Connect with us

Haber

Ünlü Borsadan Blockchain Tabanlı Telefon

Published

on

Blockchain Telefon

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi borsası, Güneydoğu Asya’ya yönelik bir Blockchain ile çalışacak yeni bir telefon projesi başlattığını duyurdu.

Huobi’nin amacı bu telefonu Avrupa ve Amerikaya da yaygınlaştırmak ve satmak. Acute Angle adını verdikleri telefonun satış fiyatı 515 dolar. Bu bilginin kaynağı ise Huobi Group’un yaptığı son duyuru.

Dün duyurusu yapılan Acute Angle Blockchain telefonu aynı zamanda Huobi’nin kendisine ait olan tokeni ile güçlendirilecek.

1xBit

Piyasada Blockchain tabanlı olarak çıkan ilk telefon bu değil elbette. Daha önce farklı ekiplerden de buna benzer ürünler çıktı. Huobi’nin bu telefonuna rakip olarak sayılabilecek Sirin Labs, HTC Exodus, Pundi Xphone gibi telefonlarda mevcut.

Acute Angle ‘ın Çin’de yıl sonuna kadar pazara ulaşması bekleniyor. Telefon blockchain teknolojisi üzerine inşaa edilmiş ancak android sistemli bir telefon. Huobi Global’in CEO’su Livio Weng bu projeleri ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“BLOCKCHAİN TELEFONLARININ GELECEKTEKİ BLOCKCHAİN ENDÜSTRİSİ GELİŞİMİ İÇİN UMUT VERİCİ BİR ALAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ. ENDÜSTRİ GELİŞTİKÇE VE 5G GİBİ YENİLİKLER TELEKOMÜNİKASYON SİSTEMLERİNE GİDEREK DAHA FAZLA DAHİL OLDUKÇA, DAHA FAZLA SAYIDA KRİPTO TOPLULUĞUNUN MOBİL CİHAZLARDAN TİCARET YAPMAK VE İŞLEM YAPMAK İSTEYECEĞİNE İNANIYORUZ.”

Telefonun diğer özelliklerini de şu şekilde sayabiliriz; merkezi olmayan uygulamalar yani DAPPS desteği, soğuk cüzdan uygulaması, kendi tokenı için programlanan wallet uygulaması. Ayrıca 5g desteği beklenen özellikler arasında.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

EtherDelta Saldırısında İki Şüpheli

Published

on

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Bölgesi Kaliforniya avukatlık ofisi, Aralık 2017’de EtherDelta ’yı hacklemek için Elliot Gunton ve Anthony Tyler Nashatka’yı suçlamıştı.

İddianameye göre , Gunton ve Nashatka, borsa kullanıcılarını dolandırmak için EtherDelta’nın etki alanı adının sistem ayarını değiştirdiler.

Bilgisayar korsanları, EtherDeltada çalışanının telefon numarasına erişerek ve çalışanın e-postalarına erişmek için bu telefon numarasını kullanarak alan adı sistemi ayarını değiştirebildi. İkili daha sonra e-postayı EtherDelta’nın alan adı sistem hesabına erişmek için kullandı ve web sitesinin trafiğini “gerçek EtherDelta platformuna benzeyen sahte bir web sitesine” yönlendirdi.

1xBit

Sahte web sitesini ziyaret edenlerin özel anahtarları ve kripto para birimi adreslerinin çalınması ve cüzdanlarının geri alınması gerekirdi. İddianameye göre, Gunton ve Nashatka, bir EtherDelta kullanıcısından en az 800.000 $ değerinde kripto para çaldı. Mahkeme hackten çalınan toplam miktar hakkında bilgi vermedi.

Continue Reading

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Trendler