Connect with us

Analiz

Fiyat Analizi; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS; 13.02.2018

Published

on

Uzun süredir ayı piyasasının hakim olduğu kripto para borsalarında son duruma bakacağız. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Cardano, NEO, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar ve EOS kripto paralarının fiyat analizine bakacağız ve nasıl pozisyonlar alabiliriz göreceğiz.

Haydi başlayalım…

 

BTC / USD

Bitcoin’in eğilim çizgisi aşağı doğru döndükten sonra destekleri tekrar tekrar test etmesini bekliyorduk. Fakat ayı baskısı 8.000 doların altına düşmeyecek gibi görünüyor.

1xBit

Halihazırda, fiyatın 20 günlük EMA’da düşüş trendinde ve sonrasında dirençle karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. Boğalar için gerçek bir test olması için 8,600 – 9,400 $ seviyelerinin olmasını bekliyoruz.

Trend bu bölgeden çıkmayı başarırsa, 50 günlük SMA ve inen kanalın direnç seviyesine kadar 12,000 Dolar’a varan hızlı bir toplanma gerçekleşebilir.

Bu nedenle, traderlar satın almak için 9,500 doların üzerinde bir konumda bekleyebilirler. Stop-loss seviyesi ise 7.800 $ ‘da tutulmalıdır. Kâr amacı, 12.000 doları harekete geçirmektir.

Peki ya Bitcoin fiyatı 9.500 dolardan yukarı kırılmazsa ve tekrar düşerse?

Bu durumda, traderlar fiyatın altındaki seviyelerde destek noktasını gözleyecekler, çünkü fiyat 7.800 dolardan aşağı kırılırsa 7.000 $ ‘a kadar düşeceğini görebiliriz.

ETH / USD

10 Şubat ve 11 Şubat tarihlerinde iki günlük bir dalıştan sonra Ethereum da yukarı çıkmaya çalışıyor.

ETH / USD çifti, 20 günlük EMA’dan 911$ ve 50 günlük SMA’dan 980 $ seviyesinde dirençle karşılaşacak. Bu seviyelerin üstünde Ethereum fiyatı, düşen kanalın direnç çizgisine doğru yaklaşık 1.050 Dolar düzeyinde hareket edebilir. 775 dolardaki güçlü destek ise dezavantaj.

BCH / USD

Bitcoin Cash son dört gündür küçük bir bant aralığında işlem görüyor. Bu durum belirsizdir ve her iki yöne de kırılabilir…

BCH / USD çifti, düşüş trendi hattından ve 20 günlük EMA’dan kurtulursa kısa vadeli bir dip sinyali verecektir.

Bu nedenle, 1.000 $ seviyesinde stop-loss ile 1.400 $ ‘da uzun vadeli bir pozisyonun akıllı bir hareket olabileceğini düşünüyoruz. Pozisyon, 1.925 – 2.000 $ seviyelerine ulaşma amaçlıdır.

XRP / USD

Ripple’da kısa vadeli bir dip ihtimali var. 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir hareketin uzun pozisyonlar başlatmasını bekliyoruz.

XRP / USD çifti, 10 Şubat tarihinde 20 günlük EMA’dan çıktı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Şimdilik, yine 20 günlük EMA’da. Şayet Ripple fiyatı dört saat boyunca 1.1 dolar seviyesinin üstünde durursa, 50 günlük SMA’ya karşı 1,5 dolarlık bir yürüyüş bekleyebiliriz. Bu seviye de aşılırsa 1,74 $ ‘lık bir hareket olasılığı bulunuyor.

Traderlar, önceki destek seviyesinin biraz altındaki 0,86 seviyelerinde stop-loss koyabilirler. Şu anki düşüşte Ripple daha düşük bir performans gösterdi, bu nedenle varlığınızın yalnızca yüzde 50’siyle ticaret yapmanızı tavsiye ediyoruz.

XLM / USD

Stellar son birkaç gündür menziline bağlı olara yoluna devam ediyor. Toparlanma denemeleri, 0,41 $ seviyelerinde güçlü bir direnişle karşı karşıya kaldı.

XLM fiyatı iniş kanalından ayrılmayı başarırsa, 0,63 seviyelerine kadar bir toparlanma öngörüyoruz. Fiyat 0,3 dolardan aşağı kırılırsa, XLM kanalın destek hattına kayabilir.

Bu nedenle, herhangi bir uzun pozisyon başlatmak için kanalın kopuşunu beklemeliyiz.

LTC / USD

Eğer, koparma 175 $ seviyesinin üstünde tutuyorsa, Litecoin’deki uzun pozisyonlara danışmıştık. Bununla birlikte, son üç günde, boğalar 20 günlük EMA engelini kaldırmak için mücadele ediyor.

Fiyat 175 dolardan çıkarsa, 20 günlük EMA, düşüş trend çizgisi ve yatay çizgiden gelen direnç kaybolacaktır.

Bunun önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. LTC / USD çifti dört saat boyunca 178 $ seviyesinin üzerinde kaldığı takdirde, uzun pozisyonları başlatmak için uygun bir zaman.

Stop-loss 130 $ seviyesinde tutulabilir. İlk direnç seviyesi 200 Dolardır. Litecoin fiyatı 200 $ üstüne çıkarsa, 307 $’a doğru bir yürüyüş görebiliriz.

ADA / BTC

Cardano, azalan üçgen modelinde hareketine devam ediyor. Bu düşüş eğilimi gösteren bir formasyondur ve 0.00004070 seviyesinde desteğin dağılımı paterni tamamlayacaktır.

ADA / BTC çiftinin 0.0000246 seviyelerinde alım desteği bulmasını bekliyoruz. Azalan üçgen formasyonunun bozulması yükseliş işaretidir. Bu nedenle Cardano, azalan kanalın ve 50 günlük SMA’nın düşüş eğilimi çizgisi olan 20 günlük EMA’dan koparsa, uzun dönem pozisyonu düşünebiliriz.

Ancak o zamana kadar Cardano’dan uzak kalmayı tercih edebilirsiniz.

NEO / USD

NEO Fiyatı, 10 Şubat tarihinde gün içinde en yüksek seviyesi olan 120.33 dolara ulaşmış olsa da, bu seviyelerde tutunamadı.

93.53 dolar yine 11 Şubat itibarıyla güçlü bir destek gibi görünüyor. Bu bir dezavantajdır.

NEO / USD çifti, olumsuz durumda 93.5 Dolar, ters yöne ise 120 $ seviyesinde kaldı. Bu aralıktan kopuş, NEO’yu azalan üçgenin aşağı yön çizgisine doğru itme olasılığı yüksektir.

Traderlar, eğer fiyat en az dört saatlik bir seviyede kanalda kalırsa, 121 $ ‘ın üzerinde bir çıkış yapabilirler. İlk stop-loss 93 $ seviyesinde tutulmalı ve NEO Fiyatı üçgen düşüş eğrisi çizgisinden kurtulamamışsa daha yüksek emirler takip edilmelidir. NEO hareketli ortalamalardan düşüp 93.53 seviyesinin de altına düşerse, durum negatif hale gelebilir.

EOS / USD

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve 20 günlük EMA düşüş eğilimi gösteriyor. EOS Fiyatının, 10 $ ‘lık seviyelerde güçlü direnç göstermesi muhtemeldir.

Dezavantaj olarak, 7.5 $ ila 6.5 $ seviyeleri güçlü destek görevi görecektir.

Mevcut seviyelerde herhangi bir güvenilir pozisyon bulamıyoruz, bu nedenle EOS / USD çifti ile yeni işlemler hakkında bir önerimiz yok.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analiz

Bitcoin Neden Düşüyor?

Published

on

Bitcoin

Kripto para birimi piyasası son birkaç saat içinde kayda değer miktarlarda değer kaybetmesi ile yeniden gündeme gelmiştir. Aynı zamanda, Bitcoin, Ethereum ve lightcoin gibi kripto para birimlerinin önemli ölçüde azaldığını bu istatistiklerde görüyoruz.

Bitcoin

Düşmeye Sebep Olan Şey Nedir?

Kripto para (Cryptocurrency) sektöründe bazı uzmanlara göre, pazarın düşüşe geçmesi için doğrudan bir neden yoktur. Bununla birlikte, son zamanlardaki küresel olayların gelişimi piyasayı dolaylı olarak etkileyebilir de denmektedir.

ABD senatörleri, birkaç saat önce “Facebook Dijital Para” konusunda özel bir oturum düzenlemiştir ve Libra projesi hakkında birkaç açıklama yapmıştır. Bu oturumda, Libra ve Facebook aleyhindeki çeşitli suçlamalar konusunda sert bir eleştiri geldiği de görülmektedir. Senatörlerin dijital para birimleri hakkındaki açıklamalarının kripto para birimi piyasası üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bitcoin fiyatlarının düşmesinin ya da artmasının temel nedenleri arz-talep yasaları ve ek faktörler ile açıklanabilir. Bunu hisse senetleri ile karşılaştırabilirsiniz, çünkü Bitcoin fiyatlarındaki artış ve düşüş neredeyse hisse senetleri ile aynı mantığa sahiptir.

Arz ve Talep Ve Ek Faktörler

Arz ve talep, bitcoin fiyat değişikliklerinin ana nedenleridir. Küresel ve yerel olayların ötesinde olan bu ek faktörler, tamamen Bitcoin tarafından yaratılan özel olaylardan kaynaklanmaktadır. Genelde ekonomi dışındaki olayların da kripto para sektörünü etkilediğini görebilmekteyiz. Örneğin, bir aracılık firması tarafından iflasın kripto parasının fiyatını önemli ölçüde düşürdüğünü açıklayan bir siber saldırı da artış ve düşüş konusunda etkiye sahip olabilir.

Bitcoin, neredeyse her şeyin fiyatını yukarı veya aşağı yönde değiştirebileceği kadar özel bir kurumdur. Tabii ki, tüm haberlerin veya olayların fiyatlar üzerinde bir etkisinin olmadığını da bilmek gerekir. Bu nedenle, bitcoin’lerle ilgili tüm pozitif veya negatif olayların dikkatlice izlenmesi önemlidir ama farklı değerlendirilmesi gerekir. Elde edilen verilerin dikkatlice anlaşılacağı ve daha sonra yapılması gerekenler en ideal seçim olacaktır.

Bitcoin Değeri Değişkendir

Tasarruflarınızı coin cinsinden kaydetmenizi önermiyoruz. Bitcoin yüksek riskli bir varlık olarak görülmeli ve asla coin olarak kaybedemeyeceğiniz kadar para saklamamalısınız. Coin cinsinden ödeme alırsanız, çoğu servis sağlayıcı anında yerel para biriminize çevrilir.

Continue Reading

Analiz

2019’un En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para Birimi

Published

on

Bitcoin son birkaç ay içinde olağanüstü bir büyüme elde etmiş olabilir, ancak BTC 2019’un ilk beş ayında en iyi sonuçları gösteren ilk beş kripto para birimi arasında yer almıyor.

1) Binance Coin (BNB) +% 475

Nisan ayında, Binance Coin (BNB), Ocak 2018’de gözlenen tarihi yüksek (ATH) seviyesini geçen ilk dijital para birimi oldu. Binance’taki son 41 milyon dolarlık hackleme skandalı bile kriptokrasi para piyasasının performansını etkilemedi. Sadece üç gün önce, BNB tarihi maksimumuna ulaştı. BNB, yılın ilk beş ayında yüzde 475’in üzerinde aldı.

2) Tezos (XTZ) +% 255

Tezos, birçok nedenden dolayı 2018 zordu. Eylül 2018’de, XTZ’nin piyasa değeri 170 milyon dolar azaldı. Mart ayında değerini yüzde 70 artıran Cryptocurrency, 2019 yılının ilk beş ayında değerini yüzde 255 artırdı.

3) Litecoin (LTC) +% 254

Litecoin için 2019 yılının ilk beş ayı artma eğilimindeydi. Cryptocurrency LTC, neredeyse her ay en verimli cryptocurrency oldu. LTC, ocak ayından şubat ayına, şubat ayından mart ayına Mart ayından nisan ayına ve nisan ayından mayıs ayına kadar yüzde 254 arttı.

4) Bitcoin (BCH) + 166%

Bitcoin Cash sert çatalının Kasım 2018’deki olumsuz sonuçları kripto topluluğunda şiddetle hissedildi. Ancak, bu yıl Bitcoin Nakit yaralarını iyileştirmeyi başardı. 2019’un ilk beş ayında, BCH değerini yüzde 166 oranında artırdı.

5) Bitcoin (BTC) +% 134

Sonunda Bitcoin’e ulaştık. Önde gelen kripto para birimi, 2019 yılının ilk beş ayında yalnızca belirli dönemlerde değerini artırma eğilimindeydi. Bu sürelerin ötesinde, BTC’nin fiyatı büyük ölçüde değişmedi. Bitcoin (BTC), yılın ilk beş ayında değerini yüzde 134 artırdı.

Kripto Para Birimi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bitcoin, birçok açıdan benzersiz olan eşler arası bir dijital ödeme sistemidir. Banka havalesi, EFT veya kredi kartı gibi geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla birçok avantaja sahiptir:

Zaman sınırı yoktur. Bitcoin’lerde transfer yapmak isteyen bir kişi için zaman sınırı yoktur, Internet üzerinden herhangi bir yerden çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla transfer yapılabilir.

Geleneksel sistemlerde, para transferi göndermek veya almak için bir banka veya ATM kullanılır (İnternet üzerinden hariç). Örneğin, posta iletme ve Western Union gibi iletim sistemlerinde bir kişinin bu tür merkezlere aktarılması gerekir.

Saklamak ve taşımak çok kolaydır. Akıllı telefonunuzdaki Bitcoin değerine sahip binlerce dolar, istediğiniz zaman indirebileceğiniz sanal bir cüzdanda.

Dünyanın tüm bölgelerinde ticaret mümkündür. Bu nedenle, döviz maliyetleri uygulanmaz.

Basılı para gibi herhangi bir harcama veya gider yoktur. Para geleneksel yoldan basılır; Bu, hükümetlere ulaşım, depolama ve güvenlik gibi birçok yolla ek maliyetler ve maliyetler yaratır.

Ülkelerdeki ekonomik veya sosyo-politik durumdan etkilenmez. Hiçbir ülkenin merkez bankasının müdahalesine veya baskısına tabi değildir; bu nedenle, ülkelerin ekonomik ya da sosyo-politik yükseliş ve çıkışlarından etkilenmez.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Ne Kadar Sürecek?

Published

on

bitcoin 2019 tahmini

Bitcoin en son 2 yıl önce ulaştığı baskınlık seviyelerine doğru ilerliyor.

Özellikle hem çıkarken hemde düşerken bu baskınlığın artıyor olması altcoinleri ciddi anlamda etkiliyor. Yazıyı yazdığımız saatlerde bitcoin baskınlığı %70 seviyesinde. Analistler yakın zamanda aktif hale gelmesi beklenen BAKKT ile bu yükselişin sürebileceğini düşünüyor.

Kripto paraların babası Bitcoin 10.300-10.400 Dolar bandında seyrediyor şuan. Son zamanlarda oldukça hareketli bir grafik izleyen bitcoinin piyasa baskınlık oranında ise herhangi bir düşüş yaşanmadı. Bu değişken altcoin fiyatlarının geleceği adına önem arz ediyor. Zira baskınlığı sürekli artan bir btc karşısında yatırımcılar altcoinlere girmeyi tercih etmiyorlar.

Hatılayacağınız üzere 2017 Aralık ve 2018 Ocak aylarında yaşanan efsane altcoin boğasında bitcoinin baskınlık oranı %30’lara kadar çekilmişti. Josh Rager’a göre de “Bakkt’ın gelişi ile de bitcoinde hareketler yaşanacak ve baskınlık düşmeyecek”

Max Keiser’in dün twitter hesabından yaptığı açıklamada “Üzgünüm, altcoin’ler asla geri gelmeyecek” ifadesini kullandı. Her şeye rağmen altcoin holder’ları umudunu kaybetmişe benzemiyorlar.

Continue Reading

Trendler