Connect with us

Analiz

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Published

on

Piyasada titrek, emin olmayan ve korkutucu bir atmosfer var. Bitcoin fiyatı, geçen 72 saatlik süre boyunca 8500 $ ‘ın altına indi. Herkes, boğa piyasası kriterlerine girebilmek için 12.000 dolarlık sınırı geçmesi beklenen Bitcoin hakkında konuşuyor. Bugün itibariyle, 12.000 $ ‘lık fiyat seviyesi, bu yıl 21 Ocak’ta Bitcoin’in 12.000 dolar olduğu son zaman göz önüne alındığında çok uzak görünüyor.

Dün öncesine kadar olan tüm grafik göstergeleri, Bitcoin’in 8500 $ seviyesinin üzerinde kalmasına ve 11K’ya kadar çıkabileceğine işaret etti. Bugünün birçok farklı kaynaktan ortaya çıkması, Bitcoin’in 7000 $ seviyesinin altına düşmesini öngörüyor. Bu da muhtemelen Şubat ayı başındaki 5900 dolar seviyesinin altına iniyor.

 

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, piyasaların hala genç ve hassas olduğu 2015 yılında 50 günlük hareketli ortalama ile geri gelmişti. Bitcoin fiyatları ise 300 $ civarında seyrediyordu. Bu temel göstergeler henüz karşılanmadıysa da, buluşmaya çok yakınlar.

Dow Jones’tan Nasdaq’a tüm borsalar, geçtiğimiz iki günü düşük seviyelerde kapattı ve analistler, piyasanın uzun süredir devam eden düşüşünün muhtemelen hala devam ettiğini düşünüyor. Birçoğu da, iki gün düşüklüğünün sadece Trump’ın Çin’e olan ticaret kararından kaynaklandığını iddia ediyor.

New York’tan tecrübeli bir trader olan Jeremiah Scanlon:

“Amerika’da işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesinde. Değersiz mallar için prim ödeyen insanlar var. 2008’den bu yana iyi bir koşu yaptık ancak bir geri çekilme olacak ve bu iki gün de yorgun bir pazarın göstergesi. ”

Bitcoin evangelisti ve madenci Kenneth Yanger şöyle diyor:

“Bitcoin’in bir balon olduğunu söylüyorlar ama Nasdaq’a ve diğer güvenilir hisse senetlerine bakarsanız, her şey bir balon gibi görünür. Şu anda gördüğümüz düşüş, eğer önümüzdeki 48 saat boyunca devam ederse, teyit edilebilecek gerçek bir stok kazası olabilir. O zaman Bitcoin’in nasıl tepki gösterdiğini görmek gerçekten çok ilginç olacak. ”

Piyasalar, pazartesi gecesi ve pazartesi günü, ABD ve Çin arasındaki bir ticaret savaşının gerginliğinden sonra Wall Street’teki iyileştirilmiş ruh hali nedeniyle 2015’ten beri en büyük tek günlük kazanımla inanılmaz bir iyileşme gördü.

Bitcoin (BTC) Fiyatı:

Yazı yazıldığı zamanda Bitcoin, dünden bu yana %5 düşüş yaşadı ve 135 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7940 $ seviyesinde işlem görüyor. Birçok insan hisse senedi piyasalarının kripto piyasası ile olan ilişkilerini tartışıyor. Ekosistemdeki insanlar kripto pazarının borsalardan etkilenmeyeceğine inanmasına rağmen, birçok analist için bu teoriyi test edecek gerçek bir senaryo olmamıştı.

Yakın zamanda Bitcoin Fund Managing şirketini kuran ve New York’tan bir hedge fon yöneticisi olan Karen Mejia;

“Hiçbiri olmayan bağlantılara bakmayın. Kripto pazarları ve Borsalar şimdiye kadar hep ayrı varlıklar olmuştur. Eğer bu yılki çöküşleri görürsek, bu Bitcoin’in gerçek testi olurdu. Şimdiye kadar gördüğümüz şey, çok zayıf elleriyle çok reaktif, olgunlaşmamış bir kripto piyasasıdır, ancak bir şey kesin – Bitcoin bir hamamböceğidir ve asla ölmeyecek. ”

Stok X Operasyon Uzmanı Alex Philip Lucas şöyle diyor:

“Eğer bir ilişkiye sahip olsaydık, o zaman Pazartesi günü ya boğa ya da aynı piyasası olmalıydı. Kripto uzayında normal olan % 5’lik bir kayıp ile hiçbir şey olmaz. Ölüm çarpanı insanları korkutuyor; Gerçekten farketmez ve eğer 6k’nın altına düşersek, sadece fiyat ucuza döner. Çünkü Bitcoin fiyatı tekrar yükselir. ”

Borsalar düştüğünde, Bitcoin’in konumunu nasıl tutabileceğini sadece zaman gösterecektir. “Akıllı paralar” varlıklarını altın, gümüş ve bitcoin’e mi park edecek? Bunu yaparlarsa, analistler, kripto para piyasasının şimdiye kadar tanık olduğu en büyük boğa koşusuna yol açabileceğini söylüyor. Düzenleyiciler sakinleşiyor ve G20’den olumlu haberler olsa da, analistler, boğaların kaçmasına neden olabilecek bir tetikleyici beklediklerini söylüyorlar.

