Connect with us

Analiz

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Published

on

Piyasada titrek, emin olmayan ve korkutucu bir atmosfer var. Bitcoin fiyatı, geçen 72 saatlik süre boyunca 8500 $ ‘ın altına indi. Herkes, boğa piyasası kriterlerine girebilmek için 12.000 dolarlık sınırı geçmesi beklenen Bitcoin hakkında konuşuyor. Bugün itibariyle, 12.000 $ ‘lık fiyat seviyesi, bu yıl 21 Ocak’ta Bitcoin’in 12.000 dolar olduğu son zaman göz önüne alındığında çok uzak görünüyor.

Dün öncesine kadar olan tüm grafik göstergeleri, Bitcoin’in 8500 $ seviyesinin üzerinde kalmasına ve 11K’ya kadar çıkabileceğine işaret etti. Bugünün birçok farklı kaynaktan ortaya çıkması, Bitcoin’in 7000 $ seviyesinin altına düşmesini öngörüyor. Bu da muhtemelen Şubat ayı başındaki 5900 dolar seviyesinin altına iniyor.

 

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, piyasaların hala genç ve hassas olduğu 2015 yılında 50 günlük hareketli ortalama ile geri gelmişti. Bitcoin fiyatları ise 300 $ civarında seyrediyordu. Bu temel göstergeler henüz karşılanmadıysa da, buluşmaya çok yakınlar.

1xBit

Dow Jones’tan Nasdaq’a tüm borsalar, geçtiğimiz iki günü düşük seviyelerde kapattı ve analistler, piyasanın uzun süredir devam eden düşüşünün muhtemelen hala devam ettiğini düşünüyor. Birçoğu da, iki gün düşüklüğünün sadece Trump’ın Çin’e olan ticaret kararından kaynaklandığını iddia ediyor.

New York’tan tecrübeli bir trader olan Jeremiah Scanlon:

“Amerika’da işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesinde. Değersiz mallar için prim ödeyen insanlar var. 2008’den bu yana iyi bir koşu yaptık ancak bir geri çekilme olacak ve bu iki gün de yorgun bir pazarın göstergesi. ”

Bitcoin evangelisti ve madenci Kenneth Yanger şöyle diyor:

“Bitcoin’in bir balon olduğunu söylüyorlar ama Nasdaq’a ve diğer güvenilir hisse senetlerine bakarsanız, her şey bir balon gibi görünür. Şu anda gördüğümüz düşüş, eğer önümüzdeki 48 saat boyunca devam ederse, teyit edilebilecek gerçek bir stok kazası olabilir. O zaman Bitcoin’in nasıl tepki gösterdiğini görmek gerçekten çok ilginç olacak. ”

Piyasalar, pazartesi gecesi ve pazartesi günü, ABD ve Çin arasındaki bir ticaret savaşının gerginliğinden sonra Wall Street’teki iyileştirilmiş ruh hali nedeniyle 2015’ten beri en büyük tek günlük kazanımla inanılmaz bir iyileşme gördü.

Bitcoin (BTC) Fiyatı:

Yazı yazıldığı zamanda Bitcoin, dünden bu yana %5 düşüş yaşadı ve 135 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7940 $ seviyesinde işlem görüyor. Birçok insan hisse senedi piyasalarının kripto piyasası ile olan ilişkilerini tartışıyor. Ekosistemdeki insanlar kripto pazarının borsalardan etkilenmeyeceğine inanmasına rağmen, birçok analist için bu teoriyi test edecek gerçek bir senaryo olmamıştı.

Yakın zamanda Bitcoin Fund Managing şirketini kuran ve New York’tan bir hedge fon yöneticisi olan Karen Mejia;

“Hiçbiri olmayan bağlantılara bakmayın. Kripto pazarları ve Borsalar şimdiye kadar hep ayrı varlıklar olmuştur. Eğer bu yılki çöküşleri görürsek, bu Bitcoin’in gerçek testi olurdu. Şimdiye kadar gördüğümüz şey, çok zayıf elleriyle çok reaktif, olgunlaşmamış bir kripto piyasasıdır, ancak bir şey kesin – Bitcoin bir hamamböceğidir ve asla ölmeyecek. ”

Stok X Operasyon Uzmanı Alex Philip Lucas şöyle diyor:

“Eğer bir ilişkiye sahip olsaydık, o zaman Pazartesi günü ya boğa ya da aynı piyasası olmalıydı. Kripto uzayında normal olan % 5’lik bir kayıp ile hiçbir şey olmaz. Ölüm çarpanı insanları korkutuyor; Gerçekten farketmez ve eğer 6k’nın altına düşersek, sadece fiyat ucuza döner. Çünkü Bitcoin fiyatı tekrar yükselir. ”

Borsalar düştüğünde, Bitcoin’in konumunu nasıl tutabileceğini sadece zaman gösterecektir. “Akıllı paralar” varlıklarını altın, gümüş ve bitcoin’e mi park edecek? Bunu yaparlarsa, analistler, kripto para piyasasının şimdiye kadar tanık olduğu en büyük boğa koşusuna yol açabileceğini söylüyor. Düzenleyiciler sakinleşiyor ve G20’den olumlu haberler olsa da, analistler, boğaların kaçmasına neden olabilecek bir tetikleyici beklediklerini söylüyorlar.

