Connect with us

Haber

Novogratz; Sektöre Yeni Girecek Kurumlar Bitcoin Fiyatını Yükseltecek

Published

on

Geçtiğimiz günlerde, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 10 bin doları aşacağı yönündeki iddialarını geri çekmeye devam eden Mike Novogratz, kurumların hala kripto sektörüne girmeye hazır olduklarını ifade etti. Novogratz, 2019’un ilk iki çeyreğinde ise Bitcoin fiyatının yükseleceğini iddia etti.

Fidelity, BitGo, Bakkt Çözümleri

Pazartesi günü, bankaların yönetimi altındaki 2,5 trilyon dolar değerindeki finansal varlıkları olan Fidelity Investments, beklenmedik bir şekilde kripto odaklı bir iştirak olan Fidelity Digital Asset Services‘ı(FDAS) başlatma planını açıkladı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu girişimin operasyonları büyük ölçüde kripto para endüstrisine odaklanacak ve Fidelity, varlık saklama, alım satımı ve “özel müşteri hizmetleri”sunacağını iddia etti.

FDAS’ın resmi lansmanında, yukarıda belirtilen ürünler sadece Fidelity’nin kurumsal müşterileri için geçerli olacak. Ancak hata yapmayan Boston merkezli şirket, 72 yıllık tarihinde 13.000’den fazla kurumsal müşteriyi topladı ve bu da kripto pazarına girmenin büyük bir olasılıkla başarı ile karşılanacağını gösteriyor.

Bu olumlu gelişmenin ardından, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, FDAS ve kripto ekosistemi hakkındaki düşüncelerini bir bütün olarak Bloomberg izleyicilerine anlattı.

Hemen FDAS’ın önerilen gözaltı çözümüne dikkat çeken Novogratz, bu hizmetin kurumlardan gelen bir ilgi akışını muhtemelen katalize edeceğini açıkladı. CEO şunları açıkladı:

“Kriptoya dahil olan kurumsal yatırımcıları alacak olan şeylerden biri de gözaltı çözümleri… Ve Fidelity, kurumları hedef alan dünya standartlarında bir gözaltı çözümüyle çıkıyor, bu yüzden kontrol edilen bir kutu ve [bir şey] [bir kurumun] listesi alındı. ”

Geçmişte Wall Street’te müthiş bir güç olan Novogratz, aynı zamanda ICE destekli Bakkt ve Goldman Sachs‘ın önerilen gözaltı çözümlerinin, BitGo’nun halihazırda kurulmuş olan hizmetinin yanı sıra, yatırım danışmanlarının çoğunun nihai olarak sınıflandırılmasına yol açabileceğini de ekledi. güvenli bir yatırım olarak kripto varlıkları.

İlginç bir şekilde, Novogratz’un gözaltına alınması konusundaki yorumu, CNBC Fast Money’deki son görünümüne doğrudan atıfta bulunmakta ve “kurumsal FOMO” nun doğru düzenlenmiş velayet gibi kripto dostu altyapıların getirilmesiyle ortaya çıkacağını iddia etmiştir.

Ancak, kripto para birliği savunucusu tarafından açıklandığı gibi, kurumlar zaten Yale, Harvard, Stanford ve North Carolina Üniversitesi gibi sermaye, kripto ile ilgili girişimlere sermaye tahsis etmeye başladıkça, büyüyen bir “FOMO” duygusu hissediyor olabilirler.

Ama… Kurumsal Kabul Biraz Süre Alabilir

BakktErisX ve FDAS‘ın gelişi, uzun vadede bu endüstriyi daha iyi bir hale getirecek olsa da, Novogratz, kurumların büyük bir kitleye ulaşmasının bir gecede gerçekleşemeyeceğine dikkat çekti. Ne dediklerini biliyorsunuz – “Roma bir gün içinde inşa edilmedi.” Dikkatli bir şekilde iyimser olan bu noktaya dikkat çeken kripto fonu yöneticisi şunları söyledi:

“Fidelity bugün işlerini açıkladı ve muhtemelen Ocak ayında ya da 2019’un birinci çeyreğinde yükselecek. Ve sonra borulardan biraz su çekmeniz gerekiyor, bu yüzden tahminimce ilk çeyrekte veya ikinci çeyreğin başında kurumsal likiditeyi saf kripto varlıklarında görmeye başlayacaksınız. ”

Tartışmalı bir konuyu gündeme getirmekten korkmayan Bloomberg sunucusu, Novogratz’ın, kurumların şimdiye kadar kriptonun her alanında yer alacağı yönündeki iddialarını neden geri çektiğini sorguluyor. Bu soruyu hafifçe kenara alan Galaxy Digital yöneticisi, popüler pazarın aksine, “her şey, kripto gibi hızlı gelişmekte olan bir pazarda bile, umulandan biraz daha uzun sürüyor” dedi.

Kripto para ve blockchain sistemini dördüncü sınıf öğrenciye benzeten Novogratz, sektörün “yarın mezun olmasını ve doktora derecesini almasını beklediğini” belirtti. Beğenseniz de beğenmeseniz de, kripto para endüstrisi, kendini dünyayı değiştiren bir endüstri olarak tesis etmeden önce aşması gereken sınırlar var ve bu sınırlar için de çeşitli engeller var.

Kendi segmentini kapatırken, Bitcoin’in bu yıl 10.000’i geçmesinin beklenmediği tahminini ikiye katladı ve kripto varlıklarının, büyük bir perakende yatırımcı kitlesinin nihayetinde dalmalara girmesiyle birlikte, yeni tüm zamanların en yüksek puanlarını yayınlayacağını ekledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Elon Musk Bir Podcast’te Bitcoin Hakkındaki Soruları Yanıtladı

Published

on

Elon Musk Bitcoin

En başarılı ve popüler girişimcilerden biri olan Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında genel bir fikirden bahsetti. Bir podcast’te görünen dijital varlıkların nakit parayı tamamen değiştirmeyeceğini, ancak oynayacakları bir rolleri olduğunu söyledi.

Musk: “Bitcoin Parayı Değiştirmeyecek”

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak ticari çabalarıyla bilinen Musk daha önce, en çok kullanılan çevrimiçi ödeme hizmeti şirketlerinden biri olan PayPal’ın kurucusuydu.

Son zamanlarda bir podcast’te Musk’a dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin hakkında sorular soruldu. Başlangıçta “Bitcoin için ne o tarafta ne de bu taraftayım” dedi, ancak teknik incelemeyi ilk okuduğunda bunun çok akıllıca olduğunu düşündüğünü söyledi.

Musk ayrıca Bitcoin ve kripto para birimlerinin ileride nakit yerine koyulup koyulmacağı konusunda da konuştu. Bitcoin ve kripto paraların bir rolünün olduğunu belirtti, ancak “kripto paralar birincil tabanın yerini almıyorlar – kripto’nun birincil finansal taban olacağını öngörmüyorum.” dedi.

Ayrıca, son zamanlarda ünlü milyarderin gizemli tweetler atması da popüler oldu. Birkaç hafta önce Musk, 30 milyondan fazla takipçisinin önünde “Bitcoin benim güvenli sözüm değil” dedi.

Etkili bir diğer isim olan Ray Dalio da Davos’taki en büyük kripto para biriminden bahsetti. Bitcoin’in yüksek volatilitesi nedeniyle paranın yerine geçme amacında başarısız olduğunu belirtti.

Nakit ve Kripto Paralar Üzerine

Musk, bir bütün olarak kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini ve kriptoların yasadışı faaliyetlere karıştıkları iddialarını detaylandırdı.

“Bu konu kripto dünyasını kızdırıyor, ancak yasalar çerçevesinde olmayan işlemler var. Pek çok farklı ülkede pek çok farklı yasa var. Yasa dışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için gereken yasal işlemler içinde de nakit kullanılmak zorunda. Yasadışı ve yasallık arasındaki para yönetiminde bir köprüye ihtiyacınız var. Kripto burada devreye giriyor. ”

Musk ayrıca, hükümetlerin bazen kriptolar ile yasadışı çok fazla işlem gerçekleştirdiğinden dolayı kripto para birimlerini yargılamadığını da belirtti:

“Bu bazen sanki kripto paraları yargılıyormuşum gibi algılanıyor ama aslında – yasa dışı olan ve yasa dışı olmaması gereken birçok şey var. Sanırım bazen hükümetler çok fazla kanun uyguluyor. Herşey yasadışı olarak tanımlanmamalı. ”

Bununla birlikte, nakitin rolünün nihayetinde azaldığından ve kullanım alanının azaldığından da bahseden Musk, “Nakit kullanmak gittikçe zorlaşıyor, bazı yerlerde nakit bile kullanamıyorsunuz.” dedi.

