Connect with us

Haber

Petro Ön Satışı 735 Milyon Doları Buldu, Petro Nasıl Alınır?

Published

on

Venezuela’nın Petrol Destekli kripto parası Petro, ön satışı 735 Milyon Doları buldu.

Venezuela, petrol detekli kripto parasının ön satışının ilk gün 735 milyon doları bulduğunu açıkladı. Hükümet alıcılar için ayrıca bir el kitabı yayınladı ve alıcıların “sert para birimleri ve kripto para birimlerini kullanabileceğini, ancak bolivarın geçerli olmayacağını” doğruladı.

 

Petro Ön Satışları Başladı

Petro’nun petrol destekli kripto parasının özel ön satış kararı, 20 Şubat günü sabah 8: 30’da (Venezuela saat 04: 00 UTC) PTR’nin teknik incelemesine göre planlandı. Ancak 20 Şubat yerel saati ile gece yarısı saatlerinde hükümet, kripto paranın ön satışının başlamış olduğunu ve yatırımcılar için el kitabının yanı sıra kara para aklamayı önleme (AML) ve uyumluluk el kitabını da yayınladığını açıkladı.

1xBit

Ön satış aşamasında, whitepaper’a göre toplam 82,4 milyon PTR piyasaya sürülecek. Ülkenin başkan yardımcısı Tareck El Aissami, Pazartesi günü Miraflores Sarayı’ndan, “Petro, Venezuela vatandaşları ve diğer yabancı uyruklu kişiler tarafından satın alınabilir.” diyerek satışın başladığını doğruladı.

Kripto para müfettişi Carlos Vargas ise şunları söyledi:

Ön satış ve ilk teklif fiat para birimleri ve kripto para birimleri cinsinden yapılacak, ancak bolivar olmayacak… Bizim sorumluluğumuz, kripto parayı (PTR) en iyi ellere geçirmektir. Daha sonra ikincil bir pazar ortaya çıkacak.

İlgilenen alıcılar, Eyalet şefinin verdiği Ethereum adresine özel emir vermek üzere Etherdelta platformunu ziyaret edebilirler. Bununla birlikte, yazı yazıldığı sırada fiyat çizelgesinde hiçbir fiyat gösterilmedi. Bu, kullanıcıların satın alma işlemlerini tamamlamasını engelleyen bir teknik aksaklık olabilir.

Üniversite Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Hugbel Roa’ya göre, petro web sitesine gelen trafik, yerel saat dilimi gece yarısından kısa süre sonra “Venezuela kriptoparasının ön satışının küresel duyurusu ile beş katına çıktı” dedi.

Teknik zorluklara rağmen Venezuela’nın cumhurbaşkanı Nicolas Maduro şöyle dedi:

“Venezuela, Petro ön satışı ilk gününde 735 milyon dolara ulaştı.”

 

Petro Nasıl Alınır?

Web sitesine göre, Petro satın almak için gereken tek şey, bir dijital petro cüzdanı açmak. “Cüzdanınız bir kere açıldığında, cüzdanınıza PTR aktarmak isteyen herkesle paylaşabileceğiniz bir e-posta adresi oluşacak. Bu e-posta adresine PTR’lerinizi alıp yatırabileceksiniz. ”

Alıcılar için yayınlanan el kitabında, bir petro cüzdanı için kayıt yaptırma işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatımını bulabilirsiniz; Alıcıların, cüzdanlarını kurmak için bir kurulum dosyası indirmesi gerektiriyor. Dijital cüzdanın oluşturulması için veri paketi kurulumu tamamlandıktan sonra, kurulum dosyası kendiliğinden silinecek şekilde yapılandırılmış.

Kılavuz, petro cüzdanını kaydetme ve kurulum adımlarının yanısıra, kullanıcıların özel anahtarlarını da kontrol altında tutuyor. Ancak kullanıcıların her tür kripto para yatırma işlemi için ihtiyaç duyacağı bir ortak anahtar oluşturmasını da istemiyor. Bununla birlikte, NEM blok zincirinin kullanımı ile ilgili de bir açıklama yapıldı:

Venezuela Devleti tarafından başlatılan Blockchain, programlama unsurları NEM blok zinciri adlı bir teknolojik platformla ilişkili olduğu için sağlam güvenlik mekanizmalarına sahiptir.

Kapalı kaynak kodu çalıştıran merkezi sunucuları kullanan Kriptopara NEM, geçtiğimiz günlerde en büyük Japon kripto borsalarından Coincheck’in hacklenmesinin ardından sık sık haberlerde yer aldı ve kripto para piyasalarında 58 milyar yen (~ 539 milyon dolar) kaybetti .

1 Comment

1 Comment

  1. Paykwik

    23 Şubat 2018 at 19:34

    Petro nun resmi site linkini bulamadım . Yardımcı olurmusunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler