Connect with us

Haber

Uzmanlar Değerlendirdi; Bilgileri iCloud veya Google Drive’da Saklamak Ne Kadar Güvenli?

Published

on

Coinbase Wallet Google Drive

Coinbase borsası, Coinbase Wallet özel anahtarlarının Google Drive veya iCloud’a yedekleyebileceğini duyurumuştu. Bu durum siber güvenlik uzmanları üzerinde görüş ayrılığı oluşturdu.

Coinbase geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blok yazısında, kullanıcıların özel anahtarlarının Google Drive ve iCloud’da yedekleneceğini belirtti. Bunun üzerine siber güvenlik uzmanları da yeni özellik hakkında bir dizi açıklamalarda bulundu.

Uzman Görüşleri

MyCrypto’nun kurucusu ve CEO’su Taylor Monahan, yeterince karmaşık ve farklı şifreler kullanmanın iyi bir fikir olmadığını söyledi:

1xBit

“Kullanıcılar genelde zayıf ve akılda kalıcı şifreleri tercih ederler. Genel olarak farklı şifre üretme yeteneğine sahip değiller ve her zaman aynı şifreleri kullanıyorlar. ”

Monahan ayrıca, ”hackerlar, kripto para birimlerini saklamak için bulut sunucularını kullanmaya başladığında, şüphesiz ki bulut sistemlerine yönelik saldırılarda bir artış görülebilir” diye belirtti.

“Coinbase gibi büyük kapsamlı borsalar, bu tür güvenli olmayan davranışları tercih etmemelidir. Kullanıcılarına daha kaliteli hizmet vermek istediklerini anlıyorum, ancak insanlar hırsızlık nedeniyle tüm kripto paralarını kaybedebilir. ”

Bir diğer güvenlik firması Hosho’nun kurucu ortağı ve başkanı Hartej Sawhney, bu yeni girişimin sonucunda bireysel kullanıcıların, bilgisayar korsanları tarafından hedefleneceği konusunda aynı fikirde değil.

“Bilgisayar korsanları minimum çaba için maksimum bilgi sağlamak ister. İyi şekilde korunan bir bulut depolama hizmetinin kalbine saldıracaklarını sanmıyorum. Google Drive ve iCloud her zaman güvende olmuşlardır”

Coinbase’in diğer platformlara kıyasla daha güvenli göründüğünü ekleyerek:

“Bu girişim gerçekleşirse, diğer kripto para birimi borsaları Coinbase borsasından güvenliklerini nasıl destekleyeceğine dair bazı notlar almalıdır. Ayrıca, Coinbase 2FA kimlik doğrulama, e-posta onayı ve aktif bir hata ödül programı gibi güçlü güvenlik özelliklerini kullanıyor ve bu da diğer şifreleme işlemlerinden çok daha sağlam. ”

“Wallet.fail” başlığı altında donanım ve yazılım açıklarını inceleyen  güvenlik araştırma görevlileri Josh Datko ve Thomas Roth da, bazı önlemlerin alınması koşuluyla yeni özelliğin yeterince güvenli olabileceğini söylediler:

“Bize göre, bir bulut yedekleme sistemindeki parolanın yeterince güçlü olması, parolanın AES-256-GCM anahtarına yeterli olur. Uygulamada herhangi bir hata bulunmaması durumunda, uygulamanın işe yarayacağını düşünüyoruz”

Datko ve Roth son olarak şunları ilettiler:

“Maalesef, bu basit bir özellik gibi görünse de, birçok kurum burada hatalar yaptı. Bildiğimiz kadarıyla, bu yeni özelliğin açık kaynak kodlu olup olmadığını veya Coinbase’in bağımsız olarak gözden geçirip geçirmediğini bilmiyoruz. ”

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Kuzey Kore Kendi Kripto Para Birimini Geliştiriyor

Published

on

Kuzey Kore’den bir rapora göre, Kuzey Kore kendi şifreleme para birimini geliştirmenin ilk aşamalarında. Bir hükümet temsilcisi kripto para biriminin amacının “uluslararası yaptırımlardan kaçınmak ve ABD’nin egemen olduğu küresel finansal sistemi atlatmak” olduğunu söyledi.

Yetkili, “Tokenin oluşturulmasında hala çok erken aşamadayız. Şimdi, token’a değer katacak malları inceleme aşamasındayız,” dedi. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Kültürel İlişkiler Komitesi’nin özel bir temsilcisi olan Alejandro Cao de Benos ayrıca, yaratılacak kripto para biriminin bir kazanç olmayacağını, bunun yerine “daha çok bitcoin veya diğer kripto para birimleri” olacağını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti kripto para birimlerine yabancı değil. Bu yılın başlarında, ülkedeki siber saldırganlar tarafından fiat ve kripto para olarak toplam 670 milyon dolar çalındığı iddia edildi.