John McAfee son tweetinde şöyle diyor:

“… .. Uzun vadede, kripto gitmeyecek. Patlamayacak. Kapatılmayacak. Hükümet tarafından kontrol edilmeyecek veya kısıtlanmayacaktır. Kripto burada kalacak.”

SAP’de bir danışmanlık ortağı olan Arleen Meida ve bir kripto fanatiği şöyle diyor:

“Sağlıklı piyasalar varsayımsal olarak pazar penetrasyonu anlamına gelir. Çok erken yatırım yapan kârlı balinalar yüzünden pazarın şu anda düzelmekte olup olmadığı önemli değil. Sadece gelecekteki boğaların daha sürdürülebilir olacağını biliyoruz. ”

Basın zamanında 50 günlük MA’da bir tarafa doğru hafif bir eğriyle, Bitcoin fiyatı piyasada 6000 dolara doğru daha fazla satış baskısı görecek mi? Yoksa satıcılar yoruldu ve piyasa 10 bin dolar olana kadar yükselişe mi geçti? Göreceğiz. Eğer fiyat 8 milyar dolar ya da daha düşük kafalarda dolarsa, birkaç ay sürecek bir ayı piyasasına girebiliriz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

1xBit

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Analiz

2019’un En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Published

on

Bitcoin son birkaç ay içinde olağanüstü bir büyüme elde etmiş olabilir, ancak BTC 2019’un ilk beş ayında en iyi sonuçları gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

1) Binance Coin (BNB) +% 475

Nisan ayında, Binance Coin (BNB), Ocak 2018’de gözlenen tarihi yüksek (ATH) seviyesini geçen ilk dijital para birimi oldu. Binance’taki son 41 milyon dolarlık hackleme skandalı bile kriptokrasi para piyasasının performansını etkilemedi. Sadece üç gün önce, BNB tarihi maksimumuna ulaştı. BNB, yılın ilk beş ayında yüzde 475’in üzerinde aldı.

2) Tezos (XTZ) +% 255

Tezos, birçok nedenden dolayı 2018 zordu. Eylül 2018’de, XTZ’nin piyasa değeri 170 milyon dolar azaldı. Mart ayında değerini yüzde 70 artıran Cryptocurrency, 2019 yılının ilk beş ayında değerini yüzde 255 artırdı.

1xBit

3) Litecoin (LTC) +% 254

Litecoin için 2019 yılının ilk beş ayı artma eğilimindeydi. Cryptocurrency LTC, neredeyse her ay en verimli cryptocurrency oldu. LTC, ocak ayından şubat ayına, şubat ayından mart ayına Mart ayından nisan ayına ve nisan ayından mayıs ayına kadar yüzde 254 arttı.

4) Bitcoin (BCH) + 166%

Bitcoin Cash sert çatalının Kasım 2018’deki olumsuz sonuçları kripto topluluğunda şiddetle hissedildi. Ancak, bu yıl Bitcoin Nakit yaralarını iyileştirmeyi başardı. 2019’un ilk beş ayında, BCH değerini yüzde 166 oranında artırdı.

5) Bitcoin (BTC) +% 134

Sonunda Bitcoin’e ulaştık. Önde gelen kripto para birimi, 2019 yılının ilk beş ayında yalnızca belirli dönemlerde değerini artırma eğilimindeydi. Bu sürelerin ötesinde, BTC’nin fiyatı büyük ölçüde değişmedi. Bitcoin (BTC), yılın ilk beş ayında değerini yüzde 134 artırdı.

Kripto Para Birimi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bitcoin, birçok açıdan benzersiz olan eşler arası bir dijital ödeme sistemidir. Banka havalesi, EFT veya kredi kartı gibi geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir:

Zaman sınırı yoktur. Bitcoin’lerde transfer yapmak isteyen bir kişi için zaman sınırı yoktur, Internet üzerinden herhangi bir yerden çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla transfer yapılabilir.

Geleneksel sistemlerde, para transferi göndermek veya almak için bir banka veya ATM kullanılır (İnternet üzerinden hariç). Örneğin, posta iletme ve Western Union gibi iletim sistemlerinde bir kişinin bu tür merkezlere aktarılması gerekir.

Saklamak ve taşımak çok kolaydır. Akıllı telefonunuzdaki Bitcoin değerine sahip binlerce dolar, istediğiniz zaman indirebileceğiniz sanal bir cüzdanda.

Dünyanın tüm bölgelerinde ticaret mümkündür. Bu nedenle, döviz maliyetleri uygulanmaz.

Basılı para gibi herhangi bir harcama veya gider yoktur. Para geleneksel yoldan basılır; Bu, hükümetlere ulaşım, depolama ve güvenlik gibi birçok yolla ek maliyetler ve maliyetler yaratır.

Ülkelerdeki ekonomik veya sosyo-politik durumdan etkilenmez. Hiçbir ülkenin merkez bankasının müdahalesine veya baskısına tabi değildir; bu nedenle, ülkelerin ekonomik ya da sosyo-politik yükseliş ve çıkışlarından etkilenmez.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Trendler