Continue Reading

Analiz

Bitcoin Fiyatı 8000 Dolar’a mı Hazırlanıyor?

Published

on

Bitcoin

Kasım ayının son gününde, kripto para piyasası piyasası nispeten nötr bir durumda. İlk 10 kriptonun oranları % 2’den fazla artmadı veya azalmadı. Bitcoin (BTC) fiyatı dünden bu yana neredeyse % 2 arttı ve şu anda en büyük kazancı elde eden kripto oldu.

BTC / USD: 8,000 Dolar Seviyesine Dikkat Edin

Bitcoin, Kasım ayında altı ayın en düşük seviyesini kaydetti. Dünyanın en büyük dijital varlığı aşırı bir düşüş yaşadı. Ancak, iyileşme belirtileri 22 ve 25 Kasım düşüşlerinden sonra ortaya çıktı.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, boğaların yerini kaybettiği ve ayıların tekrar girişimi ele geçirmeden önceki son fiyat. Bu 8,000 $ işareti olabilir. Yaklaşan satış hakimiyeti, göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine yaklaşmakta olduğu gerçeğiyle doğrulanıyor.

Büyük zaman dilimine bakıldığında, alıcıların işlem hacmi endeksine bağlı olarak azalan ilgisini görmekteyiz. Bitcoin, ayılar tarafından yapılan sürekli baskıyı gösteren aşağı yönlü kanaldan henüz çıkmadı.

Continue Reading

Haber

Bitcoin Fiyatının Tekrar 20 Bin Dolara Dönmesini Engelleyen 3 Şey

Published

on

bitcoin

Bitcoin kripto piyasasında ani yükselişleri ve sert düşüşleriyle tanınıyor ancak son birkaç aydır çok fazla artış göstermedi. Bitcoin, Aralık 2017’de 20.000 $’ı aştığından beri insanlar boğa piyasasının geri dönmesini bekliyorlar ama bitcoin fiyatını düşüren birkaç şey var. İşte Bitcoin’in yakın zamanda yeniden zirvelere ulaşamamasının birkaç sebebi…

Bitcoin’in İlginç Durumu

Bitcoin yaratılmasından bu yana dramatik fiyat dalgalanmalarıyla bilinir. On katlık bir artış ve ardından % 90’lık bir düşüş Bitcoin için olası bir durumdur.

Bitcoin’in müthiş yükselişi 2017’nin sonunda gerçekleşti ve yaklaşık 20 bin doları görmüştü. O günden sonra, fiyat günden güne düşmeye başladı. Ortalık durulduktan sonra Bitcoin 4.000 $’ın altına düştü. Dibi gördükten sonra ise yavaşça yukarılara tırmanmaya başladı. 2019’un genelinde 7.000 ile 11.000 $ arasında gidip geldi . Bitcoin’e yatırım yapan pek çok insan yakın zamanda yeniden zirveye ulaşmasını bekliyor. Fakat topluluğun büyük bir kısmı oldukça şüpheli.

1xBit

1. Kurumsal Yatırımcılar Kripto Paraları Tam Olarak Benimseyemedi

Kripto para piyasasına giren kurumsal yatırımcılar yıllarca çok konuşuldu. Bitcoin’in herhangi bir merkezi olmaması ve güvenilirliği her türden yatırımcı için harika bir yatırım aracı olmasını sağlıyor. Ancak kurumlar Bitcoin’e yatırım yapma konusunda tereddüt ediyorlardı. Kurumların yatırımcılara Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri gibi fırsatlar sunması ve farklı kripto para birimlerinin ortaya çıkması gibi bu alanda birkaç adım atılmıştır. Birçok insan Birçok insan Bakkt platformunun gerçekleştireceği lansmanın yatırımcıları cezbedeceğini umut ediyordu ama o beklenen etki gerçekleşmedi.

Kurumların yatırım konusunda endişelerinin devam etmesinin iki büyük sebebi var. Birincisi, Bitcoin’e yatırım yapma konusundaki belirsizlik. Bitcoin neredeyse on yıldan beri kripto pazarındayken, yatırımcılar hem Bitcoin’e hem de diğer kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda denemeler yapıyor. Bu şu anlama geliyor, yatırımcılar kripto para birimlerine tam olarak güvenmiyor. Bu sebeple Bitcoin’in kaderinin ne olacağını kimse bilmiyor. Ya Bitcoin MySpace’in yolundan gidebilir ve başka bir kripto para biriminin piyasayı domine etmesinin önünü açabilir ya da kripto para piyasası tamamen bitebilir ve bu da başarısız bir deneme olarak sonuçlanabilir.

