Connect with us

Haber

BitMex Kullanıcıların E-Posta Adresleri Sızdırıldı!

Published

on

BitMEX Leak

Dünyanın en büyük Bitcoin türev platformlarından biri olan BitMEX, fiyaskoya uğradı ve birçok kullanıcının e-posta adreslerinin sızdırılmasına neden oldu. Bu, ilk olarak müşterileri tarafından, bir güncelleme ile ilgili bir e-postayı BitMEX tarafından herkese gönderildikten sonra diğer kullanıcıların e-posta adreslerini görebildiklerinde keşfedildi. Birçoğuna göre hata, posta göndermekten sorumlu olan kişinin, blind carbon copy [BCC] yerine, tüm e-posta adresini carbon copy [CC] ‘de listelediği görülüyor.

Güncelleme: BitMEX, e-posta adresleri sızıntısının ana nedeninin keşfedildiğini onaylayan konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Kripto platformuna göre, bu sızıntı “şu anda ele alınan bir yazılım hatasının” sonucuydu. Platform, kullanıcılara hackerlerin kimlik avı girişimlerinin farkında olmalarını ve e-posta adreslerini güçlü ve benzersiz şifrelerle ve 2FA’larla güvence altına almalarını öneriyor.

Kripto alanında iyi bilinen bir avukat olan Jake Chervinsky, konuyla ilgili olarak şunları belirtti:

“BitMEX, kullanıcılarını hayal edilebilecek en beceriksiz şekilde uyardı: toplu e-postalarda blind copy kullanmayı unutma. Birisi zaten masalarını temizliyor olmalı. ”

Bu olay daha fazla dikkat çekmeye başladıktan sonra, kripto para platformu web sitesinde resmi bir açıklama yaptı. Türev platformu, talihsizliğin “farkında olduklarını” ve neden oldukları zarar seviyesini ölçmek için gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

“Ekibimiz sorunu hemen ele almak için harekete geçti ve hasarın boyutunu anlamak için adımlar atıyoruz. Arızanın temel nedenini belirlemek için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan ve sorundan etkilenen tüm kullanıcılarla iletişim halinde olacağımızdan emin olabilirsiniz. ”

Daha da önemlisi, bu sızıntı, Twitter’daki bazı kullanıcıların ve fenomenlerin, diğer BitMEX kullancılarına e-posta adreslerini en kısa zamanda değiştirmelerini tavsiye ederken, BitMEX hesaplarının artık savunmasız olabileceği ihtimalini göz önüne alarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını öneriyor.

Twitter kullanıcısı Crypto Loomdart, olayla ilgili tweet attı;

“Bitmex fena halde boku yemiş görünüyor. İnsanların BitMEX’teki hesaplarının e-posta adreslerini değiştirmelerini öneriyorum, (en azından 2FA’yı etkinleştirdiğinizden ve şifreyi değiştirdiğinizden emin olun, e-posta adresiniz artık tehlikeye girer ve bilgisayar korsanları hesabınızı ele geçirmek için veritabanlarını ve benzeri şifreleri kullanabilir) ”

Önde gelen döviz/borsa platformları da, konu hakkındaki kendi açıklamalarını yayınlayarak bu sızıntıya ilişkin endişelerini dile getirdi. Önde gelen bir şifreleme para birimi borsası olan OKEx, Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve her iki platformda da aynı e-posta kimliğini kullanıyorsanız derhal değiştirmelerini istedi ve şunları söylediler: 

“Bu durumdan etkilenir ve aynı e-posta ile bir OKEx hesabınız varsa, güvenlik nedeniyle e-postanızı değiştirmenizi öneririz. Bu süre zarfında e-posta değişikliği taleplerinize öncelik verilecektir. ”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Coinbase Card, Avrupa’daki Visa Card Erişimini Arttırıyor

Published

on

Coinbase Google Drive iCloud

Coinbase, Visa kredi kartına beş yeni kripto para seçeneği daha ekledi ve Coinbase Card aynı zamanda 10 Avrupa ülkesine daha erişim olanağı sağladı.

ABD merkezli kripto para birimi borsası Coinbase, Perşembe günü yaptığı açıklamada Visa kart sahiplerinin şimdi XRP, Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX) ve Stellar (XLM) kripto para birimlerini kullanarak da harcama yapabileceklerini belirtti. Yeni seçenekler şu anda sunulan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) kripto paralarına ek olarak geliyor.

Visa aynı zamanda Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’teki Coinbase müşterilerine de erişim sağladı.

Borsa’nın Birleşik Krallık CEO’su Zeeshan Feroz yaptığı açıklamada: “Müşterilerimizin Coinbase Card ile harcama yapabilecekleri kripto para sayısını iki katına çıkarttık ve bununla birlikte kartı 10 yeni ülkede daha kullanıma soktuk. Coinbase olarak amacımız; kripto paranın yalnızca bir yatırım aracı değil, harcama yaparken de bir yardımcı olarak kullanılmasıdır.”

İngiltere ve AB ülkelerine hizmet vermek üzere, Nisan ayında Coinbase Card çıkarıldı. Coinbase, müşterilerin hesap kartını kullanarak işlem yaptığında “anında” kripto para birimini resmi para birimine dönüştürebildiğini söylüyor.

Firmaya göre, Coinbase Card uluslararası dahil olmak üzere Visa kabul eden her yerde kullanılabilir. İnternet sitesinde, yurtiçinde 200 £ veya 200 €’ya kadar para çekme işlemlerinin ücretsiz olduğu, 200£ / 200€’dan yüksek işlemlerde %1 oranında işlem ücreti kesileceği söyleniyor. Yurtdışında ise tek fark, 200£ / 200€’dan yüksek para çekme işlemlerinde işlem ücreti %2 olarak belirtiliyor.

Coinbase ayrıca kullanıcıların mobil cihazlarında Visa ödemeleri yapmalarını sağlayan bir iOS ve Android uygulaması da sunuyor. Coinbase Card, Paysafe Financial Services Limited tarafından verilir. Paysafe Birleşik Krallık yasaları tarafından yetkilendirilen Finansal Yürütme Kurumu tarafından yetkilendirilen bir firmadır.

Continue Reading

Haber

Dünyanın En Büyük Ordusu Yakında Kripto Paralarla Ödüllendirilebilir

Published

on

Kripto Para Çin

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisine övgüler yağdırmasından birkaç hafta sonra, yerel bir askeri gazete Çinli askerlerin sadakat ve iyi performansları için kripto ile ödüllendirilebileceğine dair bir haber yayınladı.

Çinli Askerler Ödüllerini Kripto Para Olarak Alabilir

Güney Çin Sabah Postası’nın Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun resmi gazetesi PLA Daily’den alıntı yaparak paylaştığı haberde, Çin ordusunun blockhain kullanarak yenilik getireceğini söyledi. Ordu beceri, eğitim, görev tamamlama ve maaş dahil olmak üzere çeşitli performans kriterlerini göz önünde bulundurarak bir token ödül mekanizması yaratabilir. Salı günkü haberde, tokenlerin ordu personelinin günlük performansına göre ödüllendirmenin veya cezalandırmanın objektif bir değerlendirme sağlayarak insan kaynakları yönetimine etkin bir şekilde enerji vereceği paylaşıldı.

Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockhain teknolojisinin benimsenmesine yeşil ışık yaktıktan sonra herkes aniden teknolojinin potansiyelini anlamaya başladı. PLA Daily’nin haberine göre; Blockchain teknolojisi, geleneksel dijital verilerin saldırıya ve güvenilirliğe karşı savunmasız olma sorununu çözdü.

Haberde, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) için diğer potansiyel kullanım durumları listelendi. Örneğin, askeri sırların blockchain’e depolanmasını öneriyor. Bu durumda, sınıflandırılan dokümanlar sunucular arasında dağıtılabilecek ancak kopyalanmayacaktır.

DLT, Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun tedarik zinciri yönetimi ve askeri lojistiği için de uygulanabilir. Ayrıca, eğitim sonuçlarının gerçekliğini en üst düzeye çıkarmak için eğitim kayıtlarını saklayabilir.

Blokchain bir etkileşim sisteminin askeri ve insan kaynakları yönetimi içinde bölümler arası iletişimi ve işbirliğini hızlandıracağı söyleniyor.

Statista’dan gelen verilere göre, Çin ordusu dünyanın en büyük ordusu olarak biliniyor. Ülkenin aktif askeri personel sayısı, dünyanın en büyük 2. ordusu olan Hindistan’dan 820.000 fazla.

Komünist Parti Üyeleri Blockchain’e Olan Sadakatlerini Dile Getirdiler

Yerel medya geçen ay ilginç bir şekilde Çin’deki Komünist Parti’nin blokchain’e olan sadakatlerini gösteren blokchain tabanlı bir propaganda uygulamasına sahip olduğunu bildirdi. Sistem, iktidar partisine katılanlara kalıcı bir hatırlatma görevi verecek.

Bağlılıklarını taahhüt etmek isteyenler, katılmalarının sebeplerinin bir listesini paylaşacaklar. Liste daha sonra dağıtılmış bir defterde saklanacaktır. Lian Shang Chuxin adlı uygulama, Çin’deki blockchain’in merkeziyetsizcilikten ziyade kontrol için nasıl kullanılabileceğinin bir başka örneği.

Continue Reading

Haber

Alternative Airlines, Kripto Ödeme Sağlayıcısı Utrust ile Ortaklık Kurdu

Published

on

utrust alternative airlines

Kripto ödeme teknolojisi sağlayıcısı olan Utrust, bugün online bir uçuş arama platformu olan Alternative Airlines ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı.

Artık Alternative Airlines’ın müşterileri, Bitcoin, Ethereum, DASH, DigiByte ve Utrust’un kendi kripto para birimi olan UTK dahil olmak üzere birçok kripto para birimlerini kullanarak ödeme yapacaklar ve dünya çapında istedikleri noktaya  uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Alternative Airlines Genel Müdürü Sam Argyle: “Alternative Airlines olarak, sorunsuz bir ödeme işlemi sağlamanın yanı sıra, müşterilerimizin ödeme seçenekleri konusunda alternatiflerini güçlendiriyoruz. Utrust ile olan ortaklığımız, online rezervasyon deneyimini şimdi tüm havayollarında kripto para birimi ile ödeme yapma şansına sahip olacak müşterilerimiz için geliştirme misyonumuzda bir sonraki adım olduğu için son derece heyecanlıyız.” dedi.

1xBit

Utrust’un Alternative Airlines ile ortaklığı, yolcuların Amerikan Havayolları, Delta Havayolları, Southwest Havayolları, United Havayolları, Ryanair ve China Southern Havayolları dahil olmak üzere tüm büyük havayollarında gerçekleşen uçuşlar için ödeme yapabileceği anlamına geliyor. Kesintisiz varış noktalarına uçuş konusunda uzmanlaşmış olan Alternative Airlines, Galapagos Adaları’ndaki Emetebe Havayolları gibi ulusal ve bölgesel nakliye şirketleriyle de çalışmaktadır.

Utrust’ın CEO’su Nuno Correia; “Utrust, Alternative Airlines’ın müşterilerine, online ödemeler dünyasına daha fazla şeffaflık ve güven getirmek için artan güvenlik ve kripto para birimi ödemeleri kolaylığı ile birlikte aynı zamanda işlem ücretlerini de düşürüyor.” dedi.

Continue Reading

Trendler