Connect with us

Analiz

Fiyat Analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano – 10.01.18

Published

on

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, IOTA, Litecoin, NEM, Cardano Fiyat Analizi.
9 Ocak tarihinde, fotoğrafçılık devi Kodak, kendi yaratacağı kripto para olan KodakCoin’i ayın sonunda piyasaya çıkaracağını planlandığını duyurdu. Bu haberler Kodak hisse senedi fiyatlarında güçlü bir artışa neden oldu. Bu hamlenin, şirketin aktifliğini artıp artırmayacağı bilinmez ancak en azından şirket gelecekteki teknolojiyi benimsemeye çabalıyor. Kodak’ın hisse fiyatlarındaki hızlı yükseliş, geleneksel yatırımcılara da bulaşan kripto çılgınlığına işaret ediyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde geleneksel kullanıcılar, Blockchain veya kripto para ile bağlantılı şirketlerin hisse senetlerini fazlaca satın aldılar.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon bile yakın tarihte Fox Business’a özel röportajda, Bitcoin’i dolandırıcılık olarak gördüğüne pişman olduğunu belirtti. Traderlar olarak bizim ilgimiz, bize maksimum kazanç sağlayacak kripto para birimlerini satın almaktır. Bakalım satın alma fırsatı veren coinler var mı?

 

BTC / USD

8 Ocakta, boğalar 50 günlük SMA’ya olan düşüşte satın alma gerçekleştirse de kazanımlardan yararlanamadılar. Kurtarma girişimleri, düşüş trendinde ve 20 günlük EMA’da dirençle karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, Bitcoin yine 50 günlük SMA’ya düştü.

Bitcoin şu anda 50 günlük SMA’dan destek alıyor ve kritik destek seviyelerinde, simetrik üçgenin trend çizgisi desteğiyle, baş ve omuz modelinin yaka çizgisinde işlem yapıyor. Bu destek devam ederse, bitcoin simetrik üçgenin içinde ticarete devam edecek gibi görünüyor. Fakat fiyat bu kritik destek alanından koparsa, öncelikle ilk destek seviyesi olan 10.705’e düşebilir ve yine tutunamazsa muhtemelen $8,000’a kadar düşebilir.

Şayet, BTC / USD paritesi yükselip 17.200 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz sayılacaktır. Fakat bunun gerçekleşme ihtimalinin küçük olduğunu düşünüyoruz.

ETH / USD

Ethereum, hedef olan 1,310 seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum’un, tepe direnç bölgesinin 1,310 ile 1,434 dolar bandından şu sıralar çıkmasının zor olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, daha düşük seviyelerde uzun pozisyonlara giren traderlar, bu direnç bölgesinde kısmi kâr ayırtabilirler.

“ETH / USD” çiftinin önümüzdeki günlerde bir düzeltme / konsolidasyon dönemi başlatmasını bekliyoruz. Yükselen kanalın direnç hattı ilk destek olacaktır. Bu devam ederse, birkaç gün aralıklarla trade yapmayı umabiliriz. Fakat Ayılar, fiyatları kanalın içine geri düşürmeyi başarırsa, 20 günlük EMA’ya bir düşüş görebiliriz.

BCH / USD

Bitcoin Cash, 2.291 – 2.770 $ aralığında seyretmeye devam ediyor. Moloz girişiminde 8 Ocak’ta başarısız oldu.

Şu anda, Bitcoin Cash’in güçlü bir satın alma desteği var. Fiyatın aralıktaki üst sınırın dışına çıktığında, bu tutar 3,249 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üstünde, yükseklerin tekrar denenmesi de mümkündür.

Bununla birlikte, boğalar bunu başaramazsa, menzil sınırlaması birkaç gün daha devam edecek gibi görünüyor. Fiyatlar bu aralıkta dalgalı olacaktır.

Bir sonraki trend, BCH / USD çiftinin beklenen hareketi bozulduktan sonra veya kesildiğinde başlayacak. Bir olumsuzluk olarak, 2.000 $ – 2.291 $ destek bölgesi önemlidir, çünkü kesildiği takdirde 1.733 $ ilk destek ve sonrasında 1.200 $  seviyelerine kayma olasılığı olabilir.

