Connect with us

Haber

Google, Kripto Para Reklamlarına Getirdiği Yasağı Kaldırıyor

Published

on

Dünyanın en büyük internet teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kripto para birimleri üzerindeki duruşunu tersine çevirerek, 2018’in başlarında yürürlüğe giren kriptoyla ilgili reklamlara ilişkin yasağını kaldırıyor.

Google, Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor

2018 yılının mart ayında, arama motoru Google, Facebook’un, Twitter’ın başında olduğu ve diğer platformları dahil olmak üzere, ICO’lar, kripto para cüzdanları ve hatta alım satım tavsiyeleri de dahil olmak üzere, kripto para ile ilgili reklamcılıkla ilgili yaygın bir yasağı hayata geçirdi. O zamandan beri kripto para piyasası, yeni yatırımcılar için cazip görünmemesi nedeniyle, sert fiyat dalgalanmaları ve sürekli bir düşüş yaşadı.

Ancak, Finansal ürün ve hizmet politikasında yapılan yeni bir güncelleme ile platform, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da reklam yayınlamaya yönelik kripto para değişimine izin vermeye başlayacak. Diğer ülkeler ise bu tarihe dahil değil. Google, reklam verenlerin, reklamlarının yayınlanacağı ülke için onaylanması gerektiğini ve Google’dan sertifika almaya hak kazanan reklam verenlerin, politikanın yürürlüğe gireceği Ekim ayında başvurabileceğini söylüyor.

1xBit

Yeni güncellenmiş politikadan kayda değer bir şekilde eksik olan, cüzdanlar, ticaret danışmanlığı veya ICO’lar dahil olmak üzere diğer kripto varlıklara referans. Şirket aksini söylemediği sürece, bu ürünler Mart’tan önceki politika güncellemesi kapsamında yasaklanmış olacak.

Yasaklama Öncesinde Başlayabilir

Facebook ve diğer platformlarında, kripto para ile ilgili reklamları yasaklayan şirket, aynı zamanda Facebook’un kripto para ile ilgili reklamsız reklamlarda da liderliği üstlendi.

Haziran ayında Facebook, bazı kripto para birimi ile ilgili reklamların yayınlanmasına izin veren reklamcılık politikalarında bir değişiklik yaptığını duyurmuştu. O zamanlar, Reddit’teki keskin gözlü kullanıcılar, Google’da AdWords platformu üzerinden yayınlanan Coinbase reklamlarını buldu. Ancak, iki şirket de reklamların yasaklanmasıyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı.

Google’ın Kripto Üzerindeki Baskısı

İlk günlerinde şirket, kripto para birimleri gibi basit bir arama motoru olarak gizlenmiş olsa da, ortaya çıkan yıkıcı bir teknolojiydi. Düzgün bir pozlama olmadan, Google bugün olduğu gibi yaygın bir şekilde benimsenmeyebilir.

Google bununla birlikte, yeni varlık sınıfını engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Kripto ile ilgili reklamlara ilişkin reklam yasağının yanı sıra, kripto para birimleri için benimsenen Google Chrome uzantılarını ve Google Play Store’dan kripto para kazandıran madencilik uygulamalarını da yasakladı.

Play Store uygulamalarındaki yasak, kripto uygulama geliştiricileri arasında bir karışıklık yarattı. Bu ayın başlarında, popüler kripto cüzdan uygulamaları CoPay, BitPay ve Bitcoin.com’un Bitcoin Cüzdan’ı, Google Play Store’dan uyarı yapılmadan kaldırılmıştı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler