Ana Sayfa Kripto Para Haberleri JPMorgan CEO'su: Tüm Kriptolar Hükümetler Tarafından Kontrol Edilecek

JPMorgan CEO’su: Tüm Kriptolar Hükümetler Tarafından Kontrol Edilecek

9 Ocak tarihinde, yani bugün, JPMorgan Chase Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin dahil tüm dijital para birimlerinin nihai olarak fiat para birimleri veya hükümetler tarafından kontrol edileceğini öngören kötümser bir yaklaşımda bulundu. Dimon, yorumları bugün San Francisco’daki JPMorgan Sağlık Bakım Konferansı’nda yaptı.

Konferanstaki soruları cevaplayan Dimon, küresel hükümetlerin buna izin vermeyeceğini söyleyerek, herhangi bir kriptoparanın şimdiye kadar yasal olarak kabul edilmesinin mümkün olmadığından bahsetti. Ayrıca Dimon, ana akımın kabul etmesi ve para birimi olarak kullanılacak olan herhangi bir kripto para biriminin, devletin desteğiyle veya dijital dolar gibi fiat para birimleriyle destekleneceğini belirtti.

 

Dimon’a, merkezi olmayan kriptoparaların “gölge ekonomisi”ni nasıl gördüğü sorulduğunda, kötümser bir yanıt verdi;

“Kısacası bu olmayacak, boşa harcanan zaman. Bu benim kişisel fikrim. Dünyada, gerçekten kontrol edilemeyen, merkeziyetsiz para birimi olmayacak. [Blockchain] teknolojisi tabiki kullanılacak. Para taşımak veya aktarmak için kullanılabilir. Ancak bu ABD doları olacaktır. Bir dolara karşı bir Bitcoin denilen sanal para olabilir.” dedi.

Eylül 2017’de bir bankacılık konferansı sırasında Dimon, Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendirmişti ve Bitcoin’i şirket hesaplarında işlemeyen herhangi bir JPMorgan çalışanını “aptal” olduğu için kovacaklarını söylemişti. Dimon, , Eylül  ayında Fox Business’a verdiği özel bir röportajda, yorum yaptığına pişman olduğunu ancak bugünkü konularla pek ilgilenmediğini söyledi.

2017’de, dünyanın çeşitli ülkelerinde hükümetler, ulusal bir dijital para biriminin uygulanabilirliğini düşünüyor olduklarını açıkladı. Venezuela gibi ülkeler hali hazırda zaten bunu yaptılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...