Connect with us

Altcoinler

En İyi 5 Ethereum Cüzdanı 2018

Published

on

Ethereum, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler yoluyla merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmasına izin veren, blockchain teknolojisine dayalı bir platformdur.

Öte yandan, Ethereum olarak anılan Ether, alelade bir dijital para biriminin ötesinde. Ethereum, ağındaki dApps (merkezi olmayan uygulamalar) için bir nevi “dijital yakıt”tır.

 

Fiziksel cüzdanlar, para birimlerini feshetmek gibi, kripto para birimlerini göndermek, almak ve saklamak için kripto para birimi cüzdanlarına ihtiyaç duyulur. Çoğu kripto paranın resmi cüzdanı vardır ve ayrıca bazı üçüncü parti geliştiriciler, birden fazla kriptolu koda sahip olan kripto para cüzdanları oluşturmuşlardır.

1xBit

Kripto Para Cüzdanı Çeşitleri

Çevrimiçi Cüzdan / Web Cüzdanı Bunlar, bir web tarayıcısıyla İnternet üzerinden erişilebilen cüzdanlardır. Bu cüzdanlar kripto para alanında yeni olanlar için kurulum ve kullanım yönüyle basit, ancak saldırılara karşı diğer cüzdanlardan daha savunmasızdır.

Mobil Cüzdan – Mobil cüzdanlar, kripto paraları tutmak için tasarlanmış mobil yazılım uygulamalarıdır. Genellikle Android ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran cihazlarla çalışmak için geliştirilmişlerdir. Bu cüzdanlar, özellikle “hareket halindeyken”, kripto para birimi işlemlerini oldukça kolaylaştırır.

Masaüstü Cüzdan – Kişisel bilgisayarlar için tam kontrollü cüzdan uygulamaları. Bu, bir dereceye kadar yukarıda bahsedilen diğer iki türden daha güvenli kabul edilir (web ve mobil cüzdanlar). Bu cüzdanlar çevrimdışı özel anahtarlar oluştursa da, hesabınızdaki bakiyeyi (eğer varsa) görüntülemek için yazılımın güncellenmesi gerektiğinden internet’e bağlanmak gerekir.

Donanım Cüzdanları – Hardware cüzdanlar, günlük kullanım için gerek duymadığınız büyük kripto paralarınızı saklamak için harika olan özel dijital cihazlardır. Tabii ki, günlük kullanım için de kullanabilirsiniz, hepsi tamamiyle sizin kontrolünüzdedir. Bu cüzdanlar saklanan kripto para birimleri için , diğer tüm cüzdan türlerinden daha çok fazla güvenlik sağlar.

Kağıt Cüzdanlar – Bu cüzdan türü de çok güvenlidir. M-cüzdanlara erişmek için gerekli olan cüzdan adresleri ve özel anahtarlar bir kağıda yazdırılır. Bu tür bir cüzdan, kullanıcı dostu değildir çünkü kripto para göndermek ve almak için kendi arayüzleri haliyle yoktur. Bazı işlemler yapmanız gerekiyorsa, paranıza erişmek için Mobil, Masaüstü veya Donanım cüzdanının yardımına ihtiyacınız olacaktır. Kağıda basılan şifrelemeyi QR kod yardımıyla cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

ERC20 Token Uyumlu Cüzdanlar

ERC, Ethereum İsteği anlamına gelir; Ethereum ağında iyileştirmeler önermek için resmi bir protokoldür. ERC20, bir tokenın kabul edilmesi ve “ERC20 tokenları” olarak adlandırılması için yerine getirilmesi gereken bir takım kuralları tanımlar.

ERC20 token cüzdanları, yukarıda tanımlanan kurallar dizisine uyum sağlayan tokenları saklayan cüzdanlardır. Bu belirteçler Ethereum Blok zinciri üzerinde çalışır ve cüzdan adresleri hemen hemen Ether adrelerininkine benzerdir.

 

Ledger Wallet

Donanım cüzdanlarıyla ilgili en iyi şey, özellikle de Ledger Cüzdanı, cihaz içinde cüzdan adresi ve ilişkili mnemonik ifade / özel anahtar oluşumunu koruyor.

Ledger Cüzdan cihazındaki şifreleme, kullanıcının şifreli bilgisayarlarını kaybetme riski olmadan bilgisayar korsanlığı sistemlerinde kullanılabileceği kadar sağlamdır.

Ledger Cüzdan’ın ana avantajı, özel anahtarlarınızı kontrol etmenizdir. Ancak, hiyerarşik belirleyici bir cüzdan değildir. Çoklu imza seçeneğine ve 2 Faktör Kimlik Doğrulaması’na da sahip değildir.

 

Trezor Wallet

Ledger 1 gibi yaygın olarak kullanılan başka bir donanım cüzdan da Trezor’dur. Ayrıca ilk üretilen donanım cüzdandır. İlk olarak Bitcoin için üretilen Trezor, Ethereum & ERC20 tokenlerini ve diğer alternatif kripto paraları tutmak için sürekli güncellemeler getiriyor.

Oldukça şık ve kolayca taşınabiliyor. Ancak, üzerinde ne kadar kripto paranız olduğuna bağlı olarak, Trezor Cüzdanınızı güvenli bir yerde saklamanız en iyisi.

Trezor, Ledger ile aynı prensipte çalışır. Özel anahtarlarınız güvenceye alınır ve trezorunuzu kaybettiyseniz, her zaman yeni bir tane satın alabilir ve “seed” yani tohum denilen, rastgele üretilmiş güvenlik anahtarınızı girerek, kriptolarınıza ulaşabilirsiniz.

Trezor da Ledger gibi özel anahtarlarınızı kontrol etmenizi sağlar. Ledger’den farklı olarak, Trezor 2-Faktör-Kimlik Doğrulama seçeneğine sahiptir.

 

MyEtherWallet (MEW)

MyEtherWallet, insanların Ethereum tokenları oluşturmasına, göndermesine ve almasına olanak tanıyan bir platformdur. Bu platform, size özel anahtarlarınız üzerinde tam kontrol yetkisi sağlar. Başka bir deyişle, diğer kripto para cüzdanlarındaki tokenlarınızı kurtarmak için gereken tüm yetkiye sahip olursunuz.

MEW platformunda bir Ethereum Cüzdanı oluşturursanız, güvenli bir parola ile korumanız gereken bir genel ve bir özel anahtara sahip olursunuz (public-private key). Ayrıca, tokenlarınıza erişmenizi sağlayacak bir sonraki kullanım için de anahtar çifti dosyasını indirebilirsiniz.

MEW ile ilgili dikkat çekici bir özellik ise Ledger ve Trezor donanım cüzdanlarıyla uyumlu çalışması. İki cihazdan herhangi birini PC’nize takarak paranızı MyEtherWallet web arayüzünden kontrol edebilirsiniz.

MEW, çok çeşitli ERC20 tokenlarını desteklediği için ICO’lar için en iyi seçeneklerden biridir.

 

Exodus

Exodus Kripto Para cüzdanı, masaüstü için açık kaynaklı bir cüzdan uygulamasıdır. App gayt güzel ve kullanımı kolay bir arayüze sahip.

Cüzdan sadece Ethereum’u değil, aynı zamanda birçok kripto parayı da destekliyor. Bu cüzdan ayrıca, özel anahtarların görülebildiği ve saklanabileceği şekilde kripto para biriminizi tam olarak kontrol etmenize olanak sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar diğer kripto para cüzdanlarından bile kripto paralarına erişebiliyorlar.

Exodus’u kullanarak, özel anahtarlarınızı kontrol edersiniz. Exodus’da şuan için 2-Faktör-Kimlik Doğrulaması bulunmuyor. Yakın zamanda 2FA doğrulaması da eklenecek olan Exodus cüzdan, çoklu imza seçeneği olmayan, hiyerarşik deterministik bir cüzdandır.

Exodus’u indirmek için buraya tıklayın.

 

Metamask

Metamask, masaüstü / tarayıcı uyumlu bir cüzdandır. Chrome ve Firefox tarayıcıları için bir uzantıdır. Kullanımı kolay arayüzü sayesinde, kullanıcıların testnet ve main network arasında geçiş yapmasını kolaylaştırır.

Özel anahtarlar, yüklü olduğu aygıtta depolanır ve her zaman dışarı aktarılabilir. Metamask mükemmel bir seçenektir, ancak bunun web tabanlı bir cüzdan olduğunu ve web tabanlı cüzdanlar olarak fonunuzun saldırıları kesmede risk altında olduğunu unutmamanız önemlidir.

.

Dikkat Edin

Kullandığınız cüzdan ne olursa olsun, özel anahtarlarınızı veya şifrelerinizekötü niyetli kişilerin erişimini engellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Gizli anahtarlarınıza erişimi olan herkes, şifrelerinizin kontrolünü ele geçirebilir.

Bu nedenle, hesaplarınızı her zaman güvende tutmanız, 2FA’yı etkinleştirmeniz ve alan adlarını tekrar tekrar kontrol etmeniz oldukça önemlidir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoinler

Binance Coin (BNB) Nedir?

Published

on

Malta’da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance’in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance’in arkasındaki BNB, son zamanlarda hızla büyüyor ve bu büyüme eğiliminin Binance’in gelecekteki atılımlarında devam edeceği görülüyor.

BNB Coin Nasıl Çalışır?

Her çeyrek sonunda, Binance BNB belirteçlerini %20 karla kurtardı. Alınan belirteçler Binance ekibi tarafından yakılıyor. Binance, toplam 100 milyon token yakana kadar toplayacak. 100 milyon token kaldığında, yakım işlemi sonlandırılacak. Böylece Binance, BNB belirtecinin değerini korumayı planlıyor. Binance şu anda merkezi olmayan bir borsa geliştiriyor. Binance, çalışmalarını tamamlayıp merkezi olmayan borsalarını hazırladığında, BNB belirteçleri merkezi olmayan borsaların yakıtı olacak ve borsaların sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Bu durumda, fiyat şu anda olduğundan çok daha yüksek olabilir.

Binance Coin (BNB) Yatırımı Yapılır Mı?

Ağustos 2017’den başlayarak, Binance hızla pazarda kabul edilmiş bir kripto paradır. Fiat’ın çiftleri olmadığından (örneğin, BTC / USD), Binance Coin yalnızca kripto parasının satıldığı bir borsadır. Bu ilkenin uygulandığı için borsada doğrudan yatırım yapılmamaktadır. Bununla birlikte, birkaç Tether çifti vardır ve kullanıcılar USDT ve bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri kullanabilir.

1xBit

Binance ekibi ölçülebilir bir teknik mimari oluşturmak için çok çalıştı. Binance Cartographic Machine, saniyede 1.400.000 sipariş verebilir. Eşleştirme çok yüksek yükte eşit olarak gerçekleştirilir ve tüm siparişler istenen ücret karşılığında uygulanabilir. Binance’te güvenlik, hız ve müşteri hizmetleri her şeyden önemlidir.

Binance, diğer borsalara kıyasla geleneksel bir modele sahiptir. Çeşitli ücretler alarak para kazanmak. İlk olarak, her yatırım için bir yatırım ücreti alınır. Ardından, kullanıcı varlıklarını geri çektiğinde para çekme ücreti geri çekilir. Bu tahtanın büyüklüğü yazı tura bağlı olarak değişir. Binance ayrıca para transferi için bir ücrete sahiptir. Gelecekte, teminat ödemeleri gibi yeni özellikler için ek ücretler geçerli olabilir.

Binance, marjinal yatırımları gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu, Binance’ta kaldıraçlı işlem yapmanıza olanak sağlayacaktır. Binance ayrıca, kripto para birimleri dünyasına gelecekleri tanıtmak istiyor. Sadece birkaç şifreli para birimi borsa vadeli işlem sözleşmelerine izin verir.

Continue Reading

Altcoinler

Litecoin Nedir?

Published

on

Litecoin, 2011 yılında bilgisayar bilimcisi Charlie Lee tarafından yaratılan ilk alt coin olma özelliği taşıyan ve Bitcoin’den sonraki en popüler kripto parasıdır. Ünlü olma açısından Bitcoin’in hemen ardından gelme amacı güden LTC hızlı bir yükselişte seyir etmektedir. Bunu gerçekleştirmek ve Bitcoin’e yetişip ondan ileri gitmek için, LTC diğer kripto paralarının dikkate almadığı hayati derecede önemli detayları dikkate alarak kendini geliştirmekte ve hızla büyümektedir. Merkezi bulunmayan açık bu ödeme ve transfer ağı Litecoin daha hızlı işlemler yapmak için Scrypt uygulamasını kullanır.

LTC birikimi ve saklanması için kullanılmaya uygun olan seçenek LTC cüzdanıdır. Sanal para sektöründe ne olup olmayacağı belli olmadığı için, sanal paranızı LTC cüzdanınızda ya da kendi özel cüzdanlarınızda biriktirebilir ve bunları gerektiğinde kolaylıkla kullanabilir, kolaylıkla sanal para alım satımı ve transferi yapabilirsiniz.

Lite Coin

Litecoin Borsası Nasıl İşler?

LTC, tasarlandığı esnada Bitcoin’den dört kat hızlı çalışması amaçlandı. Bu da Bitcoin’in herhangi bir zaman diliminde yarattığı para hacminin, Lite Coin’de dörtte biri zamanda yaratılması demektir. Bitcoin’e rakip olma olasılığı çok yüksek olan bu sanal para biçimi, Bitcoin’den daha hızlı ve kolay erişilen para çıkışı sağlar. Para havuzu Bitcoin’e göre daha yoğun ve işlevsel olmakla birlikte, Lite Coin’in sanal para piyasasında rakibini kolay şekilde geçecek gibi duruyor.

1xBit

CTL, temelde Bitcoin ile aynı şekilde kurulmuş olduğundan, LTC fiyat değişimleri istek ve ihtiyaca göre seyir eder. Yani bu da demek oluyor ki, Lite Coin’ e olan talep ne kadar fazlaysa fiyatı da o kadar yüksek olur. Bu sayede LTC, değerini 2018 yılında %1000 oranında artırmış ve önemini göstermiştir. Ve bunun doğal sonucu olup buna paralel olarak, günlük sanal para alım satımınızda can dostunuz olma ihtimali diğer sanal para türlerine göre daha yüksektir.

Litecoin’in Kripto Bahis Sitelerindeki Yeri Nedir?

LTC bahis sitesi sektöründe önemli ve popüler bir yerdedir.Türkiye’de LTC yatırımının günün her saati yapılabileceği siteler, her geçen yıl Lite Coin’in popülerliğine ve önemine değer katmaktadır. Bu siteler sürekli hizmet verme dışında, Türk lirası ile işlem yapma kolaylığı da sağlar.Her bahis sitesinin aynı kolaylıkları sağlayamamasından ötürü, her zaman sanal paranız konusunda dikkatli olmak en mantıklısıdır.

Continue Reading

Altcoinler

ETHLend Nedir? Nasıl Çalışır?

Published

on

Ethereum ağının yarı anonimliği, borçlunun iyi bir ödeme geçmişine sahip olup olmadığını belirlemeyi zorlaştırır. Bir itibar motoru kullanarak, ETHLend bu belirsizliği ortadan kaldırır. Her bir Ethereum adresi ekli bir borç veren olarak ün kazanacaktır. İtibar sistemi yalnızca ETHLend bloklarının iç zincirinde kullanılan belirteç olan Credit Token (CRE) üzerinde çalışmaktadır.

ETHLend güvenli bir borç verme hizmetidir çünkü borçlu bir çeşit teminat vermelidir. Bunlar Ethereum ERC-20 belirteçleri veya sahip oldukları herhangi bir Ethereum Name Service (ENS) alanı olacaktır: ENS alanları, uzun ve karmaşık olanlar yerine Ethereum cüzdanı tarafından kullanılan .eth alan uzantısına sahip kısa alanlardır.

ETHLend Nasıl Güven Sağlıyor?

Dağıtılmış Kredi Derecelendirmesi (DCR), borçlunun kredi profili oluşturmak ve engelli diğer kişilere erişim için diğer kilitleri kullanmasına izin verecektir. Verilere erişmek ve borçlunun kredi profilini belirlemek için başka blok dışı yöntemler vardır.

1xBit

ETHLend topluluğu bazı ilginç çözümler üretti. Bunlardan biri, kılçıkların yaratılmasıdır. Ethereum açısından, bu, gerçek verilerin blok zincirinin dışından geldiği ve blok zincirinin nesneleriyle ilişkili olduğu anlamına gelir. Görevi, potansiyel borçluların kredi kontrollerini yapmak olacaktır. 

ETHLend, uPort adı verilen Ethereum blockchain kimlik doğrulama sistemine entegre edilecektir. Kullanıcılar merkezden uzak kimliklerini talep edebilir ve ETHLend blok zincirindeki varlıklarına başvurabilirler. Teminatsız borçlular bile teminatsız kredilere erişebilir. Borçlunun ödünç alabileceği Ethereum miktarını sınırlayarak risk azaltılabilir. Borçlu, bu borcu geri ödediğinde ve itibarlarını belirlediğinde itibar kazanır ve bu sayede büyük miktarda krediye ulaşmalarını sağlar.

Ethlend’in Faydaları Nelerdir?

ETHLend platformu güvenilmez. Bu, onaylandıktan sonra kimsenin bir borcu manipüle edemeyeceği veya engelleyemeyeceği anlamına gelir. Ethereum blockchain’in açık yapısı şeffaflık olduğu anlamına gelir, çünkü herkes açık bir kitaptaki işlem listesini kontrol eder. ETHLend platformu, demokrasiyi finans sektörüne getirerek krediye erişimi genişletiyor. Borç verme havuzu küreseldir, dolayısıyla finansmana erişimi daha geniş olan fırsatlar çok daha geniştir. Dünyada en az 2,5 milyar banka dışı insan olduğu tahmin edilmektedir. Bu onlara finansmana erişim imkanı tanıyor.

LEND Ve CRE Belirteçleri Nelerdir?

Her ikisi de ERC-20 Ethereum uyumlu markırlardır. LEND belirteci, bir ICO belirteci satarken madalyon alan ilk kullanıcıların hizmetlerinde % 25 indirim almak için kullanılır. Ethereum ile de ödeme yapabilirler, ancak bu bir LEND belirteci almak için teşvikler yaratır. Aktif borç verenler ve borç alanlar, aynı zamanda havadan LEND belirteçleriyle ödüllendirilecektir. Bu, daha fazla kullanıcının projeyi aktif ve katılımcı kullanıcılar aracılığıyla kabul etmesine ve proje için daha fazla değer yaratmasına olanak sağlamalıdır. 

Continue Reading

Trendler