Connect with us

Haber

LitePay Duyuruldu, Litecoin Fiyatı Yüzde 30 Arttı

Published

on

Kripto para ödeme sistemi girişimi LitePay ’in iki hafta sonra hizmete başlayacağını duyurmasından sonra litecoin yüzde 30 değer kazandı ve bu sıçrayış 200 dolar bariyerini aştı. Dolar karşısında kazanılan değerin haricinde geçtiğimiz son üç yıl içinde LTC/BTC paritesi en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto paraların pazar değeri sıralamasında ( toplam 11,1 milyar dolarla beşinci sırada olan litecoin, şu sıralar bitfinex kripto borsasında 233 dolardan işlem görüyor. Aralık ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek değeri ile karşılaştırıldığında hala düşük bir seviyede işlem görmesine rağmen, LTC/BTC kuru şu sıralar 0.02 seviyeleri ile 2015 yılından beri en yüksek seviyesinde.

 

Daha önceki fiyat tırmanışları ile karşılaştırıldığında litecoin işlem hacimlerinin dünya çapındaki borsalarda daha eşit olarak dağıldığını görüyoruz. Bu durum daha istikrarlı bir fiyatlandırma olduğunu gösteriyor. OKex borsası litecoin işlemlerinin yüzde 26’sına sahipken, ABD’li Gdax sadece yüzde 14’üne sahip. Güney Kore merkezli Bithumb ve Upbit diğer borsalara göre yüzde 8 daha yüksek fiyattan işlem yapmasına rağmen iki borsanın toplam hacmi ancak yüzde 10’u buluyor.

1xBit

Kripto para endüstrisinin güçlü oyuncularından Bitpay’in yolunu izlemeyi planlayan Litepay, 26 Şubat tarihinde Twitter üzerinden duyurulmuş olmasına rağmen, litecoin fiyatlarındaki tırmanış daha yeni yeni momentum kazanıyor gibi.

https://twitter.com/LitePayInc/status/963245378618343424

San Fransisco merkezli LitePay girişiminin web sitesindeki bilgilere göre, LitePay’de BitPay’in hizmetlerine benzer hizmetler sunacak. İşletmelerin litecoin ödemeleri kabul edip anında itibari para birimi olarak hesaplarına geçmesini sağlayacak. Ayrıca kullanıcıların önceden LTC yükleyerek kullanabilecekleri kredi kartları da hizmete sunulacak.

Litecoin çatallanması (Fork)

Litecoin, kendisini kripto para ekosisteminde başında beri bir ödeme yöntemi olarak konumlandırdığı için bu girişimin neden bu kadar piyasa fiyatlarını yukarı çekmeyi başardığı anlaşılıyor. Bununla birlikte litecoinin Şubat ayının 19’unda aynı bitcoin de 1 Ağustos 2017 tarihinde olduğu gibi litecoin-cash çatallanması olacak ve hali hazırda litecoin elinde tutanlara havadan litecoin-cash de gelecek. Bitcoin Cash’in çatallanma furyası sonrası oluşan karmaşada ve sonrasında BTH’ın değerinin spekülatif olarak yukarıda tutulması, ilk defa çatallanacak olan litecoin içinde yatırımcıları bedava para konusunda heveslendirdi. Ancak Litecoin ana geliştiricisi Chalie Lee bu çatallanma ile ilgili herhangi bir ilişkisi olmadığını ve bunun tamamen dolandırıcılık olduğunu daha önce açıklamıştı. Yeni litecoin-cash’in arkasında Roger Ver gibi hırçın bir milyoner yok ve yol haritası nasıl konumlanacak henüz belli değil. Bu sebeple bedava para hayalleri bu sefer litecoinin fiyatını yukarı taşımak dışında pek bir işe yaramayabilir.

kaynak: webrazzi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler