Connect with us

Analiz

Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS; 13.02.2018

Published

on

Uzun süredir ayı piyasasının hakim olduğu kripto para borsalarında son duruma bakacağız. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano, NEO, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar ve EOS kripto paralarının fiyat analizine bakacağız ve nasıl pozisyonlar alabiliriz göreceğiz.

Haydi başlayalım…

 

BTC / USD

Bitcoin’in eğilim çizgisi aşağı doğru döndükten sonra destekleri tekrar tekrar test etmesini bekliyorduk. Fakat ayı baskısı 8.000 doların altına düşmeyecek gibi görünüyor.

1xBit

Halihazırda, fiyatın 20 günlük EMA’da düşüş trendinde ve sonrasında dirençle karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. Boğalar için gerçek bir test olması için 8,600 – 9,400 $ seviyelerinin olmasını bekliyoruz.

Trend bu bölgeden çıkmayı başarırsa, 50 günlük SMA ve inen kanalın direnç seviyesine kadar 12,000 Dolar’a varan hızlı bir toplanma gerçekleşebilir.

Bu nedenle, traderlar satın almak için 9,500 doların üzerinde bir konumda bekleyebilirler. Stop-loss seviyesi ise 7.800 $ ‘da tutulmalıdır. Kâr amacı, 12.000 doları harekete geçirmektir.

Peki ya Bitcoin fiyatı 9.500 dolardan yukarı kırılmazsa ve tekrar düşerse?

Bu durumda, traderlar fiyatın altındaki seviyelerde destek noktasını gözleyecekler, çünkü fiyat 7.800 dolardan aşağı kırılırsa 7.000 $ ‘a kadar düşeceğini görebiliriz.

ETH / USD

10 Şubat ve 11 Şubat tarihlerinde iki günlük bir dalıştan sonra Ethereum da yukarı çıkmaya çalışıyor.

ETH / USD çifti, 20 günlük EMA’dan 911$ ve 50 günlük SMA’dan 980 $ seviyesinde dirençle karşılaşacak. Bu seviyelerin üstünde Ethereum fiyatı, düşen kanalın direnç çizgisine doğru yaklaşık 1.050 Dolar düzeyinde hareket edebilir. 775 dolardaki güçlü destek ise dezavantaj.

BCH / USD

Bitcoin Cash son dört gündür küçük bir bant aralığında işlem görüyor. Bu durum belirsizdir ve her iki yöne de kırılabilir…

BCH / USD çifti, düşüş trendi hattından ve 20 günlük EMA’dan kurtulursa kısa vadeli bir dip sinyali verecektir.

Bu nedenle, 1.000 $ seviyesinde stop-loss ile 1.400 $ ‘da uzun vadeli bir pozisyonun akıllı bir hareket olabileceğini düşünüyoruz. Pozisyon, 1.925 – 2.000 $ seviyelerine ulaşma amaçlıdır.

XRP / USD

Ripple’da kısa vadeli bir dip ihtimali var. 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir hareketin uzun pozisyonlar başlatmasını bekliyoruz.

XRP / USD çifti, 10 Şubat tarihinde 20 günlük EMA’dan çıktı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Şimdilik, yine 20 günlük EMA’da. Şayet Ripple fiyatı dört saat boyunca 1.1 dolar seviyesinin üstünde durursa, 50 günlük SMA’ya karşı 1,5 dolarlık bir yürüyüş bekleyebiliriz. Bu seviye de aşılırsa 1,74 $ ‘lık bir hareket olasılığı bulunuyor.

Traderlar, önceki destek seviyesinin biraz altındaki 0,86 seviyelerinde stop-loss koyabilirler. Şu anki düşüşte Ripple daha düşük bir performans gösterdi, bu nedenle varlığınızın yalnızca yüzde 50’siyle ticaret yapmanızı tavsiye ediyoruz.

XLM / USD

Stellar son birkaç gündür menziline bağlı olara yoluna devam ediyor. Toparlanma denemeleri, 0,41 $ seviyelerinde güçlü bir direnişle karşı karşıya kaldı.

XLM fiyatı iniş kanalından ayrılmayı başarırsa, 0,63 seviyelerine kadar bir toparlanma öngörüyoruz. Fiyat 0,3 dolardan aşağı kırılırsa, XLM kanalın destek hattına kayabilir.

Bu nedenle, herhangi bir uzun pozisyon başlatmak için kanalın kopuşunu beklemeliyiz.

LTC / USD

Eğer, koparma 175 $ seviyesinin üstünde tutuyorsa, Litecoin’deki uzun pozisyonlara danışmıştık. Bununla birlikte, son üç günde, boğalar 20 günlük EMA engelini kaldırmak için mücadele ediyor.

Fiyat 175 dolardan çıkarsa, 20 günlük EMA, düşüş trend çizgisi ve yatay çizgiden gelen direnç kaybolacaktır.

Bunun önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. LTC / USD çifti dört saat boyunca 178 $ seviyesinin üzerinde kaldığı takdirde, uzun pozisyonları başlatmak için uygun bir zaman.

Stop-loss 130 $ seviyesinde tutulabilir. İlk direnç seviyesi 200 Dolardır. Litecoin fiyatı 200 $ üstüne çıkarsa, 307 $’a doğru bir yürüyüş görebiliriz.

ADA / BTC

Cardano, azalan üçgen modelinde hareketine devam ediyor. Bu düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur ve 0.00004070 seviyesinde desteğin dağılımı paterni tamamlayacaktır.

ADA / BTC çiftinin 0.0000246 seviyelerinde alım desteği bulmasını bekliyoruz. Azalan üçgen formasyonunun bozulması yükseliş işaretidir. Bu nedenle Cardano, azalan kanalın ve 50 günlük SMA’nın düşüş eğilimi çizgisi olan 20 günlük EMA’dan koparsa, uzun dönem pozisyonu düşünebiliriz.

Ancak o zamana kadar Cardano’dan uzak kalmayı tercih edebilirsiniz.

NEO / USD

NEO Fiyatı, 10 Şubat tarihinde gün içinde en yüksek seviyesi olan 120.33 dolara ulaşmış olsa da, bu seviyelerde tutunamadı.

93.53 dolar yine 11 Şubat itibarıyla güçlü bir destek gibi görünüyor. Bu bir dezavantajdır.

NEO / USD çifti, olumsuz durumda 93.5 Dolar, ters yöne ise 120 $ seviyesinde kaldı. Bu aralıktan kopuş, NEO’yu azalan üçgenin aşağı yön çizgisine doğru itme olasılığı yüksektir.

Traderlar, eğer fiyat en az dört saatlik bir seviyede kanalda kalırsa, 121 $ ‘ın üzerinde bir çıkış yapabilirler. İlk stop-loss 93 $ seviyesinde tutulmalı ve NEO Fiyatı üçgen düşüş eğrisi çizgisinden kurtulamamışsa daha yüksek emirler takip edilmelidir. NEO hareketli ortalamalardan düşüp 93.53 seviyesinin de altına düşerse, durum negatif hale gelebilir.

EOS / USD

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve 20 günlük EMA düşüş eğilimi gösteriyor. EOS Fiyatının, 10 $ ‘lık seviyelerde güçlü direnç göstermesi muhtemeldir.

Dezavantaj olarak, 7.5 $ ila 6.5 $ seviyeleri güçlü destek görevi görecektir.

Mevcut seviyelerde herhangi bir güvenilir pozisyon bulamıyoruz, bu nedenle EOS / USD çifti ile yeni işlemler hakkında bir önerimiz yok.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

1xBit

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Analiz

Altcoin Market Fiyatları Nereye Gidiyor?

Published

on

Altcoin

Altcoin hareketli ortalama grafiklerine bakıldığında önemli düşüşler görülüyor. İlk 10 altcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrediyor oluşu endişe oluşturuyor.

CMC verilerine göre market cap değeri en büyük olan ilk 10 kripto paranın düşüş trendini sürdürdüğünü görüyoruz. Coindesk yazarı olan Sebastian Sinclair bu konuda bizi uyarıyor. Ether, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Binance Coin, EOS, Bitcoin SV’nin 200 günlük hareketli ortalama olarak (MA) ifade edilen ortalamanın altında olduğunu ifade etti.

Analistlere göre bu durum altcoinler için tehlikeli bir döneme işaret ediyor. 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyreden grafiklerde genellikle aşağı yönlü hareketin ivmelenebileceği düşünülmektedir. Grafiklerden anlaşılan son dönemde trade ve holder’ların bitcoine yöneldiğini görüyoruz.

1xBit

Piyasanın başını çeken bu coinler temmuz ayı başından bu yana bu ortalama çizginin altında seyrediyordu. Elbette piyasada oluşacak olumlu bir hava sonucunda, merakla beklenen altcoin boğa sezonunun açılması da mümkün. Teknik analiz çoğu zaman trend takibinde işimize yaramasına rağmen, çeşitli pisikolojik faktörlerin etkisiyle grafiklerin aksi yönde ilerlemesi de mümkün. Son dönemde özellikle ortaklık, yazılım, kullanım gibi alanlarda gelişmeler duyuran coinlerde ani yükselişler gördük.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Fiyatı Düşerken Altcoinler Karışık Sinyaller Veriyor

Published

on

Kripto Para Bitcoin

11 Ağustos Pazar – ilk 20 kripto para biriminde, bugün Bitcoin (BTC) bazında ani bir düşüş olduğundan dolayı, büyük ölçüde kırmızı bir hareket gözlemleniyor.

Coin360

Coin360 Verileri

Coin360 verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda %4.62 düştü ve 11.370 $ seviyesinde işlem görmekte. Haftalık çizelgeye bakıldığında ise BTC yaklaşık %5,5 yükselmiş durumda.

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin 7 Günlük Fiyat Grafiği

Ethereum (ETH) şu anda 21,9 milyar dolar olan pazar hacmiyle, en büyük altcoin olma durumunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin, Ripple (XRP), basın zamanında 12.45 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

1xBit

Coin360 verileri, ETH’nin son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %2,63 oranında azaldığını gösteriyor. Şuan ETH, 206 $ civarında işlem görüyor. Haftalık bazda ise Ethereum yaklaşık %6.82 düşük durumda.

XRP, son 24 saat içinde %2,18 oranında geriledi ve şu anda yaklaşık 0.296 $ seviyesinde işlem görüyor. Haftalık bazda ise değeri yaklaşık % 5,62 azaldı.

İlk 20 kripto para birimi arasında, Cardano (ADA) ve Chainlink (LINK), sırasıyla %10.46 ve %5.46 ile gün içerisinde en fazla değer kazanan altcoinler oldu.

Tezos (XTZ), Coinbase’in kriptoya desteğinin açıklanmasının ardından bu haftanın başlarında bir fiyat artışı yaşarken, XTZ, ilk 20 kripto para birimi arasında, %5’in üzerinde düşüşle en büyük kayıbı yaşayan altcoin oldu.

Kripto para birimlerinin mevcut toplam piyasa kapitalizasyonu, bir hafta öncesinden yaklaşık %1,2 daha yüksek olarak 294,2 milyar dolar seviyesinde.

Continue Reading

Trendler