Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Parity'de Yeni Güvenlik Açığı, Binlerce Ethereum Kayıp

Parity’de Yeni Güvenlik Açığı, Binlerce Ethereum Kayıp

Ethereum’un Parity adlı cüzdan yazılımı “yanlışlıkla” 280 milyon dolar değerinde fon karantinaya aldı ve platformda fazlaca güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı.

Eski Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından yaratılmasından bu yana sorunlarla karşılaşan şirket, şimdiyse “dondurulmuş” Ethereum cüzdanlarına tekrar erişmeye çalışıyor. “… Bir kullanıcı, kod kütüphanesi içinde olduğu için, tüm multi-sig sözleşmelerini kullanılamaz hale getirebilecek kütüphane kodunu silerek, kütüphane cüzdanına intihar ettirdi.”

Kısacası, Parity multi-sig cüzdanlarına erişmek için kullanılan kod tabanı şu anda silinmiş ve fonların, yani cüzdan sahiplerinin erişemeyeceği bir alan yaratılmıştır. GitHub üzerinde Devops199 adlı kullanıcı bir Yardım Talebi’nde yaşanan olayı “yanlışlıkla öldüler” diye tanımladı.

Parity, halihazırda multi-sig güvenliği gibi temel sorumluluk haline gelmesi gereken ilkelerin çiğnenmiş olabilmesi yüzünden tüm businness ve standart kullanıcılarını sakinleştirmeye çalışıyor.
Cüzdan’dan gelen en yeni Twitter güncellemesi, “Ayrıntıları doğrulamak üzerinde çalışıyoruz ve detayları hakkında bilgi vereceğiz” dedi.

Temmuz ayında, Parityde ilk güvenlik açığıyla önemli bir kırılma yaşanmıştı; bunun sonucunda beyaz şapka bilgisayar korsanlarının, kullanıcı fonlarını gelecekteki potansiyel hırsızlıklardan korumak için kasıtlı olarak cüzdan tahliye ettikleri görüldü.

Sadece Bu bölüm için projeye yaklaşık 30 milyon dolar harcanıyordu.

yabancı kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...