1xBit
Continue Reading

Haber

O Takım Formasının Üstünde Bitcoin Logosu Taşıyor

Published

on

Bitcoin Watford

Spor bahis sitesi Sportsbet.io ile yapılan marka ortaklığının bir parçası olarak, bir Premier League futbol takımı olan Watford FC oyuncuları, formalarının üstünde Bitcoin logosunu taşıyor. Ekibe göre, “logo, Bitcoin hakkında farkındalığı artırmak ve halkı kripto para birimleri kullanmanın yararları konusunda eğitmek için daha geniş bir kampanyanın parçası.”

“Kripto topluluğu, başladığımızdan bu yana bizi çok destekledi. Bu nedenle Bitcoin logosunu omuz üzerine koymak, kripto para topluluğuna desteğimizi göstermenin güzel bir yolu gibi…”

Sportsbet.io Pazarlama Müdürü Justin Le Brocque

Le Brocque, “Biz ve bizim gibi başkalarının karşılaştığı en büyük zorluklardan bazıları; farkındalığı arttırmak, kriptoların etrafında ortak, mitleri dağıtmak ve halkı kripto para birimleri tarafından sunulan avantajlar ve fırsatlar konusunda eğitmek.” dedi.

Continue Reading

Haber

Twitter CEO’sundan BTCPay’e 100 Bin Dolar Hibe

Published

on

Jack Dorsey Bitcoin

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu, halka açık Square Crypto şirketi, Bitcoin’in günlük bir para birimi olarak tanıtılmasına yardımcı olmak amacı ile yaptığı ilk hibeyi açıkladı.

Şirket, Bitcoin’in güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve elverişliliğini artıran açık kaynaklı yazılım geliştirmeyi desteklemek için BTCPay Vakfı’na 100.000 dolar hibe ediyor.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, bu yılın başlarında Bitcoin odaklı bir girişim olarak Square Crypto‘yu tanıttı. Vakfın, ürün BTCPay Sunucusu için ilk hibenin Bitcoin geliştiricileri için çoğundan biri olması bekleniyor.

1xBit

Jack Dorsey şu açıklamalarda bulundu;

“BTCPay, açık kaynaklı bitcoin projeleri hakkında sevdiğimiz her şeyi temsil ediyor. Topluluğumuzun ideallerini örneklendirir ve tüccarların bitcoin kabul etmelerine, özel anahtarlarını kontrol etmelerine ve kripto paraları kendilerinin onaylanmasına izin vererek evlat edinmeyi teşvik eder. Ayrıca BTCPay, kullanıcı deneyiminden ödün vermeden veya üçüncü taraflara ihtiyaç duymadan, bitcoin için güvenilir ve güçlü gerçek dünya uygulamaları yaratıyor.

Herkes açık kaynaklardan, çoğunlukla maddiyat gerektirmeyen yöntemlerden yararlanıyor. Bitcoin’in yaygınlığı arttıkça, mevcut ödeme şirketlerinin bir seçim yapması gerekiyor: uyum sağlama veya geride bırakma. Square, yerini benimsemiş ve değişime adapte olarak var olmaktadır.”

Square’in yaptığı açıklamaya göre bu herhangi bir rakibe yapılan bir yatırım değil, paranın geleceğine yapılan bir yatırım. Square Crypto’nun Bitcoin’i desteklemesi, en son teknolojiye sahip teknoloji markalarından biri olan Cash App’in geliştiricisi Square’in desteğini temsil ediyor.

Ağustos ayında Square’in konferansında konuşan Dorsey, şirketin hızla büyümesini vurguladı.

“Cash App ekosistemi beklentilerimizi aşmaya devam ediyor. Nakit Uygulama geliri sadece üç yıl içinde, Bitcoin hariç, temel olarak sıfırdan 135 Milyon Dolar’a ulaştı. Seni seviyoruz Bitcoin. Ve 3,5 milyon müşterinin Haziran ayında Cash Kart kullandığını ve genellikle haftada birkaç kez Bitcoin satın aldığını gördük. ”

Kazanç raporuna göre, Bitcoin, Cash App’ın 2019’ın ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 260 milyon ABD Doları’nın yaklaşık yarısını, BTC satışlarında 125 milyon ABD Doları’nın neredeyse ilk çeyreğinin rekorunu iki katına çıkardı.

Continue Reading

Trendler