByte ve Utrust’un kendi kripto para birimi olan UTK dahil olmak üzere birçok kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapacaklar ve dünya çapında istedikleri noktaya  uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Alternative Airlines Genel Müdürü Sam Argyle: “Alternative Airlines olarak, sorunsuz bir ödeme işlemi sağlamanın yanı sıra, müşterilerimizin ödeme seçenekleri konusunda alternatiflerini güçlendiriyoruz. Utrust ile olan ortaklığımız, online rezervasyon deneyimini şimdi tüm havayollarında kripto para birimi ile ödeme yapma şansına sahip olacak müşterilerimiz için geliştirme misyonumuzda bir sonraki adım olduğu için son derece heyecanlıyız.” dedi.

Utrust’un Alternative Airlines ile ortaklığı, yolcuların Amerikan Havayolları, Delta Havayolları, Southwest Havayolları, United Havayolları, Ryanair ve China Southern Havayolları dahil olmak üzere tüm büyük havayollarında gerçekleşen uçuşlar için ödeme yapabileceği anlamına geliyor. Kesintisiz varış noktalarına uçuş konusunda uzmanlaşmış olan Alternative Airlines, Galapagos Adaları’ndaki Emetebe Havayolları gibi ulusal ve bölgesel nakliye şirketleriyle de çalışmaktadır.

Utrust’ın CEO’su Nuno Correia; “Utrust, Alternative Airlines’ın müşterilerine, online ödemeler dünyasına daha fazla şeffaflık ve güven getirmek için artan güvenlik ve kripto para birimi ödemeleri kolaylığı ile birlikte aynı zamanda işlem ücretlerini de düşürüyor.” dedi.

Continue Reading

Trendler