XRP / USD

Bugün Ripple fiyatı, öngörülen seviyelere yakın olan 1.61 $ ‘ın altına geriledi.

Boğalar, yükseliş trend çizgisini ve 20 günlük EMA’yı savunmaya çalışıyor. Ripple bir hafta içinde yüzde 50’den fazla düzeltme yapıldıktan sonra, sıçrama girişiminde bulunabilir. Bununla birlikte, herhangi bir canlanmanın 2,46 $ ila 2,80 $ arasında sert dirençle karşı karşıya kalacağına inanıyoruz. Boğalar trend çizgisi desteğini elde etmede başarısız olursa, 1.40 $ ‘a bir kayma mümkündür.

XRP / USD çifti için sınırlı aralıklarla pozisyon almak için birkaç gün bekleyebiliriz.

 

IOTA / USD

Orta vadede IOTA, 3.03 ila 5.59 $ arasında değişen aralıkta. Bununla birlikte kısa vadede, menzil 3.03 $ – 4.34 $ ‘a kadar geriledi.

Menzilin alt sınırı bir aydan uzun sürdü. Bu nedenle, boğaların bu seviyeyi korumaya devam edeceğine inanıyoruz ve IOTA fiyatı kademeli olarak 4.34 dolara, bundan sonra da 5.59 dolara yükselecektir.

IOTA / USD çifti düşerse ve bu seviye bozulursa fiyat 1,70 $ seviyesine doğru kayabilir. Ancak bu oldukça düşük bir olasılık.

LTC / USD

Litecoin, simetrik üçgen modelinin içinde hareketine devam ediyor. İşlem, fiyat patlak verinceye veya kırılıncaya kadar dalgalı olacaktır.

LTC / USD çifti simetrik üçgenden koparsa negatif etkiyle 175 $ ‘a kadar düşebilir. Tersi durumda, boğalar 280 – 308 dolarlık bölgede sert direnişle karşılaşabilirler. Üçgenin içinde hareket sürdüğü müddetçe herhangi bir pozisyon yaratmanın gereksiz olduğunu belirtelm.

XEM / USD

Boğalar 8 Ocak’ta en düşük seviyeleri satın almalarına rağmen, geri çekilme, alıcıları daha üst düzeylerde bulamadı. Bugün NEM, trend çizgisi desteğine doğru düşüşünü uzattı.

20 günlük EMA ve trend çizgisi arasındaki destek alanının alımları artıracağına inanıyoruz. Bu seviyelerden bir sıçrama olabilir. Yine de, bir ralli görmeyi beklemiyoruz çünkü şüphesiz XEM / USD çifti her yükselişte direniş gösterecektir.

Önümüzdeki günlerde NEM’de parçalı alımlar yapılabilir.

ADA / BTC

Cardano 20 günlük EMA’ya sınırına geldi. Eğilim hattı ve 20 günlük EMA arasındaki bölgenin güçlü bir destek göreceğini düşünüyoruz.

Dolayısıyla, destek seviyelerinden bir geri çekilme göz ardı edilemez. ADA / BTC çifti eğilim çizgisini bozarsa 0.00002539 seviyelerine düşebilir.

 

yabancı kaynak: cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Fiyatı 8000 Dolar’a mı Hazırlanıyor?

Published

on

Bitcoin

Kasım ayının son gününde, kripto para piyasası piyasası nispeten nötr bir durumda. İlk 10 kriptonun oranları % 2’den fazla artmadı veya azalmadı. Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse % 2 arttı ve şu anda en büyük kazancı elde eden kripto oldu.