John McAfee son tweetinde şöyle diyor:

“… .. Uzun vadede, kripto gitmeyecek. Patlamayacak. Kapatılmayacak. Hükümet tarafından kontrol edilmeyecek veya kısıtlanmayacaktır. Kripto burada kalacak.”

SAP’de bir danışmanlık ortağı olan Arleen Meida ve bir kripto fanatiği şöyle diyor:

“Sağlıklı piyasalar varsayımsal olarak pazar penetrasyonu anlamına gelir. Çok erken yatırım yapan kârlı balinalar yüzünden pazarın şu anda düzelmekte olup olmadığı önemli değil. Sadece gelecekteki boğaların daha sürdürülebilir olacağını biliyoruz. ”

Basın zamanında 50 günlük MA’da bir tarafa doğru hafif bir eğriyle, Bitcoin fiyatı piyasada 6000 dolara doğru daha fazla satış baskısı görecek mi? Yoksa satıcılar yoruldu ve piyasa 10 bin dolar olana kadar yükselişe mi geçti? Göreceğiz. Eğer fiyat 8 milyar dolar ya da daha düşük kafalarda dolarsa, birkaç ay sürecek bir ayı piyasasına girebiliriz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Fiyatı 8000 Dolar’a mı Hazırlanıyor?

Published

on

Bitcoin

Kasım ayının son gününde, kripto para piyasası piyasası nispeten nötr bir durumda. İlk 10 kriptonun oranları % 2’den fazla artmadı veya azalmadı. Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse % 2 arttı ve şu anda en büyük kazancı elde eden kripto oldu.

BTC / USD: 8,000 Dolar Seviyesine Dikkat Edin

Bitcoin, Kasım ayında altı ayın en düşük seviyesini kaydetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı aşırı bir düşüş yaşadı. Ancak, iyileşme belirtileri 22 ve 25 Kasım düşüşlerinden sonra ortaya çıktı.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, boğaların yerini kaybettiği ve ayıların tekrar girişimi ele geçirmeden önceki son fiyat. Bu 8,000 $ işareti olabilir. Yaklaşan satış hakimiyeti, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine yaklaşmakta olduğu gerçeğiyle doğrulanıyor.

1xBit

Büyük zaman dilimine bakıldığında, alıcıların işlem hacmi endeksine bağlı olarak azalan ilgisini görmekteyiz. Bitcoin, ayılar tarafından yapılan sürekli baskıyı gösteren aşağı yönlü kanaldan henüz çıkmadı.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP Haftalık Analiz | 11 Kasım 2019

Published

on

Bitcoin

Kripto pazarının toplam piyasa değeri son yedi günde 0,3 milyar dolar kaybetti ve şimdi 245,8 milyar dolar oldu. İlk 10 kripto para birimi, aynı zaman dilimi için çoğunlukla yeşil katmanda olan Stellar (XML) ve EOS sırasıyla yüzde 13,3 ve 8,8 oranında değer kazandı. Ben bu yazıyı yazarken, Bitcoin (BTC) 8731.3 dolar ve Ethereum 188 dolar civarında işlem görmekte. Ripple ise 0,277 dolardan işlem görüyor.

BTC / USD

Bitcoin, 3 Kasım Pazar günü bir adım daha gerileyerek 7 günlük periyotta %3,4 düşüşle günü ve haftayı 9.204 dolar seviyesinde kapattı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin, Pazartesi günü %2,3 artışla 9.423 dolar ile güne başladı. Gün içinde 9,597 dolara ulaştı ve % 38,20 ile başarı şekilde Fibonacci seviyesinin üzerine çıktı.

Ancak boğalar bölgelerini koruyamadı ve Bitcoin Salı günü 9,311 dolara geriledi. BTC/USD çifti ise 9.174 dolara kadar düştü. Çarşamba günü, Bitcoin öğlen saatlerinde daha yavaş bir hızla ilerledi, ancak akşam saatlerinde ayağa kalkmayı başardı ve 9.347 dolar seviyesinde kapandı.

Ayılar BTC fiyatını Perşembe günü 9.191 dolara, ardından da 8 Kasım Cuma günü 8.763 Dolara düşürdü. “Dijital altın” düşüş sırasında yüzde 6,1 değer kaybetti çünkü analistlerin çoğunluğu bir sonraki bölgeyi 8,000 dolar seviyelerinin ortası olarak gösteriyordu.

9 Kasım Cumartesi günü BTC 8.817 dolara hızlı bir sıçrama ile başladı, ardından 10 Kasım Pazar günü sağlam bir artış gerçekleşti. BTC / USD çifti 9.000 Doların üzerine çıktı ve oturumu %2,5 artışla 9.029 Dolar seviyesinde kapattı ancak tüm haftaya genel bir bakış attığımızda yüzde 1,9 kaybetmiş oldu.