Birçok kurumun maruz kaldığı bir diğer problem bitcoin yatırımlarının korunma riski ve muhafaza edilememesidir. Birçok yerel para birimleri devlet veya banka gibi diğer büyük kuruluşlar tarafından sigortalanır veya desteklenir. Bu firmalar, birikimlerin ve sermayelerin çalınma veya ele geçirilme ihtimallerinin düşük olduğundan emin olabilirler ancak kripto para birimleri ile bu çok farklı. Çünkü yerel para birimleri somut ve korunması daha kolayken, kripto para birimleri dijitaldir ve günümüzde hacklenme ihtimalleri -en azından yerel para birimlerine göre- yüksektir.

Makul miktarda bitcoin yatırımı yapan ortalama bir kullanıcı için, paralarını güvende tutmak için birkaç yedekleme ve basit bir dijital cüzdan yeterli. Ayrıca kripto para sektöründe milyonlarca dolar yatırım yapan büyük kurumlar ise fonlarının güvenli olduğundan emin olmak için daha büyük güvenlik önlemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Coinbase ve diğer büyük kripto para borsaları bu problem için göze çarpan çözümler sunmaya başladı. Bu çözümler ile Coinbase haftalık milyonlarca dolarlık müşteri fonu kazanmaya başladı ama muhafaza sorunu, kurumsal yatırımcılar için hala bir sorun olmaya devam etmekte.

2- Teknolojik Sıkıntılar

Bitcoin, ağı ölçeklendirmek için neredeyse tüm katman iki teknolojilerine olan inancını ortaya koydu. Lightning ağı ve Blockstream’in Liquid ağı gibi iki teknoloji, işlemleri ana blockhain baskısından alıp zincir dışına çıkmasını sağlıyor. Bu 2 teknoloji kendi sorunlarıyla baş etmeye çalışıyorlar ve 18 ay boyunca zar zor yakalandılar.

Lightning ağı, hangi ölçüme bakarsak bakalım, altı ay boyunca kesinlikle durgunlaştı. Düğümlerin sayısı Nisan ayından bu yana zar zor artmaktadır ve şu anda altı bin düğümün biraz altındadır.

Toplam kanal sayısı, ağın toplam kapasitesi ve ortalama kanal kapasitesinin tümü Nisan ayından bu yana azalmaktadır. Yeni bir 1000 BTC kapasitesine ulaştıktan sonra, ağın kapasitesi düştü ve bugün bulunduğu 818 BTC’ye kadar düşmeye devam etti.

Yeterli bir ölçekleme çözümü olmadan, birçok yatırımcının Bitcoin’in gelecekteki finansal kapasitesini ve Visa gibi büyük ağalara sahip dijital bankacılık sistemleriyle rekabet edip edemeyeceği konusunda endişelenmeleri muhtemeldir.

3- Bitcoin’in Piyasa Duyarlılığı

Bitcoin’in günümüzde karşılaştığı tüm sorunların ötesinde, piyasa duyarlılığı sorunu da var. Bitcoin’i tekrar 10.000 $’lara geri döndürecek aldatmacalar yok gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatlarının bu yılın Haziran ayında 13.800 $ ‘ı görmesiyle piyasa yorumcuları “kripto kışın”resmen bittiğine dair takipçilere umut verdiler. Bitcoin’in 13.800 $’lık zirve yolculuğundan bu yana, piyasada tekrar ayağa kalkacak momentumu ayılar nedeniyle aşağı yönlü bir spirale geri döndü.

Bitcoin başlangıçta 20 bin dolara ulaştığında, kripto para birimlerini çevreleyen aldatıcı grafiklerin dışında kaldı. 20 bin dolara çıktığı fark edildiğinde bu teknoloji hakkında bilgisi olmayan birçok yatırımcı Bitcoin’e yatırım yapmak için acele ettiler. Bitcoin’in bu zirve yolculuğu birçok haber kanalında konuşuldu, sayısız manşetler atıldı ve borsalara günde milyonlarca yeni yatırımcı kayıt oldu.

Ancak şimdi saman alevi söndü ve o aceleci yatırımcılar bugünün kripto pazarında değiller. Çünkü o büyük artış artık yok. Dijital para birimlerine yeni bir yatırım dalgası getirebilecek bir sonraki şeyi bekleyip göreceğiz.

Continue Reading

Trendler