BTC / USD: 8,000 Dolar Seviyesine Dikkat Edin

Bitcoin, Kasım ayında altı ayın en düşük seviyesini kaydetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı aşırı bir düşüş yaşadı. Ancak, iyileşme belirtileri 22 ve 25 Kasım düşüşlerinden sonra ortaya çıktı.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, boğaların yerini kaybettiği ve ayıların tekrar girişimi ele geçirmeden önceki son fiyat. Bu 8,000 $ işareti olabilir. Yaklaşan satış hakimiyeti, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine yaklaşmakta olduğu gerçeğiyle doğrulanıyor.

1xBit

Büyük zaman dilimine bakıldığında, alıcıların işlem hacmi endeksine bağlı olarak azalan ilgisini görmekteyiz. Bitcoin, ayılar tarafından yapılan sürekli baskıyı gösteren aşağı yönlü kanaldan henüz çıkmadı.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP Haftalık Analiz | 11 Kasım 2019

Published

on

Bitcoin

Kripto pazarının toplam piyasa değeri son yedi günde 0,3 milyar dolar kaybetti ve şimdi 245,8 milyar dolar oldu. İlk 10 kripto para birimi, aynı zaman dilimi için çoğunlukla yeşil katmanda olan Stellar (XML) ve EOS sırasıyla yüzde 13,3 ve 8,8 oranında değer kazandı. Ben bu yazıyı yazarken, Bitcoin (BTC) 8731.3 dolar ve Ethereum 188 dolar civarında işlem görmekte. Ripple ise 0,277 dolardan işlem görüyor.

BTC / USD

Bitcoin, 3 Kasım Pazar günü bir adım daha gerileyerek 7 günlük periyotta %3,4 düşüşle günü ve haftayı 9.204 dolar seviyesinde kapattı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin, Pazartesi günü %2,3 artışla 9.423 dolar ile güne başladı. Gün içinde 9,597 dolara ulaştı ve % 38,20 ile başarı şekilde Fibonacci seviyesinin üzerine çıktı.

Ancak boğalar bölgelerini koruyamadı ve Bitcoin Salı günü 9,311 dolara geriledi. BTC/USD çifti ise 9.174 dolara kadar düştü. Çarşamba günü, Bitcoin öğlen saatlerinde daha yavaş bir hızla ilerledi, ancak akşam saatlerinde ayağa kalkmayı başardı ve 9.347 dolar seviyesinde kapandı.

Ayılar BTC fiyatını Perşembe günü 9.191 dolara, ardından da 8 Kasım Cuma günü 8.763 Dolara düşürdü. “Dijital altın” düşüş sırasında yüzde 6,1 değer kaybetti çünkü analistlerin çoğunluğu bir sonraki bölgeyi 8,000 dolar seviyelerinin ortası olarak gösteriyordu.

9 Kasım Cumartesi günü BTC 8.817 dolara hızlı bir sıçrama ile başladı, ardından 10 Kasım Pazar günü sağlam bir artış gerçekleşti. BTC / USD çifti 9.000 Doların üzerine çıktı ve oturumu %2,5 artışla 9.029 Dolar seviyesinde kapattı ancak tüm haftaya genel bir bakış attığımızda yüzde 1,9 kaybetmiş oldu.

ETH / USD

Ethereum, 3 Kasım Pazar günü düşmeye devam etti ve 181,6 dolarda durdu ve haftalık bazda % 1,5 kaybetti. ETH / USD çifti yeni haftanın ilk gününde 180 dolar seviyesinden başarıyla yükselişe geçerek işlem görmeye başladı. Bu değere % 3,3 ekledi ve 186 dolara yükseldi. ETH 189 dolara yükseldi ve daha sonra bir adım daha atarak 190 doları gördü.

Salı günü ETH oldukça değişkendi. Geniş alanda 182 – 193 dolar arasında hareket ettiğini, önceki güne kıyasla 188 dolar ile kapandığını gördük. Boğalar bir sonraki hedef olarak 190 doları gözüne kestirdi ve 6 Kasım’da gün boyunca hedefine ulaşmayı başardı. ETH, günlük grafikte art arda üçüncü artışla 191 dolara yükseldi.

Ancak Perşembe günü ayıların dönüşü oldu. ETH 186 dolara düşerken, 190 doları çok uzun süre tutamadığı için % 2.6’lık değer kaybetti.

Haftanın son iş gününde bu kez 183 dolara düşerek daha da azaldı. ETH günlük seansta 180 dolara kadar düşüşe geçti. Her iki taraf da bir trend belirleyemediğinden dolayı, ETH 26 Ekim’den bu yana 180-185 $ aralığında işlem görüyordu.

Hafta sonunun ilk günü 185 dolara yükseldi ve 10 Kasım Pazar günü genel kripto pazarının trendini takip etti ve 189 dolara kadar çıktı. Ethereum, 4-10 Kasım haftasında % 4,4 değer kazanmış oldu.

XRP / USD

Ripple 3 Kasım Pazar günü 0.29 dolar ile kapandı ve önceki 7 günlük dönemde değerinin yüzde 2’sini kaybetti. Pazartesi günü sağlam bir yeşil oturum oluşturarak borsaya başladı. Para %3,1 değer kazanırken, 0,299 dolara kadar yükseldi.

Bu hareket Salı günü yükselerek devam etti. 0.295 $ – 0.305 $ aralığında işlem yaptığı oldukça dalgalı bir seansta, dalgalanma 0,300 dolar destek seviyesinin üzerinde başarıyla kırıldı ve 0,301 dolar ile Salı gününü kapattı.

6 Kasım’da hafta ortasındaki seans farklı değildi ve XRP / USD çifti günlük grafikte üçüncü ardışık yeşil mumunu yaktı ve 0,31 dolara indirdi. Değerine %2,9 ekledi. Maalesef, boğalar bir kez daha 0,31 $ – 0,315 $ civarında yüksek seviyelerde reddedildi. Bu seviyeye 18 Eylül’de ulaşıldı ve o zamandan beri boğaların en yüksek noktası burasıydı.

Perşembe günü, XRP’nin %6,4 değer kaybettiğini ve 0,29 dolara kadar düştüğünü gördük. Ayılar gün içinde fiyatı ancak 0.,274 dolara çıkarabildiler. Serbest düşüş, çalışma haftasının son gününde devam etti ve XRP, ayın en düşük seviyesi olan 0,274 dolara düştü.

9-10 Kasım tarihlerinde hafta sonu alıcılar için olumlu bir başlangıç ​​yaptı çünkü nefes alabilecekleri bir alan buldular ve 0,279 dolar civarında pozisyonlarını geri kazandılar. 10 Kasım Pazar günü, XRP / USD çifti yine 0,285 dolar civarında reddedildi ve 0,279 dolara düştü. 7 günlük süre içinde % 4 değer kaybetti.

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ)

Haftanın Altcoini Tezos (XTZ). Varlıklar ve uygulamalar için açık kaynaklı olan platform, son yedi gün için %39,7 ve iki haftalık bir süre için % 38’lik bir çıkış yakaladı.

7 Kasım Perşembe günü 1,3 dolara yükseldi ve şu anda CoinGecko’nun Top 100 listesinde yaklaşık 970 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile 17. sırada yer alıyor.

Dalgalanma nedeni, önde gelen kripto para birimi borsalarından gelen haberler serisidir. 4 Kasım tarihinde, 24 saatlik dönemde üçüncü en büyük platform olan OKEx, XTZ için BTC ve ETH’ye karşı iki noktada çift işlem göreceğini açıkladı.

İki gün sonra, ABD merkezli Coinbase şirketi bir blog yazısında Tezos’a mükafatını verdi. Bu platform belirli varlık ağına katılan kullanıcılara paralarının bir kısmını belirterek düzenli faiz ödemeleri sağlamayı hedefleyen esnetme programına en son eklenen üründür. 

Ek olarak platform, XTZ için nitelikli kullanıcılara kısa bir sınavı cevaplamaları karşılığında XTZ kazanma fırsatı sunan Earn Tezos adlı kampanyasını tanıttı. 11 Kasım’ın erken saatlerinde XTZ, Bitfinex grafiğindeki USD karşısında 1,221 $ seviyesinde işlem görüyor.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Trendler