Connect with us

Haber

UNICEF, Kripto Para İle Bağış Kabul Etmeye Başlıyor

Published

on

UNICEF, Game Chaingers’ı; dünyanın dört bir yanından oyuncuları ve kripto meraklılarını bir araya getirerek, bilgi işlem gücünü iyi bir amaç için birleştirecek bir eylem başlattı.

Savaştan yorulmuş Suriye’de, halk için para toplama çabası içinde ki UNICEF, oyuncuyu ve kripto meraklılarını, insani fonların madeni kripto paralarla, özellikle Ethereum’u yardımcı olması için güçlü grafik işlemcilerini borç vermelerini rica ederek, blockchainle dayanışma başlatıyor. Bu, ‘Game Chaingers’ adlı yeni bir proje ve web sitesine girip sisteminizle ilgili birkaç ayrıntı sunarak, madencilik yazılımını yapılandırabilecek ve kurabilecek kadar kolay.

 

UNICEF, yeni bağışçı bulma ihtiyacı olmaksızın projeyi yarattığını belirtti çünkü bağışçılarının çoğu 50 yaşın üzerindeydi. Düşünceleriyle, bilgisayarların işlem gücünü ödünç almaktan doğrudan istemek yerine, normal durumda olmayan kişilere, hayır kurumlarına katkıda bulunma imkânı tanıyan yeni bir yol öneriyor.

1xBit

İnsani yardım kuruluşunun blockchain teknolojisini, bu kullanma ilgisi ilk kez değil. UNICEF Ventures kurucularından Chris Fabian, geçtiğimiz Ekim ayında, şirketin teknolojiyi denemekten çekinmeyeceğini söyledi: “Kendi simgemizi tasarlamaya bakacak bir yerdeysek, onların tasarımının bir parçası olabilmek için onların tasarımına yardımcı olmaya çalışmalıyız ve potansiyel olarak kripto cinsinden bir yatırım fonu da var, hepsi yakın gelecek için yol haritamızda olacak şeyler olabilir “dedi.

Game Chaingers web sitesi “Bu operasyona katılabilmek için yapmanız gereken tek şey, madencilik yazılımı olan Claymore’u kurmak” diyor. “İstediğiniz zaman madenciliğe başlayabilir veya durdurabilirsiniz, UNICEF’in elektronik cüzdanında Ethereum’u hazırlayabilirsiniz” Organizasyonun bir sözcüsüne göre, madencilik programını yürütmek kullanıcıların bilgisayarlarının daha fazla elektrik tüketmesine neden olmaz. UNICEF yalnızca işlem gücünüzün bir bölümünü ödünç alacak ve yalnızca “dakik ve kısa süreli olarak katılım” sağlamanızı istiyor.

Katkıda bulunmak isteyen, ancak bunun için bilgisayar kaynakları olmayan kişiler için doğrudan bağışlarla kolaylıkla katılabilirsiniz. UNICEF, Ethereum bağış cüzdanı adresini resmi Game Chaingers web sitesinde yayınladı. Bu web sitesinde ayrıntıları bulabilirsiniz. Game Chaingers’ın madencilik eylemi 31 Mart’a kadar devam edecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler