Connect with us

Haber

Bitcoin, Ripple, Litecoin Ve Ethereum’dan Son Haberler

Published

on

Bitcoin Haberleri

En popüler Bitcoin fiyat tahminlerinden birinin dayanıklılığından özel Litecoin işlemlerine kadar, kripto dünyasının kırılma hikayelerinden bazılarına bir göz atın.

Bitcoin (BTC)

Twitter’da PlanB adıyla, Bitcoin’e stok-akış oranını ilk uygulayan ve sıkça takip edilen bir analist, modelin sonsuza kadar sürmeyeceğini söylüyor. 

Bir varlığın dolaşımdaki arzını pazara giren yeni arz miktarına karşı izleyen bu modelin, Bitcoin’in geçmiş fiyat eylemini izlemek için oldukça doğru olduğunu kanıtladı.

PlanB’nin bu modeli kullanarak yaptığı tahminler, BTC’nin 2021 yılı içinde 100.000 $ barajını aşacağını ve 2025 yılı civarında 1 milyon doları görebileceğini gösteriyor.

Ancak Twitter’da paylaştığı yeni bir flood’da PlanB, modelin sonraki iki ila üç yarıyılda da doğruluk sağladığını ve bunun yaklaşık 4,5 ila 8,5 yıla eşdeğer olduğunu da gösterirse mutlu olacağını söyledi.

Bundan sonra, ABD Doları ve diğer para birimlerinin gelecekteki değerini tahmin etmenin zor olması sebebiyle tüm bahislerin kapalı olduğunu söylüyor.

Ethereum (ETH)

Medium’da yayınlanan yeni bir blog yazısında, Dragonfly Research’ten bazı kripto analistleri, Ethereum’un asla başka bir olası yol ayrımıyla karşılaşmayacağını varsayıyor. Yazarlar Leland Lee ve Haseeb Qureshi, oyun teorisinin ilkelerini uygulayarak Ethereum’un DeFi (decentralized finance)’nin “doğal kırılganlığı” nedeniyle bölünme ihtimalinden kaçtığını iddia ediyorlar.

Yazarlar şunları yazdı: “DeFi operatörleri aynı düzeyde gitmeye devam etmeselerdi, merkezi olmayan mali ekosistem kargaşasında kaybolacaklardı. Bu, klasik bir oyun teorisi halidir: teşvikler ezici bir şekilde koordinasyon halindedir, bu nedenle DeFi’nin tümü, birlikte hareket etmek zorunda kalır.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Twitter’da, operatörleri tarafından kontrol ediliyor görünen “merkezi olmayan” uygulamalar konusunda paylaştığı tweet bir tartışma yarattı.

Ripple (XRP)

Youtube’da “The XRP Drop” adlı yeni bir serinin ilk videosu, Ripple destekli XRPL Labs firması ile röportajlar içeriyor.

Videolar, bir şirkete ait XRP Ledger üzerinde geliştirilen yeni ürünler içeren mobil ödeme uygulaması, merkezi olmayan bir borsa ve soğuk depolama işletim sistemi konularında bir bakış açısı sunuyor.

Litecoin (LTC)

Yeni bir röportajda, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, platformun neden gizli işlemleri yürütmek için MimbleWimble‘ı kullanmaya karar verdiğini anlatıyor.

Lee, ana odak noktasının, belirli bir Litecoin’in işlem geçmişinin değerini etkilememesini sağlamak olduğunu söylüyor.

“Benim bakış açıma göre, gizlilik hakkında daha az ve alışveriş hakkında daha fazla şey görüyorum. Bu nedenle, Bitcoin ve Litecoin’in kullanılabilir para olması için harcadığınız Bitcoin veya Litecoin’in, sahip olduğunuz her paraya eşit olması anlamında elverişli olması gerektiğini düşünüyorum.

Kahve almaya gidip cüzdanınızdan 20 dolar çıkardığınızda, hangisine sahip olduğunuz önemli değil. Üzerinde daha az bir geçmişe sahip birini seçmeyi düşünmek zorunda değilsiniz, çünkü hepsi sizin ve satıcı için tamamen aynı.

Ve bu Litecoin için doğru olmayan bir şey ve geliştirmek istediğim bir şey çünkü para olarak gerçekten yararlı olması için alışveriş olması gerektiğini düşünüyorum. Ve gizlilik, ticaret için bir gerekliliktir. Çünkü eğer işlem geçmişi özel değilse, paranızı elverişsiz kılan farklı işlemleri her zaman sansürleyebilirsiniz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Coinbase Card, Avrupa’daki Visa Card Erişimini Arttırıyor

Published

on

Coinbase Google Drive iCloud

Coinbase, Visa kredi kartına beş yeni kripto para seçeneği daha ekledi ve Coinbase Card aynı zamanda 10 Avrupa ülkesine daha erişim olanağı sağladı.

ABD merkezli kripto para birimi borsası Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada Visa kart sahiplerinin şimdi XRP, Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX) ve Stellar (XLM) kripto para birimlerini kullanarak da harcama yapabileceklerini belirtti. Yeni seçenekler şu anda sunulan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kripto paralarına ek olarak geliyor.

Visa aynı zamanda Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’teki Coinbase müşterilerine de erişim sağladı.

1xBit

Borsa’nın Birleşik Krallık CEO’su Zeeshan Feroz yaptığı açıklamada: “Müşterilerimizin Coinbase Card ile harcama yapabilecekleri kripto para sayısını iki katına çıkarttık ve bununla birlikte kartı 10 yeni ülkede daha kullanıma soktuk. Coinbase olarak amacımız; kripto paranın yalnızca bir yatırım aracı değil, harcama yaparken de bir yardımcı olarak kullanılmasıdır.”

İngiltere ve AB ülkelerine hizmet vermek üzere, Nisan ayında Coinbase Card çıkarıldı. Coinbase, müşterilerin hesap kartını kullanarak işlem yaptığında “anında” kripto para birimini resmi para birimine dönüştürebildiğini söylüyor.

Firmaya göre, Coinbase Card uluslararası dahil olmak üzere Visa kabul eden her yerde kullanılabilir. İnternet sitesinde, yurtiçinde 200 £ veya 200 €’ya kadar para çekme işlemlerinin ücretsiz olduğu, 200£ / 200€’dan yüksek işlemlerde %1 oranında işlem ücreti kesileceği söyleniyor. Yurtdışında ise tek fark, 200£ / 200€’dan yüksek para çekme işlemlerinde işlem ücreti %2 olarak belirtiliyor.

Coinbase ayrıca kullanıcıların mobil cihazlarında Visa ödemeleri yapmalarını sağlayan bir iOS ve Android uygulaması da sunuyor. Coinbase Card, Paysafe Financial Services Limited tarafından verilir. Paysafe Birleşik Krallık yasaları tarafından yetkilendirilen Finansal Yürütme Kurumu tarafından yetkilendirilen bir firmadır.

Continue Reading

Haber

Dünyanın En Büyük Ordusu Yakında Kripto Paralarla Ödüllendirilebilir

Published

on

Kripto Para Çin

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisine övgüler yağdırmasından birkaç hafta sonra, yerel bir askeri gazete Çinli askerlerin sadakat ve iyi performansları için kripto ile ödüllendirilebileceğine dair bir haber yayınladı.

Çinli Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Güney Çin Sabah Postası’nın Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun resmi gazetesi PLA Daily’den alıntı yaparak paylaştığı haberde, Çin ordusunun blockhain kullanarak yenilik getireceğini söyledi. Ordu beceri, eğitim, görev tamamlama ve maaş dahil olmak üzere çeşitli performans kriterlerini göz önünde bulundurarak bir token ödül mekanizması yaratabilir. Salı günkü haberde, tokenlerin ordu personelinin günlük performansına göre ödüllendirmenin veya cezalandırmanın objektif bir değerlendirme sağlayarak insan kaynakları yönetimine etkin bir şekilde enerji vereceği paylaşıldı.

Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisinin benimsenmesine yeşil ışık yaktıktan sonra herkes aniden teknolojinin potansiyelini anlamaya başladı. PLA Daily’nin haberine göre; Blockchain teknolojisi, geleneksel dijital verilerin saldırıya ve güvenilirliğe karşı savunmasız olma sorununu çözdü.

1xBit

Haberde, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) için diğer potansiyel kullanım durumları listelendi. Örneğin, askeri sırların blockchain’e depolanmasını öneriyor. Bu durumda, sınıflandırılan dokümanlar sunucular arasında dağıtılabilecek ancak kopyalanmayacaktır.

DLT, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun tedarik zinciri yönetimi ve askeri lojistiği için de uygulanabilir. Ayrıca, eğitim sonuçlarının gerçekliğini en üst düzeye çıkarmak için eğitim kayıtlarını saklayabilir.

Blokchain bir etkileşim sisteminin askeri ve insan kaynakları yönetimi içinde bölümler arası iletişimi ve işbirliğini hızlandıracağı söyleniyor.

Statista’dan gelen verilere göre, Çin ordusu dünyanın en büyük ordusu olarak biliniyor. Ülkenin aktif askeri personel sayısı, dünyanın en büyük 2. ordusu olan Hindistan’dan 820.000 fazla.

Komünist Parti Üyeleri Blockchain’e Olan Sadakatlerini Dile Getirdiler

Yerel medya geçen ay ilginç bir şekilde Çin’deki Komünist Parti’nin blokchain’e olan sadakatlerini gösteren blokchain tabanlı bir propaganda uygulamasına sahip olduğunu bildirdi. Sistem, iktidar partisine katılanlara kalıcı bir hatırlatma görevi verecek.

Bağlılıklarını taahhüt etmek isteyenler, katılmalarının sebeplerinin bir listesini paylaşacaklar. Liste daha sonra dağıtılmış bir defterde saklanacaktır. Lian Shang Chuxin adlı uygulama, Çin’deki blockchain’in merkeziyetsizcilikten ziyade kontrol için nasıl kullanılabileceğinin bir başka örneği.

Continue Reading

Haber

Alternative Airlines, Kripto Ödeme Sağlayıcısı Utrust ile Ortaklık Kurdu

Published

on

utrust alternative airlines

Kripto ödeme teknolojisi sağlayıcısı olan Utrust, bugün online bir uçuş arama platformu olan Alternative Airlines ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Artık Alternative Airlines’ın müşterileri, Bitcoin, Ethereum, DASH, DigiByte ve Utrust’un kendi kripto para birimi olan UTK dahil olmak üzere birçok kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapacaklar ve dünya çapında istedikleri noktaya  uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Alternative Airlines Genel Müdürü Sam Argyle: “Alternative Airlines olarak, sorunsuz bir ödeme işlemi sağlamanın yanı sıra, müşterilerimizin ödeme seçenekleri konusunda alternatiflerini güçlendiriyoruz. Utrust ile olan ortaklığımız, online rezervasyon deneyimini şimdi tüm havayollarında kripto para birimi ile ödeme yapma şansına sahip olacak müşterilerimiz için geliştirme misyonumuzda bir sonraki adım olduğu için son derece heyecanlıyız.” dedi.

Utrust’un Alternative Airlines ile ortaklığı, yolcuların Amerikan Havayolları, Delta Havayolları, Southwest Havayolları, United Havayolları, Ryanair ve China Southern Havayolları dahil olmak üzere tüm büyük havayollarında gerçekleşen uçuşlar için ödeme yapabileceği anlamına geliyor. Kesintisiz varış noktalarına uçuş konusunda uzmanlaşmış olan Alternative Airlines, Galapagos Adaları’ndaki Emetebe Havayolları gibi ulusal ve bölgesel nakliye şirketleriyle de çalışmaktadır.

Utrust’ın CEO’su Nuno Correia; “Utrust, Alternative Airlines’ın müşterilerine, online ödemeler dünyasına daha fazla şeffaflık ve güven getirmek için artan güvenlik ve kripto para birimi ödemeleri kolaylığı ile birlikte aynı zamanda işlem ücretlerini de düşürüyor.” dedi.

Continue Reading

Trendler