ETH / USD

Ethereum, 3 Kasım Pazar günü düşmeye devam etti ve 181,6 dolarda durdu ve haftalık bazda % 1,5 kaybetti. ETH / USD çifti yeni haftanın ilk gününde 180 dolar seviyesinden başarıyla yükselişe geçerek işlem görmeye başladı. Bu değere % 3,3 ekledi ve 186 dolara yükseldi. ETH 189 dolara yükseldi ve daha sonra bir adım daha atarak 190 doları gördü.

Salı günü ETH oldukça değişkendi. Geniş alanda 182 – 193 dolar arasında hareket ettiğini, önceki güne kıyasla 188 dolar ile kapandığını gördük. Boğalar bir sonraki hedef olarak 190 doları gözüne kestirdi ve 6 Kasım’da gün boyunca hedefine ulaşmayı başardı. ETH, günlük grafikte art arda üçüncü artışla 191 dolara yükseldi.

Ancak Perşembe günü ayıların dönüşü oldu. ETH 186 dolara düşerken, 190 doları çok uzun süre tutamadığı için % 2.6’lık değer kaybetti.

Haftanın son iş gününde bu kez 183 dolara düşerek daha da azaldı. ETH günlük seansta 180 dolara kadar düşüşe geçti. Her iki taraf da bir trend belirleyemediğinden dolayı, ETH 26 Ekim’den bu yana 180-185 $ aralığında işlem görüyordu.

Hafta sonunun ilk günü 185 dolara yükseldi ve 10 Kasım Pazar günü genel kripto pazarının trendini takip etti ve 189 dolara kadar çıktı. Ethereum, 4-10 Kasım haftasında % 4,4 değer kazanmış oldu.

XRP / USD

Ripple 3 Kasım Pazar günü 0.29 dolar ile kapandı ve önceki 7 günlük dönemde değerinin yüzde 2’sini kaybetti. Pazartesi günü sağlam bir yeşil oturum oluşturarak borsaya başladı. Para %3,1 değer kazanırken, 0,299 dolara kadar yükseldi.

Bu hareket Salı günü yükselerek devam etti. 0.295 $ – 0.305 $ aralığında işlem yaptığı oldukça dalgalı bir seansta, dalgalanma 0,300 dolar destek seviyesinin üzerinde başarıyla kırıldı ve 0,301 dolar ile Salı gününü kapattı.

6 Kasım’da hafta ortasındaki seans farklı değildi ve XRP / USD çifti günlük grafikte üçüncü ardışık yeşil mumunu yaktı ve 0,31 dolara indirdi. Değerine %2,9 ekledi. Maalesef, boğalar bir kez daha 0,31 $ – 0,315 $ civarında yüksek seviyelerde reddedildi. Bu seviyeye 18 Eylül’de ulaşıldı ve o zamandan beri boğaların en yüksek noktası burasıydı.

Perşembe günü, XRP’nin %6,4 değer kaybettiğini ve 0,29 dolara kadar düştüğünü gördük. Ayılar gün içinde fiyatı ancak 0.,274 dolara çıkarabildiler. Serbest düşüş, çalışma haftasının son gününde devam etti ve XRP, ayın en düşük seviyesi olan 0,274 dolara düştü.

9-10 Kasım tarihlerinde hafta sonu alıcılar için olumlu bir başlangıç ​​yaptı çünkü nefes alabilecekleri bir alan buldular ve 0,279 dolar civarında pozisyonlarını geri kazandılar. 10 Kasım Pazar günü, XRP / USD çifti yine 0,285 dolar civarında reddedildi ve 0,279 dolara düştü. 7 günlük süre içinde % 4 değer kaybetti.

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ)

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ). Varlıklar ve uygulamalar için açık kaynaklı olan platform, son yedi gün için %39,7 ve iki haftalık bir süre için % 38’lik bir çıkış yakaladı.

7 Kasım Perşembe günü 1,3 dolara yükseldi ve şu anda CoinGecko’nun Top 100 listesinde yaklaşık 970 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 17. sırada yer alıyor.

Dalgalanma nedeni, önde gelen kripto para birimi borsalarından gelen haberler serisidir. 4 Kasım tarihinde, 24 saatlik dönemde üçüncü en büyük platform olan OKEx, XTZ için BTC ve ETH’ye karşı iki noktada çift işlem göreceğini açıkladı.

İki gün sonra, ABD merkezli Coinbase şirketi bir blog yazısında Tezos’a mükafatını verdi. Bu platform belirli varlık ağına katılan kullanıcılara paralarının bir kısmını belirterek düzenli faiz ödemeleri sağlamayı hedefleyen esnetme programına en son eklenen üründür. 

Ek olarak platform, XTZ için nitelikli kullanıcılara kısa bir sınavı cevaplamaları karşılığında XTZ kazanma fırsatı sunan Earn Tezos adlı kampanyasını tanıttı. 11 Kasım’ın erken saatlerinde XTZ, Bitfinex grafiğindeki USD karşısında 1,221 $ seviyesinde işlem görüyor.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Trendler