Connect with us

Haber

Japon Madencilik Devi DMM, Yeni Çiftliğini ve Showroom’unu Açtı

Published

on

Japon eğlence devi DMM, “büyük ölçekli ve japonya kalitesinde” madencilik grubunu, daha fazla çiftlik kurma planı ile başladı.

DMM ayrıca, halkın madencilik grubunun yanı sıra bir madencilik havuzunu gezmesine imkân veren bir showroom da açıyor.

 

DMM’nin Japonya’daki Madencilik Çiftliği

27 milyon üyeli, popüler e-ticaret sitesi DMM.com’un işletmecisi DMM Inc, Cuma günü, Kanadawa Şehrindeki, Ishikawa Bölgesinde, Japonya’da madencilik yapamaya başladığını açıkladı. Şirket şunları söyledi:

1xBit

“DMM, diğer yurtiçi operatörlere kıyasla ‘büyük ölçekli ve Japonya kalitesinde’ madencilik çiftlikleri işletiyor… Soğuk bölgede bir maden çiftliği kurarak, düşük fiyatlı elektrik alımını gerçekleştiriyoruz ve maden gelirlerini en üst düzeye çıkardık.”

Buna ek olarak, şirket, madencilik çiftliğinin “müşterilerin erişimineaçık bir showroom haline getirildiğini” de açıkladı. Showroomda 1000 madencilik tesisi görüntülenecek. DMM, “Mart ayının başından itibaren bu showroom’u açmayı hedefliyoruz” diyerek, “Mart ayı ortalarından halka turlar için kayıt almaya başlatmayı planlıyoruz” diye açıkladı.

Şirket, Japonya’da piyasaya sürülmesinin ardından, ek madencilik çiftlikleri kurmayı planlıyor. Fuji Televizyon Ağı, “Yurtiçinden başlayarak, DMM’nin mühendis ekibi, kaliteyi sağlamak ve yerli kullanıcıların güvenini kazanmak için doğrudan operasyonda yer alıyor” dedi.

DMM Maden İşletmeleri

DMM, madencilik grubuna her iki türde madencilik tesisi olan ASIC ve GPU’yu şirkete çeşitli kripto para birimleri madeninde coin çıkarmaya imkân tanıdı. TV istasyonu, DMM’nin “ASIC makinelerinin Çin’de yapıldığını” belirtti. “ASIC makineleri 650 MH/s (mega karma/sn) ‘dır ve GPU makineleri yaklaşık 300 MH/s daha düşüktür.

Haber bülteni ayrıca “güç tüketimi ASIC için 750W, GPU için 1900 ila 2000W” olduğunu belirtti. Ayrıca, GPU madencilik kulelerinin on iki GPU kartının iki güç kaynağına bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

DMM, bitcoin, ethereum ve litecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto paraların madenciliğini yapacağını söyledi. DMM madencilik laboratuarı Shinichi Takaguchi’nin lideri Fuji TV’ye verdiği demeçte, “yanlızca Bitcoin üzerinde ısrarcı değiliz” dedi ancak “Diğer madeni paralarla birlikte tabii ki aynı zamanda maden aramalarımızı da yaptıklarını” vurgulandı. Pazar ortamına bağlı olarak, o tarihte en karlı olan tüm kritp para birimlerinin laboratuarda kullanılacağını tekrarladı ve şunları ekledi:

“Gelecekte, kendi DMM [madencilik] havuzumuzu yönetmeyi ve genel kullanıcıların yaz aylarında maden haklarını satın almalarını sağlayan bulut madenciliği geliştirmeyi planlıyoruz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler